Dordrecht, Netherlands

Eerste onderdelen schoorsteen De Holland bijna af

Studenten van het Davinci College moeten de 7-meter hoge schoorsteen bouwen. “We zijn er volop mee bezig, maar het is een complex project”, vertelt woordvoerder Annemieke van Hees van het Onderwijsmuseum. Maar, de eerste onderdelen zijn bijna klaar.
Alka Goos | 26 april 2019 11:42 | Aangepast op 26 april 2019 11:42
“Elk seizoen is er een geschikt studiegroepje dat wordt gekozen om hier aan te werken”, vertelt Van Hees enthousiast. Dat betekent alleen ook dat er niet continu wordt gebouwd. Sommige constructies duren langer, omdat er expertise van buitenaf nodig is. Daarnaast moet ook Monumentenzorg nog een akkoord geven. “Het loopt en moet er zo snel mogelijk komen.”

Het geld voor de beeldbepalende schoorsteen van het monumentale gebouw De Holland, waarin het Onderwijsmuseum gevestigd is, is onder meer bijeengebracht door de verkoop van oude straatnaamborden en giften.

Lees ook

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...