Dordrecht, Netherlands

Eerbetoon van 400 kilo marsepein aan de thuiszorg

Wat moet een mens met vierhonderd kilogram marsepein? Die vraag moest Suzan de Groot van stichting 'Geef het Dordt' beantwoorden toen ze een vrachtlading van het zoete spul kreeg. Ze wist het al snel: vierduizend zoete hartjes voor medewerkers in de thuiszorg.
Dennis Koorevaar | 9 december 2020 09:19 | Aangepast op 9 december 2020 09:19
De massa marsepein ligt op lange tafels in Restaurant Post in het centrum van Dordrecht. Grote witte blokken in blauwe zakken. Kok en eigenaar Alex Verburg kan zijn ogen nog nauwelijks geloven: "Nee, zoveel heb ik nog nooit bij elkaar gezien."

De lading was 'over' in de voedingsindustrie en kwam via Verhuisbedrijf Van Hees terecht bij Suzan de Groot. De Groot helpt met haar stichting de armste Drechtstedelingen aan huisraad. In haar enorme netwerk zitten veel maatschappelijk betrokken ondernemers. Zo kwam ze bij restauranteigenaar Verburg terecht.

Thuiszorg

De Groot: "Ik wist al snel dat ik iets wilde doen voor de vrouwen en mannen in de thuiszorg. Zij hebben keihard gewerkt dit jaar, maar kregen minder eer dan bijvoorbeeld ziekenhuismedewerkers. Die staan toch vaker in de spotlights. Daarom wil ik die fantastische thuiszorgers iets leuks geven."

Alex Verburg is creatief met voedsel en wist na een uurtje brainstormen wat er moest gebeuren met vierhonderd kilo marsepein. "Hartjes maken. Honderd gram per stuk. Dan heb je er uiteindelijk vierduizend."

Medewerkers van Post en vrijwilligers van 'Geef het Dordt' zijn sinds dinsdag aan de slag, maar ook leerlingen van ROC Da Vinci College helpen mee. Projectmanager Joanne Woerlee zei meteen 'ja' toen haar school gevraagd werd voor het project.

"Ze leren samenwerken, ze leren dat het mooi is om iets voor het goede doel te doen en ze leren hard werken", zegt Woerlee. "O ja, en ze leren marsepeinen hartjes maken", lacht ze.

De hele operatie is net begonnen en gaat twee weken duren. Dan zijn de duizenden hartjes net op tijd klaar om voor de kerstdagen bij de medewerkers van de thuiszorg te bezorgen.

Lees ook

Vuurwapen blijkt nep: jongen bedreigd met balletjespistool

De drie jongens die worden verdacht van het bedreigen van een jongen in Zwijndrecht hadden geen echt...

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...