gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een rookvrij Albert Schweitzer ziekenhuis

eef68d4285f71131c49940290c19ed53

Het Dordtse ziekenhuis Albert Schweitzer wordt per 18 oktober 2018 helemaal rookvrij. Er is bewust gekozen voor deze maand, omdat deze onder rokers bekend staat als ‘Stoptober’, de maand waarin rokers en niet rokers rokers helpen met stoppen. Carine Wöstmann, projectleider ‘Rookvrij Ziekenhuis’: ,,We gaan al onze locaties inclusief de buitenterreinen volledig rookvrij maken. Dat betekent dat rondom de gebouwen de abri’s, rooktegels, asbakken enzovoort verdwijnen. Er wordt duidelijk gemarkeerd waar de rookvrije zone begint en eindigt.” Aan groepjes rokers voor de deur, of het meteen opsteken van een sigaret na het verlaten van de draaideur, komt bij alle gebouwen een einde, meldt Wöstmann. “Net als aan het roken bij de zij- en achteringangen, balkons, bijgebouwen en de strook voor de Spoedeisende Hulp op locatie Dordwijk.” Zij heeft inmiddels alle betrokken partijen benaderd voor afstemming en de benodigde acties in kaart gebracht. Met name op de locatie Dordwijk maken ook veel externe partijen en huurders gebruik van de ziekenhuisgebouwen. “Het is duidelijk dat de tijd er rijp voor is, want ik kom intern en extern eigenlijk overal begrip tegen voor onze keuze”, zegt Wöstmann. “Al wordt het voor individuele rokers natuurlijk wel een uitdaging. Onze medewerkers gaan we daarbij helpen. Samen met Onno Graafland, kinderarts en ambassadeur van de ‘Rookvrije Generatie’, ben ik in overleg met een organisatie die medewerkers, maar ook patiënten, kan coachen bij het stoppen met roken.” Met een grotere groep medisch specialisten wordt bekeken wat een en ander gaat betekenen voor opgenomen patiënten, want ook voor hen gaat er veel veranderen. Hoe de handhaving gaat plaatsvinden, is nog onderwerp van onderzoek en overleg. Foto: archief

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

Lees ook

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.