Dordrecht, Netherlands

Eerste jong visarend uit het ei gekropen

Beschuit met visjes voor het visarend-koppel in de Biesbosch. Maandagochtend is het eerste van de drie gelegde eieren uitgekomen. En dat was voor vogelliefhebbers live te zien, via de website Beleef de Lente. Een project waarbij webcams geplaatst zijn in de buurt van nestlocaties van verschillende vogelsoorten.
Marjolein Vos | 31 mei 2021 16:03 | Aangepast op 31 mei 2021 16:03
Zondag zag boswachter Harm Blom al vreemde bewegingen van het vrouwtje, en maandagochtend om 8.00 uur was het dan eindelijk zo ver. "Ze heeft het kuikentje waarschijnlijk al horen tikken en toen ze vanmorgen omhoog kwam lag daar het kuikentje. Daar genieten wij van!"

Sinds maart is te zien hoe de visarenden nestelen in onze stad. Ze komen iedere jaar terug naar dezelfde boom in de Biesbosch om daar te broeden. Daarin zijn ze redelijk stipt, vorig jaar was dat namelijk op 25 maart, dit jaar 26 maart. "Het is een heel bijzondere plek, de visarend broedt hier sinds 2016 en het is de enige plek in Nederland waar ze broeden", zegt boswachter Thomas van der Es.

Volgens de kenners zijn drie eieren een gemiddelde score voor een visarend. De dag dat het eerste ei uit zou komen, was ook al voorspeld, namelijk eind mei.

Foto: screenshot van Beleef de Lente

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...

Hoe is FC Dordrecht 2026 begonnen? De Plucheplakkers buigen zich over dat en meer

De Plucheplakkers blikken terug op het eerste duel van FC Dordrecht in 2026. Ze noteren een 1-1 geli...

Kelly (38) krijgt ook in hoger beroep cel en tbs voor moord op 9-jarige zoon

De 38-jarige Kelly V. die haar zoontje Kian (9) om het leven bracht, is in hoger beroep veroordeeld...

Jonge bomen en struiken krijgen een tweede leven met uitdeelactie in Papendrecht

Liefhebbers van het planten en onderhouden van bomen en struiken kunnen op 30 januari hun hart ophal...

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...