gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerbetoon van 400 kilo marsepein aan de thuiszorg

41604b2cc1107beb5a7f29fbfd3693f9

Wat moet een mens met vierhonderd kilogram marsepein? Die vraag moest Suzan de Groot van stichting 'Geef het Dordt' beantwoorden toen ze een vrachtlading van het zoete spul kreeg. Ze wist het al snel: vierduizend zoete hartjes voor medewerkers in de thuiszorg.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De massa marsepein ligt op lange tafels in Restaurant Post in het centrum van Dordrecht. Grote witte blokken in blauwe zakken. Kok en eigenaar Alex Verburg kan zijn ogen nog nauwelijks geloven: "Nee, zoveel heb ik nog nooit bij elkaar gezien."

De lading was 'over' in de voedingsindustrie en kwam via Verhuisbedrijf Van Hees terecht bij Suzan de Groot. De Groot helpt met haar stichting de armste Drechtstedelingen aan huisraad. In haar enorme netwerk zitten veel maatschappelijk betrokken ondernemers. Zo kwam ze bij restauranteigenaar Verburg terecht.

Thuiszorg

De Groot: "Ik wist al snel dat ik iets wilde doen voor de vrouwen en mannen in de thuiszorg. Zij hebben keihard gewerkt dit jaar, maar kregen minder eer dan bijvoorbeeld ziekenhuismedewerkers. Die staan toch vaker in de spotlights. Daarom wil ik die fantastische thuiszorgers iets leuks geven."

Alex Verburg is creatief met voedsel en wist na een uurtje brainstormen wat er moest gebeuren met vierhonderd kilo marsepein. "Hartjes maken. Honderd gram per stuk. Dan heb je er uiteindelijk vierduizend."

Medewerkers van Post en vrijwilligers van 'Geef het Dordt' zijn sinds dinsdag aan de slag, maar ook leerlingen van ROC Da Vinci College helpen mee. Projectmanager Joanne Woerlee zei meteen 'ja' toen haar school gevraagd werd voor het project.

"Ze leren samenwerken, ze leren dat het mooi is om iets voor het goede doel te doen en ze leren hard werken", zegt Woerlee. "O ja, en ze leren marsepeinen hartjes maken", lacht ze.

De hele operatie is net begonnen en gaat twee weken duren. Dan zijn de duizenden hartjes net op tijd klaar om voor de kerstdagen bij de medewerkers van de thuiszorg te bezorgen.
871d8ed3dcceece4b8db47bccd5825b0

Lees ook

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.