Dordrecht, Netherlands

Eend mishandeld in Merwesteynpark

Een raar gezicht maandagmiddag in het Merwesteynpark. Daar liep een van de Kaapverdische eend met een ketting om haar nek. Die was er bewust door iemand om heen gehangen, laat parkopzichter Nico Duyndam.
Marjolein Vos | 22 juli 2019 14:06 | Aangepast op 22 juli 2019 14:06


"Ik zie hier het nut echt niet van in," zegt Nico. "Ik heb de melding gekregen van iemand die het gezien had en ben het dier gaan opsporen. Het is een van de tamme eenden, die makkelijk naar je toe komen als je voer bij je hebt."

De ketting is door Nico verwijderd. Het dier, dat overigens ook nog aan het broeden is, heeft er niets aan over gehouden. Maar als het beestje ergens achter was blijven hangen, had het anders kunnen aflopen.


Foto: Nico Duyndam

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...