gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste vrouwelijke commandeur komt uit Dordrecht

0f0e79bdbeff9a9d5f9155e0e1b77dd7

Voor het eerst is een vrouw in de Nederlandse marine benoemd tot commandeur. De in de Dubbeldam geboren Jeanette Morang krijgt daarmee een rang die vergelijkbaar is met die van een brigadegeneraal bij de landmacht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Pas in 1981 werd de scheiding tussen mannen en vrouwen bij de marine opgeheven. Kapitein-ter-zee Morang was in 1997 de eerste vrouw die commandant van een marineschip werd. Ze voerde het bevel over de Hr.Ms. Alkmaar. Daarna was ze onder meer hoofd inlichtingen en operaties bij de Kustwacht Caribisch Gebied. In 2007 werd ze aangesteld als commandant van het luchtverdedigings- en commandofregat Hr. Ms. De Ruyter.

De afgelopen zes jaar werkte Morang als verbindingsofficier bij de NAVO in Brussel. Als commandeur gaat ze vooral in Engeland aan de slag bij het Maritiem Commandocentrum van de NAVO.

Foto: NIMH

Lees ook

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.