gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste interview met nieuwe burgemeester: 'Ik ben gewoon heel erg mezelf'

8e8f3d9107515536730f4e9caebf8aaf

"Ik woon samen met Erwin, die al twintig jaar mijn partner is. Ik heb twee honden en zes kippen in mijn tuin. En ik vind Dordrecht een heel gezellige stad", zegt Nanning Mol (44), die gisteren werd voorgedragen als nieuwe burgemeester van Dordrecht.

Rijnmond |  | Aangepast op
De uitverkoren sollicitant, die nu nog burgemeester van Laren is, kijkt 'met ontzettend veel plezier' uit naar zijn nieuwe baan. Hij gaat in juni beginnen. Als de minister van Binnenlandse Zaken en koning Willem-Alexander zijn benoeming tenminste goedkeuren en hun handtekening zetten. Maar dat is, zo leert de ervaring, eigenlijk nog slechts een formaliteit.

Mol is een VVD'er, net als zijn voorgangers Wouter Kolff en Arno Brok. "Maar", zo benadrukt hij donderdag op Radio Rijnmond, "ik wil graag de burgemeester van iederéén zijn."

Voor elke leeftijd en portemonnee
Wat hij als uitdagingen ziet? "Ik wil Dordrecht graag klaar maken voor de volgende generatie. Er moet goede werkgelegenheid in de stad zijn. Met mooie en betaalbare woningen. Voor elke leeftijd en voor elke portemonnee."

Dordrecht kent hij al een beetje. "Je kunt er goed winkelen en een terrasje pakken. Ook heb je er heel mooie tweedehands boekwinkels." Hij noemt Dordrecht zelfs een betere stad voor een stedentripje dan Rotterdam. "Dat kunnen jullie wel hebben", lacht hij tegen de Rotterdamse presentator Erik Lemmers.

Toegankelijk en kleurrijk persoon
Mol is door de vertrouwenscommissie, waarmee hij een aantal sollicitatiegesprekken voerde, omschreven als een toegankelijk en 'kleurrijk persoon'. "Klopt helemaal", zegt hij. Maar voorbeelden daarvan schieten hem niet direct te binnen. "Ik denk dat we het moeten gaan meemaken. Ik ben gewoon heel erg mezelf."

Nu nog woont hij in het Gooi. Waar hij in Dordrecht precies zal neerstrijken, weet hij nog niet. Daarvoor is het nieuws over zijn benoeming nog te vers. Zijn voorganger Brok, die tussen 2010 en 2017 burgemeester was, woonde een tijdje in Krispijn. Is zo'n volkswijk voor Mol ook een idee misschien? "Wie weet", is het antwoord, "ik ga er eens over nadenken."

Deze publicatie verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

pcpbredagooglemaps

Extreem geweld op het voetbalveld: 2 weken cel en taakstraf geëist

Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.