gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eenmalig vuurwerkverbod is een feit: 'we hadden nog een beetje hoop'

8da5eea6922c581bf9aa62b2d33dc715

Het kabinet heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt dat het vuurwerkverbod dit jaar doorgezet wordt. Door het verbod moet voorkomen worden dat de zorg, die het nu al erg druk heeft met coronaslachtoffers, niet extra wordt belast door vuurwerkslachtoffers.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Vuurwerkverkoper John Brand van VTC Vuurwerk baalt: "We zagen de bui natuurlijk al wel hangen, maar door al het tegengeluid op social media hadden we toch nog een beetje hoop. Maar helaas, het zit er niet in dit jaar."


30.000 slachtoffers

Brand snapt wel dat het verbod zou kunnen helpen om de druk op te zorg niet toe te laten nemen, "maar dan moeten ze in Den Haag ook durven zeggen dat er straks in de winter op natuurijs niet geschaatst mag worden, want dat schaatsen levert op jaarbasis zo'n 30.000 slachtoffers op. Tijdens de jaarwisseling heb je landelijk 1300 slachtoffers" zegt Brand desgevraagd. "Als we naar alle cijfers kijken valt het allemaal wel mee."

Brand vindt dat corona nu misbruikt wordt om een verbod in te stellen, "Dit is gewoon heel fijn voor de politieke partijen die zo'n verbod willen (oa. Groen Links en Partij voor de Dieren, Red.)."

De vuurwerkhandelaar houdt zijn hart vast voor de jaarwisseling, "Ik vrees een beetje voor onrust. Er zal veel meer illegaal vuurwerk afgestoken gaan worden. Ik ben heel benieuwd hoeveel vuurwerkslachtoffers er als nog vallen door dat spul. Er zal keihard gehandhaafd moeten worden."

Compensatie

Het kabinet trekt zo'n 40 miljoen uit ter compensatie aan de vuurwerkhandelaren. Wat compensatie betreft is Brand kort: "In februari werd ons door de overheid medegedeeld dat er geen vuurpijlen en knalvuurwerk meer verkocht mogen worden vanaf dit jaar. Daar heb ik compensatie voor aangevraagd, maar daar heb ik nog niks van gezien, en ik blijf met de voorraad zitten, ik weet niet wat ik daarmee moet," legt Brand uit. 

Strafblad

Mocht je het toch niet kunnen laten om vuurwerk af te steken, dan ben je komende jaarwisseling dus illegaal bezig. Het afsteken van vuurwerk kan je al 100 euro gaan kosten, hoe meer vuurwerk je afsteekt en/of bij je hebt, hoe hoger de boete kan worden. Tevens krijg je een strafblad als je de mist in gaat. Handhaven is volgens minister Grapperhaus van Veiligheid en Justitie niet zo moeilijk, "omdat het gaat om een totaalverbod." Grapperhaus hoopt overigens niet dat handhaven nodig is: "Doe nou alsjeblieft verstandig mensen, leef dat verbod gewoon na."

Minister van Veldhoven benadrukt dat het om een eenmalig verbod zou gaan. Eerder lieten meerdere bronnen al weten dat het afsteken van sterretjes en ander F1-vuurwerk wel gewoon mag.

Lees ook

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.