Dordrecht, Netherlands

Een vaccinatie-update vanuit de DeetosSnelhal

Er wordt al vier maanden geprikt in Nederland en daar is de afgelopen maanden genoeg om te doen geweest. Hoe staat het ermee in de DeetosSnelhal waar veel Dordtenaren worden geprikt? Tijd voor een update.
Alexander Eleveld | 4 mei 2021 15:00 | Aangepast op 4 mei 2021 15:00
Veronica Bos is locatiehoofd van de vier prikstations in de DeetosSnelhal. Volgens haar gaat het goed: “Het grote doel is natuurlijk om de pandemie te bestrijden en alle vaccins die we aangeleverd krijgen, worden weggeprikt. Er worden hier zo’n 700 prikken per dag gezet.” Mede door een gemotiveerd team lukt het om de maximale capaciteit te benutten vertelt Bos.

Deze week zullen er naar schatting zo’n 649.762 prikken worden gezet in Nederland. Volgens het coronadashboard van de rijksoverheid zijn er in totaal 5.651.041 prikken gezet. Ongeveer 4 miljoen zijn volledig gevaccineerd en de overige 1 miljoen hebben één prik gehad.

Voor twee pas-gevaccineerden kon deze dag niet snel genoeg komen. “Spannend. Mijn kinderen stonden er niet helemaal achter, maar ik zou toch graag nog eens op vakantie willen,” zegt een mevrouw die verwacht dat je in de toekomst een coronapaspoort nodig hebt. “Het duurde wel even voordat je een afspraak kon maken, maar uiteindelijk is dat gelukt,” zegt een andere mevrouw uit Zwijndrecht. Voor haar en haar man was het geen probleem om naar Dordrecht te komen: “We zijn gebracht door onze dochter en die staat nu buiten te wachten.”

Afhankelijk van de leveringen”

Locatiehoofd Bos is in ieder geval blij dat alles soepel verloopt. Het is volgens haar wel echt afhankelijk van de leveringen: “Er zijn ook periodes geweest dat de leveringen verdeeld werden over Nederland en daardoor konden niet alle straten operationeel zijn.”

Opschalen vanaf eind mei

Eind mei zal er worden opgeschaald. Dat betekent dat er een tweede locatie geopend gaat worden in sporthal OranjeWit in Stadspolders. “Daar gaan we naar zo’n 3000 vaccinaties per dag,” zegt Bos.

Verantwoording cijfers

De cijfers in deze reportage zijn van tot en met zondag 2 mei. Ook gaat het om geschatte aantallen en zijn er geen specifieke Dordtse cijfers. Dit komt omdat er ook mensen uit de regio, en zelfs daarbuiten, worden gevaccineerd op deze locatie.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...