Dordrecht, Netherlands

Eerste meters bloemenlint ingezaaid door wethouders

Wethouders Marco Stam en Rinette Reynvaan hebben dinsdag in de grasstrook aan de Baanhoekweg een bloemenlint ingezaaid. Met het inzaaien van de bermen wil de gemeente zorgen voor meer biodiversiteit te creëren.
Robert van Loon | 12 juni 2019 19:35 | Aangepast op 12 juni 2019 19:35
De stroken vol bloemen moeten ervoor zorgen dat er meer vlinders, bijen en andere insecten komen. Daarnaast fleuren ze ook het landschap op. De bloemenlinten komen op vier plekken: het fietspad langs het treinspoor, langs de N3, langs de Baanhoekweg en de Provinciale weg. Zodoende vormt het lint een verbinding tussen de stad en het buitengebied de Biesbosch. De totale oppervlakte aan bloemen moet dertig vierkante kilometer worden.


De bloemenzaden bestaan uit twee categorieën: zaad dat één jaar bloeit en zaad dat meerdere jaren bloeit. Zo is er in het eerste jaar na het zaaien al gelijk resultaat. De kosten van 45.000 euro worden voor de helft betaald door de gemeente, de provincie betaalt de andere helft.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Weg met het taboe op de driewielfiets: 'Het is heel anders dan ik gewend ben'

Vraag een willekeurig iemand op straat of een driewielfiets iets voor hem is, en het antwoord zal wa...

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...