Dordrecht, Netherlands

Eerste hertje van het seizoen

Heugelijke nieuws voor Park Merwestein; het eerste jonge hertje is dinsdag geboren. Het jonge dier bewoneren zit er voorlopig nog even niet in. De komende weken ligt hij nog beschut tussen de brandnetels.
Stephanie Roggekamp | 9 juni 2021 10:27 | Aangepast op 9 juni 2021 10:27
Het zal waarschijnlijk niet bij dit ene hertje blijven. In de roedel worden er nog zo´n vier of vijf andere jonge telgen verwacht. Al blijft het volgens de parkwachter Nico Duyndam nog lastig inschatten hoeveel het er precies worden en wanneer ze komen. ¨Er kan altijd een miskraam plaatsvinden.¨

Het jonge dier ligt momenteel vrestopt tussen de brandnetels. In de avond is hij nog wel even te spotten als hij bij de moeder gaat drinken. Over anderhalve week zal het vrolijk rond dartelen in het park en dus beter zichtbaar zijn voor het publiek.

Alle nieuwe herten kunnen niet bij deze roedel blijven. In het najaar wordt gekeken hoe de verdeling eruit gaat zien. In de roedel mogen maximaal 15 herten zijn met maximaal een mannetje. Om de twee jaar wordt de bok gewisseld, omdat hij dan niet meer mag paren. Alle nieuwe bokken moeten dus sowieso verhuizen.

Lees ook

Sliedrechts college mag aanblijven ondanks kritiek na rapport over raadhuis

Het rapport over het oude raadhuis in Sliedrecht kost niet het hele college de kop. Het gemeentebest...

WK darts in aantocht: Wesley en Jamai willen knallen in Londen

Met twee darters is onze regio goed vertegenwoordigd op het WK, dat donderdag van start gaat in Lond...

John uit Zwijndrecht opnieuw veroordeeld voor racistische projecties Erasmusbrug: ‘Uitingen van blanke superioriteit’

Het gerechtshof in Den Haag heeft twee mannen veroordeeld voor racistische projecties op de Rotterda...

Papendrechtse regenboogpad opnieuw vernield, dit keer door brand

Het regenboogpad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw doelwit geworden van vandalisme. In de nac...

Krispijnseweg aanpassen na dodelijk ongeluk? College kijkt eerst naar politie

Het Dordtse stadsbestuur overweegt een ingreep op de Krispijnseweg, maar wacht eerst het politierapp...

Schuurman is oude club nog niet vergeten: ‘Heb nog heel veel FC Dordrecht-slabbetjes’

Jari Schuurman speelde bijna 200 duels in het shirt van FC Dordrecht, maar speelde zaterdag juist te...