Dordrecht, Netherlands

Eerste commerciële coronablaastest naar Dordrecht

De Dordste commerciële coronateststraat aan Stevensweg wil als eerste commerciële partij blaastesten aanbieden. “We staan als eerste op de lijst,” zegt Patrick van der Zande. Zijn teststraat hoopt aan het begin van het tweede kwartaal van dit jaar gebruik te kunnen maken van de blaastest.
Sander Verrips | 18 februari 2021 13:53 | Aangepast op 18 februari 2021 13:53
“We vinden het belangrijk dat er een alternatief is,” zegt Van der Zande. Kijk bijvoorbeeld naar de nieuwe richtlijn om basisschoolkinderen te kunnen te testen. Die hoeven dan geen wattenstaaf meer door de neus te krijgen.”

Het proces rondom de blaastest kreeg afgelopen week wel met een tegenvaller te maken. De test is geïntroduceerd in Amsterdam en het was de bedoeling van de GGD om deze manier van testen landelijk uit te rollen. Maar de Amsterdamse GGD heeft aan RTL Nieuws verteld voorlopig niet door te gaan met deze testen. Enkele uitslagen bleken niet te kloppen. De GGD denkt in eerste instantie dat de foutieve uitslagen komen door het verkeerd gebruiken van het apparaat. Het is niet duidelijk wanneer het testen op deze manier weer wordt opgepakt.

Van der Zande legt uit hoe de blaastest werkt. “Hij werkt andersom ten opzichte van de gebruikelijke test. Daar krijg je meteen een positieve of een negatieve uitslag. Dit apparaat detecteert uit je adem of je geen corona hebt. Als dit niet uitgesloten wordt, volgt er een normale test om te zien of je besmet bent. Deze techniek werd afhankelijk ontwikkeld om longkanker te constateren.”

April/mei

Over het stopzetten van de procedure in Amsterdam, maakt Van der Zande zich geen grote zorgen. “Dit lijkt meer op een procedurefout.” Wanneer hij zijn apparaat binnen heeft, is nog onduidelijk. “Dit hangt wel af van de ontwikkelingen binnen de GGD. We hopen op april/mei. Ook is het nog niet duidelijk wat zo’n test zal kosten.”

Tot die tijd zal de teststraat aan de Stevensweg de huidige werkwijze aanhouden. “Gemiddeld komen er tien tot vijftien mensen per dag langs,” zegt Van der Zande. Daarnaast werken zij voor bedrijven. “Laatst hebben we bijvoorbeeld en testronde gehad bij de politie en bij de brandweer en we komen langs bij bedrijven. Bijvoorbeeld in Moerdijk waar we dertig tot veertig man in twee uur tijd kunnen testen.”

Foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Begraafplaats Essenhof heeft zelf ingrepen gedaan bij keldergraven; gemeente laat het onderzoeken

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | Pascal Lenstra | 24 jun 2025 10:10

Lees ook

Heilige relikwieën in processie door hete binnenstad

De jaarlijkse Heilig Houtprocessie werd deze zondag gelopen in de Dordtse binnenstad. De twee splint...

Protestmars Rode Lijn trekt duizenden: ‘Dordrecht spreek je uit!’

“Dordrecht spreek je uit!”, klinkt het door de straten van het centrum. De ‘Rode Lijn Dordrecht’ de...

Politie deelt foto van verdachten woningoverval Hardinxveld

Een overval op een woning op klaarlichte dag in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten zijn, net al...

Bekijk hier een samenvatting van ASWH - FC Dordrecht (1-1)

FC Dordrecht is de voorbereiding op het nieuwe seizoen gestart met een 1-1 gelijkspel tegen derdediv...

Jeugdig FC Dordrecht start oefencampagne met remise bij ASWH

FC Dordrecht en ASWH hebben zaterdagmiddag de oefencampagne afgetrapt met een 1-1 gelijkspel. De Amb...

Zaterdag in Studio De Witt: buitenkunstwerken en de Rode Lijn

Deze zaterdag brengt Studio De Witt een nieuwe spraakmakende uitzending vol historie, cultuur en pol...