gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een rookvrij Albert Schweitzer ziekenhuis

eef68d4285f71131c49940290c19ed53.jpg

Het Dordtse ziekenhuis Albert Schweitzer wordt per 18 oktober 2018 helemaal rookvrij. Er is bewust gekozen voor deze maand, omdat deze onder rokers bekend staat als ‘Stoptober’, de maand waarin rokers en niet rokers rokers helpen met stoppen. Carine Wöstmann, projectleider ‘Rookvrij Ziekenhuis’: ,,We gaan al onze locaties inclusief de buitenterreinen volledig rookvrij maken. Dat betekent dat rondom de gebouwen de abri’s, rooktegels, asbakken enzovoort verdwijnen. Er wordt duidelijk gemarkeerd waar de rookvrije zone begint en eindigt.” Aan groepjes rokers voor de deur, of het meteen opsteken van een sigaret na het verlaten van de draaideur, komt bij alle gebouwen een einde, meldt Wöstmann. “Net als aan het roken bij de zij- en achteringangen, balkons, bijgebouwen en de strook voor de Spoedeisende Hulp op locatie Dordwijk.” Zij heeft inmiddels alle betrokken partijen benaderd voor afstemming en de benodigde acties in kaart gebracht. Met name op de locatie Dordwijk maken ook veel externe partijen en huurders gebruik van de ziekenhuisgebouwen. “Het is duidelijk dat de tijd er rijp voor is, want ik kom intern en extern eigenlijk overal begrip tegen voor onze keuze”, zegt Wöstmann. “Al wordt het voor individuele rokers natuurlijk wel een uitdaging. Onze medewerkers gaan we daarbij helpen. Samen met Onno Graafland, kinderarts en ambassadeur van de ‘Rookvrije Generatie’, ben ik in overleg met een organisatie die medewerkers, maar ook patiënten, kan coachen bij het stoppen met roken.” Met een grotere groep medisch specialisten wordt bekeken wat een en ander gaat betekenen voor opgenomen patiënten, want ook voor hen gaat er veel veranderen. Hoe de handhaving gaat plaatsvinden, is nog onderwerp van onderzoek en overleg. Foto: archief

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.