gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een rookvrij Albert Schweitzer ziekenhuis

eef68d4285f71131c49940290c19ed53

Het Dordtse ziekenhuis Albert Schweitzer wordt per 18 oktober 2018 helemaal rookvrij. Er is bewust gekozen voor deze maand, omdat deze onder rokers bekend staat als ‘Stoptober’, de maand waarin rokers en niet rokers rokers helpen met stoppen. Carine Wöstmann, projectleider ‘Rookvrij Ziekenhuis’: ,,We gaan al onze locaties inclusief de buitenterreinen volledig rookvrij maken. Dat betekent dat rondom de gebouwen de abri’s, rooktegels, asbakken enzovoort verdwijnen. Er wordt duidelijk gemarkeerd waar de rookvrije zone begint en eindigt.” Aan groepjes rokers voor de deur, of het meteen opsteken van een sigaret na het verlaten van de draaideur, komt bij alle gebouwen een einde, meldt Wöstmann. “Net als aan het roken bij de zij- en achteringangen, balkons, bijgebouwen en de strook voor de Spoedeisende Hulp op locatie Dordwijk.” Zij heeft inmiddels alle betrokken partijen benaderd voor afstemming en de benodigde acties in kaart gebracht. Met name op de locatie Dordwijk maken ook veel externe partijen en huurders gebruik van de ziekenhuisgebouwen. “Het is duidelijk dat de tijd er rijp voor is, want ik kom intern en extern eigenlijk overal begrip tegen voor onze keuze”, zegt Wöstmann. “Al wordt het voor individuele rokers natuurlijk wel een uitdaging. Onze medewerkers gaan we daarbij helpen. Samen met Onno Graafland, kinderarts en ambassadeur van de ‘Rookvrije Generatie’, ben ik in overleg met een organisatie die medewerkers, maar ook patiënten, kan coachen bij het stoppen met roken.” Met een grotere groep medisch specialisten wordt bekeken wat een en ander gaat betekenen voor opgenomen patiënten, want ook voor hen gaat er veel veranderen. Hoe de handhaving gaat plaatsvinden, is nog onderwerp van onderzoek en overleg. Foto: archief

Petra Scheurwater |  | Aangepast op

Lees ook

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.