gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eetbare en medicinale bloemen in Stadslandbouwkas

7b1eeba6e3645c4058435dbffa698b0b

In stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg is een speciale strook met allerlei eetbare en medicinale bloemen. Ze zijn niet allemaal even lekker, maar wel gezond.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In de kas zijn allerlei gezonde planten te vinden zoals moederkruid, dat goed is tegen hoofdpijn. Zo is zijn bijna alle onderdelen van de weegbree te eten en is die weer goed voor de spijsvertering.

Nettie Dekker was eerst thuis in de tuin bezig met medicinale planten. “Ik kreeg toen de kans om hier een groter stuk te beplanten. Dat heb ik samen met mijn broer Richard gedaan. Je kunt hier beregenen en het is hier warm, dus er zijn planten die het hier heel goed doen.”

“Er staan nu 70 verschillende soorten en er komen er waarschijnlijk nog een paar bij. Veel plante vind je ook gewoon buiten in de berm of in het park. De meeste kun je gewoon eten.”

Aan het woord ‘onkruid’ heeft Dekker een hekel. “Onkruid hebben we niet. We noemen dingen die we niet op en bepaalde plek willen hebben bijkruid. Wat veel mensen onkruid noemen, noemen wij wilde planten. Sommige zijn geneeskrachtig, andere kun je goed gebruiken tegen allerlei klachtjes. Ze kunnen ook je gezondheid verbeteren of je immuunsysteem verhogen. Dat willen we graag uitdragen met deze tuin.

Lees ook

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

fotogscods

Dit plan zorgt voor 'heel wat onrust' bij voetbalclub, fusie lijkt in de maak

Voetbalclub GSC/ODS dreigt één van de drie velden kwijt te raken en onderzoekt daarom een fusie met FC Dordrecht amateurs. Het op Sportpark Stadspolders gelegen GSC/ODS voelt zich weggejaagd door gemeentelijke plannen en verhuist daarom mogelijk naar de Krommedijk. "Dit is voor mij plan a", aldus voorzitter Hans Suiker.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.