Dordrecht, Netherlands

Eerste onderdelen schoorsteen De Holland bijna af

Studenten van het Davinci College moeten de 7-meter hoge schoorsteen bouwen. “We zijn er volop mee bezig, maar het is een complex project”, vertelt woordvoerder Annemieke van Hees van het Onderwijsmuseum. Maar, de eerste onderdelen zijn bijna klaar.
Alka Goos | 26 april 2019 11:42 | Aangepast op 26 april 2019 11:42
“Elk seizoen is er een geschikt studiegroepje dat wordt gekozen om hier aan te werken”, vertelt Van Hees enthousiast. Dat betekent alleen ook dat er niet continu wordt gebouwd. Sommige constructies duren langer, omdat er expertise van buitenaf nodig is. Daarnaast moet ook Monumentenzorg nog een akkoord geven. “Het loopt en moet er zo snel mogelijk komen.”

Het geld voor de beeldbepalende schoorsteen van het monumentale gebouw De Holland, waarin het Onderwijsmuseum gevestigd is, is onder meer bijeengebracht door de verkoop van oude straatnaamborden en giften.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vreugde én verdriet: wat 50 jaar onafhankelijkheid betekent voor Dordtse Surinamers

Het is vandaag precies vijftig jaar geleden dat Suriname onafhankelijk werd van Nederland. Voor vee...

Pim (12) beroofd van step: 'Verbijsterd dat anderen spullen stelen van kinderen'

Een 12-jarige jongen is eerder deze maand beroofd van zijn elektrische step in Dordrecht. Hij werd o...

Opmerkelijk: marketingdirecteur Damen treft schikking met OM en krijgt taakstraf

Twee verdachten in de strafzaak tegen Damen hebben een strafbeschikking geaccepteerd. Dat meldt NRC ...

Levenswerk van RTV Papendrecht-vrijwilliger gestolen uit garage: 'Ik kon het gewoon niet geloven'

Voor de 57-jarige Erik Vastenouw uit Papendrecht begon afgelopen weekend dramatisch. Toen hij laat o...

Ander plan Biggetjespark na vondst poep in water: niet dempen, maar verder uitgraven

De gemeente Dordrecht komt met een nieuw plan voor het Biggetjespark in Sterrenburg. De eerder aange...

Regiogenoten kennen eerste tegenstander op WK darts: 'Had slechter gekund'

Wesley Plaisier uit Hendrik-Ido-Ambacht neemt het in de eerste ronde van het WK darts op tegen Lukas...