Dordrecht, Netherlands

Eerste live muziek in Dordrecht sinds lockdown bij DOOR

Op vrijdag 12 juni was het eindelijk zover: het allereerste liveconcert in Dordrecht na de lockdown bij de eerste editie van De Zomer DOOR.
Vivian Rutte | 15 juni 2020 18:38 | Aangepast op 15 juni 2020 18:38
Waltzburg is geen onbekende in Dordt: Ze waren hier eerder te zien tijdens de Popronde Dordrecht, Record Store Day bij Velvet Dordrecht en Big Rivers Festival. DeNijmeegse band.zou dit jaar eigenlijk op Wantijpop spelen, maar staat in plaats daarvan als eerste band na de lockdown op het podium bij het nieuwe concept De Zomer DOOR: de hele zomer live muziek in twee sets met elk 30 man publiek.


DOOR is dan ook helemaal ingericht naar de nieuwe richtlijnen. Her en der staan tafeltjes waar steeds twee mensen kunnen zitten. Ook liggen er zitkussens voor het podium. Op de grond staan pijlen en voor de bar hangen spatschermen, maar ondanks deze coronamaatregelen heerst er een knusse sfeer.


De jonge muzikanten van Waltzburg maken energieke indiepop, dansbaar en teksten met inhoud. Een dromerig gitaartje, percussie, en de karakteristieke dubbeling in de vocals. Het publiek lijkt zich bijna schuldig te voelen dat het moet blijven zitten.

Wat dat betreft was Waltzburg wellicht beter uit de verf gekomen op Wantijpop. Toch werkt hun muziek ook als intiem concert, waarbij zowel Walzburg als DOOR bewijzen dat een concert in deze opstelling, zittend en met een klein publiek op afstand, helemaal niet klinisch hoeft aan te voelen.


Tijdens de hele zomer kun je elke week in DOOR terecht voor een concert. 3Voor12 Dordrecht mag alvast wat namen en data te verklappen:

19 juni Dordtenaar Hendrikse

26 juni The Grey Pants (+ support, dus deze avond zijn er echt maar 30 plaatsen)

3 juli Renton Jules (BE)

10 juli Nova Novella

21 augustus Ann The Guard (HUN)


De events voor deze miniconcerten van De Zomer DOOR komen binnenkort op Facebook. Daar is ook informatie over tickets beschikbaar. Deze zijn gratis maar natuurlijk wel beperkt, dus wie een avondje live muziek wil zien moet er snel bij zijn.


Dit is een artikel van 3voor12 Dordrecht

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Ski-puristen in hun nopjes op besneeuwde Dordtse heuvels: ‘Dit is uniek hoor’

Redactie Streek 56 | Jasper Kluten | 8 jan 2026 17:05

Lees ook

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...

Dordtse raad blikt terug op gladheidsbestrijding: ‘Veel verbetering mogelijk’

“We gaan de routekaart voor dit weer nogmaals evalueren”, belooft wethouder Marc Merx aan de raad. V...

LUISTER: ‘Ik word door ouderen uitgescholden.’ Een podcast over fatbikejeugd

Ze zouden ouderen omverrijden, spugen, schelden of zelfs een supermarkt binnenrijden. Of je het nu m...

Op de markt van je zooi af: bij deze mobiele milieuwagen kan het

Geen tijd of mogelijkheid om met je chemisch- of elektrisch afval naar een milieustraat te rijden? I...

Jonge dealer op heterdaad betrapt: grote hoeveelheid drugs in auto

De politie van Dordrecht heeft een jonge drugsdealer op heterdaad betrapt. Dat gebeurde al op donder...