gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studentenhuisjes aangekomen op het Leerpark: 'Zaten veel jongeren op te wachten'

1ea46ae89c0e54608bb53d7a7c81542b

De eerste van de ruim driehonderd woonunits zijn dinsdag aangekomen op het Leerpark. De studentenhuisjes, die in januari vol moeten zitten met studenten, zijn erg in trek. Er zijn immers duizend aanmeldingen voor de 333 woningen binnen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De huisjes van achttien vierkante meter staan er maximaal 15 jaar. Het gaat dus om een tijdelijk project. "Het blijft betaalbaar voor jongeren", belooft projectontwikkelar Robert Bootsma. "Er zit een keuken in, een badkamertje, een toilet, je bed kan staan en er past een bureau in. Dat is voldoende voor een student om te kunnen beginnen."

Eind december hoopt Bootsma dat alle woonunits op elkaar gezet en aan elkaar gekoppeld zijn. "We moeten dan alleen het binnenterrein afwerken en daarna kunnen de bewoners erin." Op het binnenterrein, 'met wat groen en verharding', komt onder meer een fietsenstalling.
Peter Heijkoop, die als wethouder verantwoordelijk is voor de woningbouw in Dordrecht, is blij met de komst van de huisjes. "Uit het aantal aanmeldingen blijkt dat dit iets is waar heel veel jongeren op zaten te wachten", verwijst hij naar studenten van onder meer de Dordrecht Academy, die momenteel op het Leerpark wordt gebouwd.

'We gaan heel veel bouwen'
De studio's op het Leerpark zijn een van de eerste voorbeelden van nieuwe, betaalbare woningen in tijden van woningnood. "We gaan heel veel bouwen", belooft Heijkoop, die benadrukt dat de bouw sinds vorig jaar aardig op stoom is. "De ontwikkeling rondom het Maasterras en de Spoorzone gaat nu echt van start en de sloophamer is ook in de binnenstad gearriveerd."

Heijkoop spreekt van een 'transformatie' in de komende tien tot vijftien jaar in Dordrecht. "Waar iedereen een plekje weet te vinden. Jong en oud, rijk en arm."
448df314c72bb88175e302fb059c0b25

Lees ook

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.