gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste Vrije Statenvergadering wordt vrijdag herdacht

1ebb07608c1d2920f2d2fb4635450bb1.jpg

Op het plein voor het Hof van Nederland vind vrijdagavond de herdenking van de Eerste Vrije Statenvergadering plaats. Özcan Aykol Zou spreken maar is verhinderd door een operatie aan zijn verstandskies.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De bijeenkomst begint in de Kloostertuin waar een aantal optredens zijn, daarna volgen op het plein diverse toespraken over vrijheid. Sprekers zijn Anette de Vries van het Dordrechts Museum, Ds. Gertjan Vogel van het platform Dordtse Kerken, burgemeester van Haarlem Jos Wienen en PVDA-kamerlid Sander Terphuis.


In de Statenvergadering kwamen vertegenwoordigers van steden en de Geuzen bij elkaar om te praten over de organisatie van het verzet tegen de Spanjaarden en de vrijheid van godsdienst onder leiding van Marnix van Sint-Aldegonde als vertegenwoordiger van Willem van Oranje.


Vervanger van Aykol is Sander Terphuis, hij zal zijn levensverhaal vertellen. Hij was worstelaar in Iran en vroeg asiel aan in Nederland tijdens de wereldspelen voor gehandicapten.


Een andere prominente gast is de Haarlemse burgemeester Jos Wienen. Hij wordt bedreigd en moet daarom constant worden beschermd.


Vorig jaar sprak schrijver en oud-politicus Jan Terlouw op de herdenking. Bekijk hieronder onze reportage.&t=170s

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.