gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerbetoon van 400 kilo marsepein aan de thuiszorg

41604b2cc1107beb5a7f29fbfd3693f9.jpg

Wat moet een mens met vierhonderd kilogram marsepein? Die vraag moest Suzan de Groot van stichting 'Geef het Dordt' beantwoorden toen ze een vrachtlading van het zoete spul kreeg. Ze wist het al snel: vierduizend zoete hartjes voor medewerkers in de thuiszorg.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De massa marsepein ligt op lange tafels in Restaurant Post in het centrum van Dordrecht. Grote witte blokken in blauwe zakken. Kok en eigenaar Alex Verburg kan zijn ogen nog nauwelijks geloven: "Nee, zoveel heb ik nog nooit bij elkaar gezien."

De lading was 'over' in de voedingsindustrie en kwam via Verhuisbedrijf Van Hees terecht bij Suzan de Groot. De Groot helpt met haar stichting de armste Drechtstedelingen aan huisraad. In haar enorme netwerk zitten veel maatschappelijk betrokken ondernemers. Zo kwam ze bij restauranteigenaar Verburg terecht.

Thuiszorg

De Groot: "Ik wist al snel dat ik iets wilde doen voor de vrouwen en mannen in de thuiszorg. Zij hebben keihard gewerkt dit jaar, maar kregen minder eer dan bijvoorbeeld ziekenhuismedewerkers. Die staan toch vaker in de spotlights. Daarom wil ik die fantastische thuiszorgers iets leuks geven."

Alex Verburg is creatief met voedsel en wist na een uurtje brainstormen wat er moest gebeuren met vierhonderd kilo marsepein. "Hartjes maken. Honderd gram per stuk. Dan heb je er uiteindelijk vierduizend."

Medewerkers van Post en vrijwilligers van 'Geef het Dordt' zijn sinds dinsdag aan de slag, maar ook leerlingen van ROC Da Vinci College helpen mee. Projectmanager Joanne Woerlee zei meteen 'ja' toen haar school gevraagd werd voor het project.

"Ze leren samenwerken, ze leren dat het mooi is om iets voor het goede doel te doen en ze leren hard werken", zegt Woerlee. "O ja, en ze leren marsepeinen hartjes maken", lacht ze.

De hele operatie is net begonnen en gaat twee weken duren. Dan zijn de duizenden hartjes net op tijd klaar om voor de kerstdagen bij de medewerkers van de thuiszorg te bezorgen.
871d8ed3dcceece4b8db47bccd5825b0.jpg

Lees ook

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.

rijnmondzonnig.jpg

Vandaag een stralende dag met 25 graden, maar daarna slaat het weer om

De maand mei is vandaag begonnen en doet dat met zomerse temperaturen! Dat betekent dat de temperatuur zal gaan oplopen naar 25 graden en plaatselijk kan het zelfs 26 graden worden.

fotowoonwagenbewoners.png

Woonwagenbewoners die weg moeten voor nieuwbouwwijk kennen nieuwe plek

De woonwagenbewoners die moeten wijken voor de Dordtse nieuwbouwwijk Maasterras, verhuizen naar Wielwijk. Daar komen ze terecht aan de Reeweg Zuid, op de plek waar eerder De Vrije Tuinder zat. Die volkstuinvereniging is in 2023 verhuisd naar een terrein aan de Schenkeldijk.

fotopersburobusinkhagi.jpg

Heg en tuinhuis in brand, veel rook en vlammen te zien

Een tuinhuis en heg in Hardinxveld-Giessendam hebben donderdagavond in brand gestaan. Daarbij kwam veel rook vrij.

FOTO struikelsteen Kees de Koko.png

Kees de Kok werd doodgeschoten, maar krijgt nu struikelsteen: ‘Eerlijk gezegd waren wij Kees ook vergeten’

Aan de Stationsweg 165 in Sliedrecht wordt zaterdag een struikelsteen gelegd. De steen wordt gelegd voor Kees de Kok, want hij woonde daar 83 jaar geleden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog doet hij mee aan de april/mei staking van 1943. Op 3 mei 1943 wordt hij daarvoor gearresteerd door de Duitse bezetters en daarna zonder eerlijk proces gefusilleerd. “Het is belangrijk dat de mensen die bij de staking betrokken zijn geweest, in herinnering blijven.”

foto pap.png

Inwoners in conflict met gemeente over achtertuinen: ‘Dit kost straks duizenden euro’s’

Bewoners van de Papendrechtse straat Kombuis liggen overhoop met de gemeente over de inrichting van hun achtertuinen. Volgens de gemeente staan onder meer vlonders en tuinhuizen te dicht op het talud langs het water. Bewoners zeggen juist dat die regels nooit duidelijk zijn gecommuniceerd en dat zij nu plotseling worden geconfronteerd met ingrijpende aanpassingen en mogelijk hoge kosten. Uit een bewonersbrief blijkt dat meerdere huishoudens in maart en april een waarschuwingsbrief van de gemeente hebben ontvangen.