Dordrecht, Netherlands

Eenzame gans gaat naar Drenthe

De eenzame gans bij de Vijverlaan in Dubbeldam gaat naar een ganzenopvang in Drenthe. Daar zitten ook de Dordtse ganzen die in 2013 al zijn weggehaald.
Peter Tromp | 4 september 2017 19:30 | Aangepast op 4 september 2017 19:30
De eenzame gans houdt de buurt flink bezig. Het beestje staart een groot deel van de dag naar zijn spiegelbeeld in een ruit van seniorencomplex De Gravenhorst. Zijn vrouwtje is twee maanden geleden verdwenen. Niemand weet waar ze is. "Liefdesverdriet", zegt Ingrid van Leeuwen. Samen met andere buurtbewoners heeft ze geregeld dat een ganzenopvang in Drenthe helemaal naar Dordrecht komt om het beestje op te halen.

Familie

In Drenthe ziet hij straks familieleden die vier jaar geleden zijn weggehaald, omdat ze overlast veroorzaakten. Drie ganzen mochten toen aan de Vijverlaan blijven. Eén is verongelukt en het vrouwtje is dus weg.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...