Dordrecht, Netherlands

Eenzame gans achter vrouwtje aan in Drenthe

De eenzame gans uit Dubbeldam heeft het prima naar zijn zin in Drenthe. Dat zeggen ze bij de opvang waar hij naartoe is gebracht. De gans was aan de Vijverlaan als enige overgebleven van een groepje. Buurtbewoners vonden dat zielig en belden de ganzenopvang.
Peter Tromp | 13 september 2017 17:19 | Aangepast op 13 september 2017 17:19
“De gans liep al vrij snel mee met familieleden”, zegt Chögyal Trizin van Akka’s Ganzenparadijs. In de opvang zitten namelijk nog meer ganzen die vroeger rondliepen bij de Dordtse Vijverlaan. Ze waren gevangen, omdat de groep te groot was en overlast veroorzaakte.

De gans heeft inmiddels ook een naam. Jort heet hij.

Trizin voelt er veel voor om Jort over een tijdje weer terug te brengen naar Dordrecht. Wel met een paar andere ganzen erbij, zodat hij zich niet opnieuw eenzaam voelt. Hij wil wel toestemming hebben van de gemeente, om te voorkomen dat ze niet opnieuw worden weggehaald.

Lees ook

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...