gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste uur in parkeergarages tijdelijk gratis

3878033a918bebae4729d4358f50b9f8

Parkeren in de parkeergarages Achterom, Veemarkt en Spuihaven is tot en met 28 april tijdens winkelopeningstijden het eerste uur gratis. Hiermee wil de gemeente ondernemers in de binnenstad een steuntje in de rug geven. Het college geeft hiermee gehoor aan een suggestie van Ondernemersorganisatie POBD.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Nu het openbaar vervoer naar het centrum beperkt is door de coronamaatregelen wil de gemeente op deze wijze het korte bezoek aan de binnenstad vergemakkelijken. Dat kan gaan om ophalen of afhalen van bestellingen, maar ook om de snelle boodschap. Daarbij blijven uiteraard de overheidsmaatregelen en adviezen van groot belang: blijf zoveel mogelijk thuis, doe boodschappen liefst alleen, houd anderhalve meter afstand en volg de instructies van de winkeliers.


"De coronamaatregelen hebben grote impact op ondernemers”, vindt wethouder Piet Sleeking. “Het bezoek aan onze binnenstad is logischerwijs enorm teruggelopen. Toerisme of recreatief bezoek is op dit moment niet aan de orde. We richten ons met dit besluit echt op de mensen die hun boodschappen moeten doen."

Lees ook

politieinstagrammolenlanden

Rijbewijs afgepakt na drugstest, dan zien agenten de man weer rijden

Een automobilist die in de nacht van donderdag op vrijdag dacht gewoon weer te kunnen gaan rijden nadat zijn rijbewijs was afgepakt, is niet ver gekomen. Agenten zagen hem rijden in de gemeente Molenlanden en hielden hem aan.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.