gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste studentenhuisjes aangekomen op het Leerpark: 'Zaten veel jongeren op te wachten'

1ea46ae89c0e54608bb53d7a7c81542b.jpg

De eerste van de ruim driehonderd woonunits zijn dinsdag aangekomen op het Leerpark. De studentenhuisjes, die in januari vol moeten zitten met studenten, zijn erg in trek. Er zijn immers duizend aanmeldingen voor de 333 woningen binnen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De huisjes van achttien vierkante meter staan er maximaal 15 jaar. Het gaat dus om een tijdelijk project. "Het blijft betaalbaar voor jongeren", belooft projectontwikkelar Robert Bootsma. "Er zit een keuken in, een badkamertje, een toilet, je bed kan staan en er past een bureau in. Dat is voldoende voor een student om te kunnen beginnen."

Eind december hoopt Bootsma dat alle woonunits op elkaar gezet en aan elkaar gekoppeld zijn. "We moeten dan alleen het binnenterrein afwerken en daarna kunnen de bewoners erin." Op het binnenterrein, 'met wat groen en verharding', komt onder meer een fietsenstalling.
Peter Heijkoop, die als wethouder verantwoordelijk is voor de woningbouw in Dordrecht, is blij met de komst van de huisjes. "Uit het aantal aanmeldingen blijkt dat dit iets is waar heel veel jongeren op zaten te wachten", verwijst hij naar studenten van onder meer de Dordrecht Academy, die momenteel op het Leerpark wordt gebouwd.

'We gaan heel veel bouwen'
De studio's op het Leerpark zijn een van de eerste voorbeelden van nieuwe, betaalbare woningen in tijden van woningnood. "We gaan heel veel bouwen", belooft Heijkoop, die benadrukt dat de bouw sinds vorig jaar aardig op stoom is. "De ontwikkeling rondom het Maasterras en de Spoorzone gaat nu echt van start en de sloophamer is ook in de binnenstad gearriveerd."

Heijkoop spreekt van een 'transformatie' in de komende tien tot vijftien jaar in Dordrecht. "Waar iedereen een plekje weet te vinden. Jong en oud, rijk en arm."
448df314c72bb88175e302fb059c0b25.jpg

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.