Dordrecht, Netherlands

Eend mishandeld in Merwesteynpark

Een raar gezicht maandagmiddag in het Merwesteynpark. Daar liep een van de Kaapverdische eend met een ketting om haar nek. Die was er bewust door iemand om heen gehangen, laat parkopzichter Nico Duyndam.
Marjolein Vos | 22 juli 2019 14:06 | Aangepast op 22 juli 2019 14:06


"Ik zie hier het nut echt niet van in," zegt Nico. "Ik heb de melding gekregen van iemand die het gezien had en ben het dier gaan opsporen. Het is een van de tamme eenden, die makkelijk naar je toe komen als je voer bij je hebt."

De ketting is door Nico verwijderd. Het dier, dat overigens ook nog aan het broeden is, heeft er niets aan over gehouden. Maar als het beestje ergens achter was blijven hangen, had het anders kunnen aflopen.


Foto: Nico Duyndam

Lees ook

19-jarige heeft ruim honderd kilo illegaal vuurwerk in huis

De politie heeft dinsdag meer dan 100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De 19-jarige bewoner...

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollen...

Lichtjesfestival maakt dit plein een stuk kleurrijker: 'Je komt in een andere wereld'

Op het Energieplein in Dordrecht was dinsdagavond veel meer licht dan normaal. Tijdens het Lichtjesf...

Kinderopvang op slot na vernietigend rapport: ‘Ophouden met je gejank!’

Kinderopvang Happy4kids in Dordrecht moet de deuren sluiten. Een vernietigend inspectierapport met ‘...

Twee autobranden in één nacht in onze regio

In zowel Dordrecht als Zwijndrecht is in de nacht van donderdag op vrijdag een autobrand geweest. Be...

Let op: het kan glad zijn!

In heel onze streek kan het plaatselijk glad zijn. Ook voor de rest van het land, behalve op de Wadd...