gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studenten Da Vinci College online afgestudeerd

ae95804db7daed6f6254682ddfd49789.jpg

Twee mediastudenten van het Da Vinci College hebben vrijdag hun diploma gehaald. Dit deden zij in verband met het coronavirus digitaal.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Joyce is superblij met de behaalde ‘goed’ op haar eindpresentatie. "Het was echt een spannende tijd de afgelopen weken. Toen ik hoorde van de corona-maatregelen zakte de moed me in de schoenen. Ik dacht: daar gaat een jaar van mijn leven, mijn eindpresentatie wordt vast uitgesteld.” 

Door de corona-uitbraak werd ook haar school gesloten en zit een eindpresentatie in een klaslokaal er voorlopig niet in. Maar haar begeleider bij Da Vinci als bij het stagebedrijf Miccs sloegen de handen figuurlijk ineen en stelden voor het examen online af te nemen. Met een goed resultaat: Joyce kan binnenkort wapperen met haar diploma en door met een vervolgstudie op het HBO.

Ook Daphne stapte in de online-examenkamer en deed daar haar Proeve van Bekwaamheid. Zij presenteerde vanachter haar laptop de ontwerpen voor de huisstijl, een brochure en een website die ze in opdracht van Intermix uit Sliedrecht maakte. 

Daphne is dankbaar dat alles zo snel en goed geregeld werd voor haar. “Da Vinci informeerde ons als studenten heel goed en veelvuldig. Dat gaf mij wel vertrouwen. Ook al wist ik niet zeker of mijn datum door kon gaan, ik ben maar gewoon doorgegaan met mijn voorbereidingen. En het is gelukkig goed gekomen.” 

Net als bij een normaal examen werden de dames na hun presentatie verzocht het digitale klaslokaal even te verlaten, zodat er overleg kon plaatsvinden tussen de examinatoren. Na een minuut of tien werden zij verzocht weer terug te komen in de chatroom om vragen te beantwoorden en keuzes te beargumenteren. 

Foto: Da Vinci College

Lees ook

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

tempFileForShare_20260601-094338.jpg

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

archieffotopolitie.png

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.