Dordrecht, Netherlands

Eerste Dordtse deportatie moet herdacht worden

Op 12 november 1942 werd voor het eerst een grote groep Joden gedeporteerd naar vernietigingskampen. "We moeten altijd herdenken data uit het verleden, in het heden voor de toekomst."
Petra Scheurwater | 9 mei 2017 08:26 | Aangepast op 9 mei 2017 08:26
Volgens initiatiefnemer Hans Berrevoets had Dordrecht 300 jaar lang een actieve Joodse gemeenschap waar 75 jaar geleden een einde aan kwam. "Dat is voorbijgegaan, maar laten we dat niet vergeten."

Hoe de herdenking er uit moet komen te zien is nog niet bekend. "Dat hangt van de mensen af die zich hierdoor aangesproken voelen."

Foto: Stolpersteine, ter herinnering aan Joden die afgevoerd werden en nooit meer terugkwamen.

Lees ook

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...

Illegale sekswerkers aangetroffen, ook drugs en een wapen gevonden

Handhavers hebben vorige week in onze streek meerdere illegale sekswerkers betrapt. In Sliedrecht zi...