Dordrecht, Netherlands

Eerste onderdelen schoorsteen De Holland bijna af

Studenten van het Davinci College moeten de 7-meter hoge schoorsteen bouwen. “We zijn er volop mee bezig, maar het is een complex project”, vertelt woordvoerder Annemieke van Hees van het Onderwijsmuseum. Maar, de eerste onderdelen zijn bijna klaar.
Alka Goos | 26 april 2019 11:42 | Aangepast op 26 april 2019 11:42
“Elk seizoen is er een geschikt studiegroepje dat wordt gekozen om hier aan te werken”, vertelt Van Hees enthousiast. Dat betekent alleen ook dat er niet continu wordt gebouwd. Sommige constructies duren langer, omdat er expertise van buitenaf nodig is. Daarnaast moet ook Monumentenzorg nog een akkoord geven. “Het loopt en moet er zo snel mogelijk komen.”

Het geld voor de beeldbepalende schoorsteen van het monumentale gebouw De Holland, waarin het Onderwijsmuseum gevestigd is, is onder meer bijeengebracht door de verkoop van oude straatnaamborden en giften.

Lees ook

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...