Dordrecht, Netherlands

Eerste jong visarend uit het ei gekropen

Beschuit met visjes voor het visarend-koppel in de Biesbosch. Maandagochtend is het eerste van de drie gelegde eieren uitgekomen. En dat was voor vogelliefhebbers live te zien, via de website Beleef de Lente. Een project waarbij webcams geplaatst zijn in de buurt van nestlocaties van verschillende vogelsoorten.
Marjolein Vos | 31 mei 2021 16:03 | Aangepast op 31 mei 2021 16:03
Zondag zag boswachter Harm Blom al vreemde bewegingen van het vrouwtje, en maandagochtend om 8.00 uur was het dan eindelijk zo ver. "Ze heeft het kuikentje waarschijnlijk al horen tikken en toen ze vanmorgen omhoog kwam lag daar het kuikentje. Daar genieten wij van!"

Sinds maart is te zien hoe de visarenden nestelen in onze stad. Ze komen iedere jaar terug naar dezelfde boom in de Biesbosch om daar te broeden. Daarin zijn ze redelijk stipt, vorig jaar was dat namelijk op 25 maart, dit jaar 26 maart. "Het is een heel bijzondere plek, de visarend broedt hier sinds 2016 en het is de enige plek in Nederland waar ze broeden", zegt boswachter Thomas van der Es.

Volgens de kenners zijn drie eieren een gemiddelde score voor een visarend. De dag dat het eerste ei uit zou komen, was ook al voorspeld, namelijk eind mei.

Foto: screenshot van Beleef de Lente

Lees ook

Deze gemeente maakt plaats voor woonwagens: tot wel 25 nieuwe plekken

De gemeente Papendrecht gaat ruimte vrijmaken voor 20 tot 25 nieuwe woonwagens. Dat staat in een nie...

Meer armoede ondanks positieve cijfers; ‘landelijk structureel beleid nodig’

De gemeente Dordrecht maakt zich zorgen over toenemende armoede. Net als andere grote gemeenten in o...

Bouw 'loterijwoningen' begonnen: voor jonge starters

De bouw van de 14 'loterijwoningen' in Hardinxveld-Giessendam is deze week van start gegaan. De star...

Nieuwe poging om asielopvang Papendrecht te blokkeren: 'Ernstige tekortkomingen'

Een aantal inwoners van Papendrecht is opnieuw een petitie gestart tegen de komst van asielopvang in...

Dit monumentale schakelstation herbergt binnenkort tientallen Dordtenaren

In het voormalig schakelstation op de hoek van de Oranjelaan en het Wantij wordt de hand gelegd aan ...

Bodemonderzoek naar explosieven uit Tweede Wereldoorlog in Amstelwijck

In de Dordtse wijk Amstelwijck start binnenkort een bodemonderzoek naar een mogelijk niet-gesprongen...