gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste meters bloemenlint ingezaaid door wethouders

76d53b26298420ecb771b6199be9fec0

Wethouders Marco Stam en Rinette Reynvaan hebben dinsdag in de grasstrook aan de Baanhoekweg een bloemenlint ingezaaid. Met het inzaaien van de bermen wil de gemeente zorgen voor meer biodiversiteit te creëren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De stroken vol bloemen moeten ervoor zorgen dat er meer vlinders, bijen en andere insecten komen. Daarnaast fleuren ze ook het landschap op. De bloemenlinten komen op vier plekken: het fietspad langs het treinspoor, langs de N3, langs de Baanhoekweg en de Provinciale weg. Zodoende vormt het lint een verbinding tussen de stad en het buitengebied de Biesbosch. De totale oppervlakte aan bloemen moet dertig vierkante kilometer worden.


De bloemenzaden bestaan uit twee categorieën: zaad dat één jaar bloeit en zaad dat meerdere jaren bloeit. Zo is er in het eerste jaar na het zaaien al gelijk resultaat. De kosten van 45.000 euro worden voor de helft betaald door de gemeente, de provincie betaalt de andere helft.

Lees ook

Wantijbad

zomerhitte

Opening Wantijbad opnieuw uitgesteld: ‘We begrijpen dat de latere opening teleurstellend is’

Er kan waarschijnlijk op zijn vroegst eind juni worden gezwommen in het Wantijbad. Het Dordtse openluchtzwembad heeft te maken met uitgelopen werkzaamheden, waardoor eerder al de seizoenopening moest worden uitgesteld. “We kunnen op dit moment nog geen harde openingsdatum noemen.”

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik.