gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studentenhuisjes aangekomen op het Leerpark: 'Zaten veel jongeren op te wachten'

1ea46ae89c0e54608bb53d7a7c81542b

De eerste van de ruim driehonderd woonunits zijn dinsdag aangekomen op het Leerpark. De studentenhuisjes, die in januari vol moeten zitten met studenten, zijn erg in trek. Er zijn immers duizend aanmeldingen voor de 333 woningen binnen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De huisjes van achttien vierkante meter staan er maximaal 15 jaar. Het gaat dus om een tijdelijk project. "Het blijft betaalbaar voor jongeren", belooft projectontwikkelar Robert Bootsma. "Er zit een keuken in, een badkamertje, een toilet, je bed kan staan en er past een bureau in. Dat is voldoende voor een student om te kunnen beginnen."

Eind december hoopt Bootsma dat alle woonunits op elkaar gezet en aan elkaar gekoppeld zijn. "We moeten dan alleen het binnenterrein afwerken en daarna kunnen de bewoners erin." Op het binnenterrein, 'met wat groen en verharding', komt onder meer een fietsenstalling.
Peter Heijkoop, die als wethouder verantwoordelijk is voor de woningbouw in Dordrecht, is blij met de komst van de huisjes. "Uit het aantal aanmeldingen blijkt dat dit iets is waar heel veel jongeren op zaten te wachten", verwijst hij naar studenten van onder meer de Dordrecht Academy, die momenteel op het Leerpark wordt gebouwd.

'We gaan heel veel bouwen'
De studio's op het Leerpark zijn een van de eerste voorbeelden van nieuwe, betaalbare woningen in tijden van woningnood. "We gaan heel veel bouwen", belooft Heijkoop, die benadrukt dat de bouw sinds vorig jaar aardig op stoom is. "De ontwikkeling rondom het Maasterras en de Spoorzone gaat nu echt van start en de sloophamer is ook in de binnenstad gearriveerd."

Heijkoop spreekt van een 'transformatie' in de komende tien tot vijftien jaar in Dordrecht. "Waar iedereen een plekje weet te vinden. Jong en oud, rijk en arm."
448df314c72bb88175e302fb059c0b25

Lees ook

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_56_25.Still001

Nog twee mogelijke locaties voor gezamenlijk zwembad, Blauwe Zoom valt af

Er zijn nog twee mogelijke plekken over voor een nieuw, gezamenlijk zwembad van Sliedrecht en Hardinxveld-Giessendam. De derde beoogde locatie, De Blauwe Zoom, is definitief van tafel.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.