gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studenten Da Vinci College online afgestudeerd

ae95804db7daed6f6254682ddfd49789

Twee mediastudenten van het Da Vinci College hebben vrijdag hun diploma gehaald. Dit deden zij in verband met het coronavirus digitaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Joyce is superblij met de behaalde ‘goed’ op haar eindpresentatie. "Het was echt een spannende tijd de afgelopen weken. Toen ik hoorde van de corona-maatregelen zakte de moed me in de schoenen. Ik dacht: daar gaat een jaar van mijn leven, mijn eindpresentatie wordt vast uitgesteld.” 

Door de corona-uitbraak werd ook haar school gesloten en zit een eindpresentatie in een klaslokaal er voorlopig niet in. Maar haar begeleider bij Da Vinci als bij het stagebedrijf Miccs sloegen de handen figuurlijk ineen en stelden voor het examen online af te nemen. Met een goed resultaat: Joyce kan binnenkort wapperen met haar diploma en door met een vervolgstudie op het HBO.

Ook Daphne stapte in de online-examenkamer en deed daar haar Proeve van Bekwaamheid. Zij presenteerde vanachter haar laptop de ontwerpen voor de huisstijl, een brochure en een website die ze in opdracht van Intermix uit Sliedrecht maakte. 

Daphne is dankbaar dat alles zo snel en goed geregeld werd voor haar. “Da Vinci informeerde ons als studenten heel goed en veelvuldig. Dat gaf mij wel vertrouwen. Ook al wist ik niet zeker of mijn datum door kon gaan, ik ben maar gewoon doorgegaan met mijn voorbereidingen. En het is gelukkig goed gekomen.” 

Net als bij een normaal examen werden de dames na hun presentatie verzocht het digitale klaslokaal even te verlaten, zodat er overleg kon plaatsvinden tussen de examinatoren. Na een minuut of tien werden zij verzocht weer terug te komen in de chatroom om vragen te beantwoorden en keuzes te beargumenteren. 

Foto: Da Vinci College

Lees ook

OZEMPIC FOTO WEBSITE

afslankmiddel

Johan vraagt huisarts om afslankspuiten, maar krijgt ze niet: ‘Dan ga je toch zelf zoeken’

Waarom zou je illegale afslankmedicatie willen kopen via internet? Het Albert Schweitzer ziekenhuis waarschuwt voor grote gezondheidsrisico's als je online iets besteld, wat uiteindelijk niet het medicijn blijkt te zijn. De 56-jarige Dordtenaar Johan* besluit een jaar geleden Ozempic op internet te kopen, omdat hij het via de huisarts niet krijgt. "Ik kon wel een maagverkleining krijgen, waarom dit dan niet?”

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.