gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste vrouwelijke commandeur komt uit Dordrecht

0f0e79bdbeff9a9d5f9155e0e1b77dd7

Voor het eerst is een vrouw in de Nederlandse marine benoemd tot commandeur. De in de Dubbeldam geboren Jeanette Morang krijgt daarmee een rang die vergelijkbaar is met die van een brigadegeneraal bij de landmacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Pas in 1981 werd de scheiding tussen mannen en vrouwen bij de marine opgeheven. Kapitein-ter-zee Morang was in 1997 de eerste vrouw die commandant van een marineschip werd. Ze voerde het bevel over de Hr.Ms. Alkmaar. Daarna was ze onder meer hoofd inlichtingen en operaties bij de Kustwacht Caribisch Gebied. In 2007 werd ze aangesteld als commandant van het luchtverdedigings- en commandofregat Hr. Ms. De Ruyter.

De afgelopen zes jaar werkte Morang als verbindingsofficier bij de NAVO in Brussel. Als commandeur gaat ze vooral in Engeland aan de slag bij het Maritiem Commandocentrum van de NAVO.

Foto: NIMH

Lees ook

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.