gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste Kidskaart Dordrecht gepresenteerd

5e108474e2055ec99effa49b68f1e919

Veel kinderen gaan deze zomer niet op vakantie. Toch is er in Dordrecht genoeg leuks voor hen te doen met de Kidskaart Dordrecht, een plattegrond met maar liefst 29 plekken. De kaart werd donderdagmiddag in het Sterrenburgpark gepresenteerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Kidskaart is door Dordtse kinderen bedacht onder de noemer Jong Dordt Denkt Mee, in het kader van de programma's tegen Armoede en Laaggeletterdheid. De Kidskaart is bedoeld voor alle kinderen in Dordrecht. De plekken op de kaart zijn gratis of bijna gratis toegankelijk. De Kidskaart zelf is zowel als echte kaart als digitaal gratis verkrijgbaar. Hierop kan ieder Dordts kind zien waar hij/zij kan spelen, bewegen of iets leuks beleven. De leuke plekken zijn verdeeld in 8 onderdelen: historische gebouwen, spelen, parken, zwemmen, dieren, buiten, activiteiten, Biesbosch.

Wethouder Peter Heijkoop nam de eerste kaart in ontvangst. Hij is blij met de initiatieven die Dordtse schoolkinderen nemen rondom armoede: “Het is hartstikke goed dat kinderen meedenken over dit soort dingen. Er zijn al veel ideeën bij mij binnengekomen, en die proberen we ook uit te voeren. Deze vind ik extra leuk, want de Kidskaart is hartstikke handig in een zomer waarin veel kinderen niet op vakantie gaan. We vinden het als gemeente belangrijk dat ze zich in de vakantie toch goed vermaken zodat ze daarna met frisse energie weer naar school kunnen.”

Op de

Lees ook

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

rappende verdachte rechtbank

Hasjdealer in buik en bil geschoten: 'rappende' verdachte wordt vrijgesproken

De rechter heeft een 31-jarige Dordtenaar vrijgesproken van betrokkenheid bij een schietpartij, waarbij een hasjdealer in de buik en de bil werd geraakt. Dat gebeurde in oktober 2019.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?