gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eetbare en medicinale bloemen in Stadslandbouwkas

7b1eeba6e3645c4058435dbffa698b0b

In stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg is een speciale strook met allerlei eetbare en medicinale bloemen. Ze zijn niet allemaal even lekker, maar wel gezond.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In de kas zijn allerlei gezonde planten te vinden zoals moederkruid, dat goed is tegen hoofdpijn. Zo is zijn bijna alle onderdelen van de weegbree te eten en is die weer goed voor de spijsvertering.

Nettie Dekker was eerst thuis in de tuin bezig met medicinale planten. “Ik kreeg toen de kans om hier een groter stuk te beplanten. Dat heb ik samen met mijn broer Richard gedaan. Je kunt hier beregenen en het is hier warm, dus er zijn planten die het hier heel goed doen.”

“Er staan nu 70 verschillende soorten en er komen er waarschijnlijk nog een paar bij. Veel plante vind je ook gewoon buiten in de berm of in het park. De meeste kun je gewoon eten.”

Aan het woord ‘onkruid’ heeft Dekker een hekel. “Onkruid hebben we niet. We noemen dingen die we niet op en bepaalde plek willen hebben bijkruid. Wat veel mensen onkruid noemen, noemen wij wilde planten. Sommige zijn geneeskrachtig, andere kun je goed gebruiken tegen allerlei klachtjes. Ze kunnen ook je gezondheid verbeteren of je immuunsysteem verhogen. Dat willen we graag uitdragen met deze tuin.

Lees ook

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

nk2026081493A02173

FC Dordrecht ziet zege bij RKC in blessuretijd uit handen glippen

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een zuur punt gepakt bij RKC Waalwijk. Door een tegentreffer in blessuretijd speelde de ploeg gehuld in het nieuwe, door de Eerste Vrije Statenvergadering geïnspireerde uittenue, met 2-2 gelijk.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.