Dordrecht, Netherlands

Eerste gevallen van corona bij medewerkers thuiszorg Het Spectrum

Medewerkers en klanten van Het Spectrum in Wielwijk en Crabbehof zijn besmet geraakt met het coronavirus. Het gaat uitsluitend om de thuiszorg. Vorig weekend had Het Spectrum voor het eerst te maken met positief geteste medewerkers en klanten.
Emma Meijer | 4 september 2020 16:12 | Aangepast op 4 september 2020 16:12
Zover bekend zijn er vijf klanten en drie medewerkers van de thuiszorg besmet met het virus. Het Spectrum werkt al twee weken met bescherming, zoals mondkapjes, maar toch heeft het virus voorzichtig om zich heen weten te grijpen.

‘We willen met de GGD alles heel goed in kaart brengen, zodat we met zijn allen kunnen kijken hoe we de situatie beheersbaar kunnen houden.’ vertelt Jurjen Sponselee, bestuurder Het Spectrum. Door alle overige klanten en personeelsleden te testen krijgt Het Spectrum een goed beeld van het volume en hoe het virus zich verspreid of verspreid heeft.

‘Wij zijn erg benieuwd naar de uitslagen van het personeel en treffen nu al voorbereidingen om te zorgen dat we voldoende capaciteiten hebben om de diensten te kunnen vullen.’ Het Spectrum verwacht vrijdag einde van de dag of zaterdag de uitslagen van de rest van het thuiszorgpersoneel.

Het Spectrum heeft voor komend weekend voldoende personeel. In de verpleeghuizen, zoals op de locatie de Sterrenlanden en Vreedonk gaat het nog goed. Ze hebben nog geen positieve uitslagen gehad.


Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...