Dordrecht, Netherlands

Eerste Dordtse deportatie moet herdacht worden

Op 12 november 1942 werd voor het eerst een grote groep Joden gedeporteerd naar vernietigingskampen. "We moeten altijd herdenken data uit het verleden, in het heden voor de toekomst."
Petra Scheurwater | 9 mei 2017 08:26 | Aangepast op 9 mei 2017 08:26
Volgens initiatiefnemer Hans Berrevoets had Dordrecht 300 jaar lang een actieve Joodse gemeenschap waar 75 jaar geleden een einde aan kwam. "Dat is voorbijgegaan, maar laten we dat niet vergeten."

Hoe de herdenking er uit moet komen te zien is nog niet bekend. "Dat hangt van de mensen af die zich hierdoor aangesproken voelen."

Foto: Stolpersteine, ter herinnering aan Joden die afgevoerd werden en nooit meer terugkwamen.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...