gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Een standbeeld voor Kees Buddingh' en Otto Dicke?

77147ab883784a4b98d7bc243c289543

Ton Delemarre wil dat een standbeeld voor twee beroemde Dordtenaren; dichter Kees Buddingh' en tekenaar Otto Dicke.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Honderd jaar geleden werden ze geboren en beiden stierven vroeg, op respectievelijk 67 en 66 jaar oud.

"Broeders in de kunst en goede vrienden", zegt Ton Delemarre. De al bijna twintig jaar geleden gepensioneerde oud-cultuurambtenaar van de gemeente Dordrecht is nog immer cultureel actief en vindt dat het duo een standbeeld in hun eigen stad verdient.

'Ik denk aan een duo-beeld, zoals dat van Goethe en Schiller in Weimar", vertelt hij, "maar laten we eerst maar eens kijken of we hiervoor de juiste mensen warm kunnen krijgen. Ik denk dat zo'n standbeeld zeker een verrijking voor de stad is."


100-ste geboortedag

Delemarre zal zijn idee toelichten tijdens een literaire avond, die dinsdag in de Dordtse bieb wordt gehouden ter ere van de 100-ste geboortedag van Buddingh'. Daar houdt ook Buddingh'-biograaf Wim Huijser een voordracht.

Buddingh' en Dicke worden in de stad beide al geëerd. Op het voormalig woonhuis van de dichter, aan de Bankastraat, hangt een plaquette met z'n beeltenis. Op het brugwachtershuisje van de Leuvebrug, waar hij eind jaren vijftig werkte, hangt ook een herinneringsbordje.


TV-optredens

Achter Groenmarkt, een nogal verstopt parkeerplaatsje in de Dordtse binnenstad, werd na zijn dood omgedoopt tot Buddingh'plein. Géén plek om een standbeeld te plaatsen, dus oppert Delemarre om dat te doen op het Otto Dickeplein.

Het naar de tekenaar/illustrator vernoemde plein ligt bij de waterbushalte naar Papendrecht. "Hier past het prima", vindt Delemarre. Buddingh' was nationaal iets bekender dan Dicke, erkent hij: "maar dat kwam door de TV-optredens van Buddingh'."


50 duizend tekeningen

"Vergis je niet, ook Dicke was een bekend kunstenaar. Hij werkte voor grote bedrijven, tot in Japan. Hij maakte 50 duizend tekeningen, waaronder illustraties in de dichtbundels van Buddingh' en een strip die ze destijds samen maakten voor de lokale krant."

"De werkplek van Buddingh' was ook vlak bij die van Dicke, bij het Teekengenootschap Pictura. Van daaruit gingen ze vaak samen driebanden, bij café Loeve, een klein eindje verderop op de Voorstraat. Ze zijn allebei veel te vroeg dood gegaan."

Lees ook

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

schaatsendordt

Deze schaatsers gaan gewoon door in hartje zomer: ‘Met de hittegolf was het heel lekker’

Het mag dan nog ruim een maand duren voordat de zomer voorbij is, de Schaatsbaan Dordrecht staat alweer lekker vol. Tijdens het jaarlijkse ‘zomerkamp’ komen schaatsers van verschillende niveaus er dagelijks trainen om hun techniek verder aan te scherpen. “Het is wel een klap in je gezicht als je weer naar buiten stapt.”

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

hulpdienstenchemours

Olieachtige stof komt vrij bij onderhoudswerkzaamheden, monteurs nagekeken

Bij onderhoudswerkzaamheden bij kunststofbedrijf Delrin is vrijdagochtend een olieachtige stof vrijgekomen. Daar zijn twee monteurs mee in aanraking gekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.