Dordrecht, Netherlands

Eerste studenten Da Vinci College online afgestudeerd

Twee mediastudenten van het Da Vinci College hebben vrijdag hun diploma gehaald. Dit deden zij in verband met het coronavirus digitaal.
Petra Scheurwater | 27 maart 2020 15:56 | Aangepast op 27 maart 2020 15:56
Joyce is superblij met de behaalde ‘goed’ op haar eindpresentatie. "Het was echt een spannende tijd de afgelopen weken. Toen ik hoorde van de corona-maatregelen zakte de moed me in de schoenen. Ik dacht: daar gaat een jaar van mijn leven, mijn eindpresentatie wordt vast uitgesteld.” 

Door de corona-uitbraak werd ook haar school gesloten en zit een eindpresentatie in een klaslokaal er voorlopig niet in. Maar haar begeleider bij Da Vinci als bij het stagebedrijf Miccs sloegen de handen figuurlijk ineen en stelden voor het examen online af te nemen. Met een goed resultaat: Joyce kan binnenkort wapperen met haar diploma en door met een vervolgstudie op het HBO.

Ook Daphne stapte in de online-examenkamer en deed daar haar Proeve van Bekwaamheid. Zij presenteerde vanachter haar laptop de ontwerpen voor de huisstijl, een brochure en een website die ze in opdracht van Intermix uit Sliedrecht maakte. 

Daphne is dankbaar dat alles zo snel en goed geregeld werd voor haar. “Da Vinci informeerde ons als studenten heel goed en veelvuldig. Dat gaf mij wel vertrouwen. Ook al wist ik niet zeker of mijn datum door kon gaan, ik ben maar gewoon doorgegaan met mijn voorbereidingen. En het is gelukkig goed gekomen.” 

Net als bij een normaal examen werden de dames na hun presentatie verzocht het digitale klaslokaal even te verlaten, zodat er overleg kon plaatsvinden tussen de examinatoren. Na een minuut of tien werden zij verzocht weer terug te komen in de chatroom om vragen te beantwoorden en keuzes te beargumenteren. 

Foto: Da Vinci College

Meest gelezen

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Lees ook

Alblasserdam bezorgd om probleemjeugd: ‘Verbinding verdient opnieuw aandacht’

Probleemjongeren in en om Alblasserdam houden de gemoederen flink bezig. Een bezorgd gemeentebestuur...

Wil je impact maken? Deel je ideeën met deze gemeenteraad

Alle inwoners van Zwijndrecht en Heerjansdam kunnen deze donderdag in gesprek gaan met de gemeentera...

Willem en zijn vrouw slapen als Kreta begint te schudden: 'Als de donder in onze pyjama naar buiten'

Het is nog maar vroeg in de ochtend als Willem en zijn vrouw op bizarre wijze wakker worden. Er is e...

Op deze plek worden dieren een handje geholpen met veilig oversteken

Het is een bijzonder gezicht: langs het fietstunneltje aan het einde van de Dordwijklaan onder de N3...

Agent Guido spijkert mensen bij over cybergevaar: 'Niet alleen senioren vallen ervoor'

Met zijn politiebus is agent Guido in verschillende Dordtse wijken te vinden om op straat jongeren a...

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Een leerling van het Dordtse Insula College is dinsdag tijdens de les onwel geworden door het gebrui...