gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste Dordtenaren nu al naar de stembus: 'Ik ga vannacht op vakantie, vandaar'

b61a4b5cdf0d66900d18246a9571e600

Op acht plekken in Dordrecht kon maandagochtend vanaf half 8 al gestemd worden. Eén van de stembureaus die toen al open was, is die in Hotel de Watertoren in Dubbeldam. 's Ochtends liep het er al meteen goed door. "We zitten al rond de 150 stemmers."

Robin Nanninga |  | Aangepast op
Stempas en identiteitsbewijs laten zien, hokje in, vakje inkleuren en stembiljet in de bus doen: binnen een minuut stonden de meeste mensen die stemden in Hotel de Watertoren maandagochtend weer buiten. Wachten hoefde nauwelijks, maar voor de stembureauleden was er gelukkig genoeg te doen. Stemmers kwamen heel geleidelijk binnen. "We gingen om half 8 open en gelijk kregen we al de eerste mensen. Tot nu toe zitten we al aan de honderdvijftig stemmers zo'n beetje. Het loopt aardig door", aldus stembureaulid Arie Delmotte vlak voor het middaguur.

Volgens hem kwamen er ook mensen van buiten de omgeving speciaal naar de watertoren toe. "Die maken er een fietstochtje van denk ik." Anderen kwamen lekker te voet. "Ik woon in Dubbeldam en wandel altijd rond deze tijd en ik dacht: dat komt goed uit, dan ga ik gelijk hier langs. Dan is het misschien minder druk", aldus een van de stemmers. Een ander was blij dat het stembureau vandaag al open was. Voor haar was maandag stemmen de enige optie. "Ik ga vannacht op vakantie, dus vandaar."

Verspreid over de wijken
De acht stembureaus die op maandag en dinsdag al open zijn, staan verspreid over de stad. Het gaat naast de watertoren om het Stadskantoor, de Dordtse Vrije School, het Van Baerleplantsoen, wijkcentrum De Admiraal, trefpunt De Nieuwe Stoof, de Sportboulevard en kerk De Bron. "Er is gekeken naar een goede spreiding, zodat er voor iedereen die wil een mogelijkheid in de buurt is", aldus Frank Hofman, die zich bezighoudt met de logistiek rondom de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht.

Dinsdag worden nog eens ruim vijftig stembureaus opgebouwd, om woensdag vanaf half 8 's ochtends tot 9 uur 's avonds Dordtenaren te ontvangen. Alle stemlokalen zijn ingericht om goed afstand van elkaar te houden, de stembureauleden zitten achter doorzichtige schermen en de rode potloodjes worden regelmatig schoongemaakt. Een mondkapje dragen is niet verplicht.

Bekijk hieronder ons bezoek aan het stembureau in Hotel de Watertoren.

Lees ook

overval schoonheidssalon Reeweg

Man overvalt schoonheidssalon: ‘Hij liep in opvallend trainingsjack zo de deur uit!’

Een schoonheidssalon aan de Reeweg Oost is woensdag aan het begin van de middag overvallen. Volgens ooggetuigen droeg de dader een opvallend trainingsjack. “Ik dacht: wat doet zo’n man in een schoonheidssalon?”

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Twee verdachten van schietpartij in auto vrijgelaten, nog één verdachte vast

Twee mannen die maandagavond zijn aangehouden voor betrokkenheid bij een schietpartij waarbij een 36-jarige Dordtenaar om het leven kwam, zijn vrijgelaten. Zij worden op dit moment niet langer gezien als verdachten van (poging) doodslag of moord, meldt de politie.

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.