gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studenten Da Vinci College online afgestudeerd

ae95804db7daed6f6254682ddfd49789

Twee mediastudenten van het Da Vinci College hebben vrijdag hun diploma gehaald. Dit deden zij in verband met het coronavirus digitaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Joyce is superblij met de behaalde ‘goed’ op haar eindpresentatie. "Het was echt een spannende tijd de afgelopen weken. Toen ik hoorde van de corona-maatregelen zakte de moed me in de schoenen. Ik dacht: daar gaat een jaar van mijn leven, mijn eindpresentatie wordt vast uitgesteld.” 

Door de corona-uitbraak werd ook haar school gesloten en zit een eindpresentatie in een klaslokaal er voorlopig niet in. Maar haar begeleider bij Da Vinci als bij het stagebedrijf Miccs sloegen de handen figuurlijk ineen en stelden voor het examen online af te nemen. Met een goed resultaat: Joyce kan binnenkort wapperen met haar diploma en door met een vervolgstudie op het HBO.

Ook Daphne stapte in de online-examenkamer en deed daar haar Proeve van Bekwaamheid. Zij presenteerde vanachter haar laptop de ontwerpen voor de huisstijl, een brochure en een website die ze in opdracht van Intermix uit Sliedrecht maakte. 

Daphne is dankbaar dat alles zo snel en goed geregeld werd voor haar. “Da Vinci informeerde ons als studenten heel goed en veelvuldig. Dat gaf mij wel vertrouwen. Ook al wist ik niet zeker of mijn datum door kon gaan, ik ben maar gewoon doorgegaan met mijn voorbereidingen. En het is gelukkig goed gekomen.” 

Net als bij een normaal examen werden de dames na hun presentatie verzocht het digitale klaslokaal even te verlaten, zodat er overleg kon plaatsvinden tussen de examinatoren. Na een minuut of tien werden zij verzocht weer terug te komen in de chatroom om vragen te beantwoorden en keuzes te beargumenteren. 

Foto: Da Vinci College

Lees ook

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.