gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste meters bloemenlint ingezaaid door wethouders

76d53b26298420ecb771b6199be9fec0

Wethouders Marco Stam en Rinette Reynvaan hebben dinsdag in de grasstrook aan de Baanhoekweg een bloemenlint ingezaaid. Met het inzaaien van de bermen wil de gemeente zorgen voor meer biodiversiteit te creëren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De stroken vol bloemen moeten ervoor zorgen dat er meer vlinders, bijen en andere insecten komen. Daarnaast fleuren ze ook het landschap op. De bloemenlinten komen op vier plekken: het fietspad langs het treinspoor, langs de N3, langs de Baanhoekweg en de Provinciale weg. Zodoende vormt het lint een verbinding tussen de stad en het buitengebied de Biesbosch. De totale oppervlakte aan bloemen moet dertig vierkante kilometer worden.


De bloemenzaden bestaan uit twee categorieën: zaad dat één jaar bloeit en zaad dat meerdere jaren bloeit. Zo is er in het eerste jaar na het zaaien al gelijk resultaat. De kosten van 45.000 euro worden voor de helft betaald door de gemeente, de provincie betaalt de andere helft.

Lees ook

webfoto deetossnel

Strijdbaar DeetosSnel terug op hoogste korfbalniveau: ‘We hebben niks te verliezen’

Na zeven jaar afwezigheid viert DeetosSnel/QLS dit weekend de terugkeer op het hoogste korfbalniveau. In de Korfbal League mag de Dordtse club zich meten met de beste ploegen van Nederland, handhaving is de doelstelling. “Wij zijn nu de underdogs.”

dierenziekenhuis foto Rijnmond

Betere zorg voor huisdieren: van poeptransplantatie tot dieet voor te dik stinkdier

Dankzij betere medische zorg worden huisdieren steeds ouder en blijven ze langer gezond. Van geavanceerde apparatuur tot complexe operaties: de ontwikkelingen gaan razendsnel. Dierenarts Yoeri Muusz van Dierenziekenhuis Drechtstreek ziet de mogelijkheden groeien.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.