gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studentenhuisjes aangekomen op het Leerpark: 'Zaten veel jongeren op te wachten'

1ea46ae89c0e54608bb53d7a7c81542b

De eerste van de ruim driehonderd woonunits zijn dinsdag aangekomen op het Leerpark. De studentenhuisjes, die in januari vol moeten zitten met studenten, zijn erg in trek. Er zijn immers duizend aanmeldingen voor de 333 woningen binnen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De huisjes van achttien vierkante meter staan er maximaal 15 jaar. Het gaat dus om een tijdelijk project. "Het blijft betaalbaar voor jongeren", belooft projectontwikkelar Robert Bootsma. "Er zit een keuken in, een badkamertje, een toilet, je bed kan staan en er past een bureau in. Dat is voldoende voor een student om te kunnen beginnen."

Eind december hoopt Bootsma dat alle woonunits op elkaar gezet en aan elkaar gekoppeld zijn. "We moeten dan alleen het binnenterrein afwerken en daarna kunnen de bewoners erin." Op het binnenterrein, 'met wat groen en verharding', komt onder meer een fietsenstalling.
Peter Heijkoop, die als wethouder verantwoordelijk is voor de woningbouw in Dordrecht, is blij met de komst van de huisjes. "Uit het aantal aanmeldingen blijkt dat dit iets is waar heel veel jongeren op zaten te wachten", verwijst hij naar studenten van onder meer de Dordrecht Academy, die momenteel op het Leerpark wordt gebouwd.

'We gaan heel veel bouwen'
De studio's op het Leerpark zijn een van de eerste voorbeelden van nieuwe, betaalbare woningen in tijden van woningnood. "We gaan heel veel bouwen", belooft Heijkoop, die benadrukt dat de bouw sinds vorig jaar aardig op stoom is. "De ontwikkeling rondom het Maasterras en de Spoorzone gaat nu echt van start en de sloophamer is ook in de binnenstad gearriveerd."

Heijkoop spreekt van een 'transformatie' in de komende tien tot vijftien jaar in Dordrecht. "Waar iedereen een plekje weet te vinden. Jong en oud, rijk en arm."
448df314c72bb88175e302fb059c0b25

Lees ook

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

zand

Van een gloednieuw fietspad tot een beveiliger: zo komt je straks veilig de rivier over

Om het voor reizigers makkelijker te maken, wordt er een fietspad aangelegd aan de Kerkedreef in Dordrecht. Zo kan de speciale pont op een veiligere manier worden bereikt, zodra de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug starten. En ook aan de overkant wordt er hard gewerkt om alles klaar te maken.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

politie 01

Jongen (17) vast voor negen aanrandingen

De politie heeft een aanhouding verricht na meerdere meldingen van vrouwelijke fietsers die de afgelopen weken zijn betast in Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht. De verdachte, een 17-jarige man uit Hendrik-Ido-Ambacht, wordt verdacht van negen aanrandingen.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.