Dordrecht, Netherlands

Eerste uur in parkeergarages tijdelijk gratis

Parkeren in de parkeergarages Achterom, Veemarkt en Spuihaven is tot en met 28 april tijdens winkelopeningstijden het eerste uur gratis. Hiermee wil de gemeente ondernemers in de binnenstad een steuntje in de rug geven. Het college geeft hiermee gehoor aan een suggestie van Ondernemersorganisatie POBD.
Corrado Francke | 9 april 2020 17:33 | Aangepast op 9 april 2020 17:33
Nu het openbaar vervoer naar het centrum beperkt is door de coronamaatregelen wil de gemeente op deze wijze het korte bezoek aan de binnenstad vergemakkelijken. Dat kan gaan om ophalen of afhalen van bestellingen, maar ook om de snelle boodschap. Daarbij blijven uiteraard de overheidsmaatregelen en adviezen van groot belang: blijf zoveel mogelijk thuis, doe boodschappen liefst alleen, houd anderhalve meter afstand en volg de instructies van de winkeliers.


"De coronamaatregelen hebben grote impact op ondernemers”, vindt wethouder Piet Sleeking. “Het bezoek aan onze binnenstad is logischerwijs enorm teruggelopen. Toerisme of recreatief bezoek is op dit moment niet aan de orde. We richten ons met dit besluit echt op de mensen die hun boodschappen moeten doen."

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...