gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eetbare en medicinale bloemen in Stadslandbouwkas

7b1eeba6e3645c4058435dbffa698b0b

In stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg is een speciale strook met allerlei eetbare en medicinale bloemen. Ze zijn niet allemaal even lekker, maar wel gezond.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In de kas zijn allerlei gezonde planten te vinden zoals moederkruid, dat goed is tegen hoofdpijn. Zo is zijn bijna alle onderdelen van de weegbree te eten en is die weer goed voor de spijsvertering.

Nettie Dekker was eerst thuis in de tuin bezig met medicinale planten. “Ik kreeg toen de kans om hier een groter stuk te beplanten. Dat heb ik samen met mijn broer Richard gedaan. Je kunt hier beregenen en het is hier warm, dus er zijn planten die het hier heel goed doen.”

“Er staan nu 70 verschillende soorten en er komen er waarschijnlijk nog een paar bij. Veel plante vind je ook gewoon buiten in de berm of in het park. De meeste kun je gewoon eten.”

Aan het woord ‘onkruid’ heeft Dekker een hekel. “Onkruid hebben we niet. We noemen dingen die we niet op en bepaalde plek willen hebben bijkruid. Wat veel mensen onkruid noemen, noemen wij wilde planten. Sommige zijn geneeskrachtig, andere kun je goed gebruiken tegen allerlei klachtjes. Ze kunnen ook je gezondheid verbeteren of je immuunsysteem verhogen. Dat willen we graag uitdragen met deze tuin.

Lees ook

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."