gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste Kidskaart Dordrecht gepresenteerd

5e108474e2055ec99effa49b68f1e919

Veel kinderen gaan deze zomer niet op vakantie. Toch is er in Dordrecht genoeg leuks voor hen te doen met de Kidskaart Dordrecht, een plattegrond met maar liefst 29 plekken. De kaart werd donderdagmiddag in het Sterrenburgpark gepresenteerd.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Kidskaart is door Dordtse kinderen bedacht onder de noemer Jong Dordt Denkt Mee, in het kader van de programma's tegen Armoede en Laaggeletterdheid. De Kidskaart is bedoeld voor alle kinderen in Dordrecht. De plekken op de kaart zijn gratis of bijna gratis toegankelijk. De Kidskaart zelf is zowel als echte kaart als digitaal gratis verkrijgbaar. Hierop kan ieder Dordts kind zien waar hij/zij kan spelen, bewegen of iets leuks beleven. De leuke plekken zijn verdeeld in 8 onderdelen: historische gebouwen, spelen, parken, zwemmen, dieren, buiten, activiteiten, Biesbosch.

Wethouder Peter Heijkoop nam de eerste kaart in ontvangst. Hij is blij met de initiatieven die Dordtse schoolkinderen nemen rondom armoede: “Het is hartstikke goed dat kinderen meedenken over dit soort dingen. Er zijn al veel ideeën bij mij binnengekomen, en die proberen we ook uit te voeren. Deze vind ik extra leuk, want de Kidskaart is hartstikke handig in een zomer waarin veel kinderen niet op vakantie gaan. We vinden het als gemeente belangrijk dat ze zich in de vakantie toch goed vermaken zodat ze daarna met frisse energie weer naar school kunnen.”

Op de

Lees ook

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

rwsa16ongeluk

Drechttunnel weer vrij na ongeluk met meerdere voertuigen

Eén van de tunnelbuizen van de Drechttunnel richting Breda is vrijdag afgesloten geweest na een ongeluk. Daarbij waren meerdere voertuigen betrokken, meldt Rijkswaterstaat. Inmiddels is de weg weer vrij.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.