gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste editie Techniekweek van start

Volgende week vindt de allereerste editie van de ‘Techniekweek Drechtsteden’ plaats.

Jan Bouwens |  | Aangepast op
De week van 8 tot en met 12 juni is gewijd aan promotieactiviteiten voor techniek waarin bedrijven, onderwijs en overheid werken om jongeren voor de techniek te winnen. De week is in het bijzonder georganiseerd om leerlingen van basisscholen enthousiast te maken voor technische opleidingen en beroepen.

Wethouder en Regionaal portefeuillehouder Arbeidsmarktbeleid Bert van de Burgt opent maandag de week in de Duurzaamheidsfabriek op het Leerpark. Op woensdag wordt tijdens een gala de Innovatie Award Drechtsteden uitgereikt. Donderdag bezoeken groep 8-leerlingen toonaangevende bedrijven in de regio. De week eindigt met een opent dag in de Duurzaamheidsfabriek.

Van de Burgt typeert de week op drechtsteden.nl als een "een feestelijk moment waarin bestaande en nieuwe techniekpromotieactiviteiten in de Drechtsteden op de kaart worden gezet."

Meer informatie op www.drechtsteden.nl/de-drechtsteden/techniekweek-2015 en www.duurzaamheidsfabriek.nl

Lees ook

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

Foto website 2

Sloopauto’s en bierkratten in je tuin: vrienden verrassen stel op trouwdag

Een niet alledaags gezicht voor de woning van Lou en Wil aan de Plantageweg in Alblasserdam. Het stel trouwt deze donderdag en alle voorbijgangers zullen dat weten ook: de voortuin van het liefdeskoppel staat vol met sloopauto’s, verkeersborden en bierkratten.

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.