gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste Kidskaart Dordrecht gepresenteerd

5e108474e2055ec99effa49b68f1e919

Veel kinderen gaan deze zomer niet op vakantie. Toch is er in Dordrecht genoeg leuks voor hen te doen met de Kidskaart Dordrecht, een plattegrond met maar liefst 29 plekken. De kaart werd donderdagmiddag in het Sterrenburgpark gepresenteerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Kidskaart is door Dordtse kinderen bedacht onder de noemer Jong Dordt Denkt Mee, in het kader van de programma's tegen Armoede en Laaggeletterdheid. De Kidskaart is bedoeld voor alle kinderen in Dordrecht. De plekken op de kaart zijn gratis of bijna gratis toegankelijk. De Kidskaart zelf is zowel als echte kaart als digitaal gratis verkrijgbaar. Hierop kan ieder Dordts kind zien waar hij/zij kan spelen, bewegen of iets leuks beleven. De leuke plekken zijn verdeeld in 8 onderdelen: historische gebouwen, spelen, parken, zwemmen, dieren, buiten, activiteiten, Biesbosch.

Wethouder Peter Heijkoop nam de eerste kaart in ontvangst. Hij is blij met de initiatieven die Dordtse schoolkinderen nemen rondom armoede: “Het is hartstikke goed dat kinderen meedenken over dit soort dingen. Er zijn al veel ideeën bij mij binnengekomen, en die proberen we ook uit te voeren. Deze vind ik extra leuk, want de Kidskaart is hartstikke handig in een zomer waarin veel kinderen niet op vakantie gaan. We vinden het als gemeente belangrijk dat ze zich in de vakantie toch goed vermaken zodat ze daarna met frisse energie weer naar school kunnen.”

Op de

Lees ook

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

flexwoningenvlijkade

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

fatbike1

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.