gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eetbare en medicinale bloemen in Stadslandbouwkas

7b1eeba6e3645c4058435dbffa698b0b

In stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg is een speciale strook met allerlei eetbare en medicinale bloemen. Ze zijn niet allemaal even lekker, maar wel gezond.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In de kas zijn allerlei gezonde planten te vinden zoals moederkruid, dat goed is tegen hoofdpijn. Zo is zijn bijna alle onderdelen van de weegbree te eten en is die weer goed voor de spijsvertering.

Nettie Dekker was eerst thuis in de tuin bezig met medicinale planten. “Ik kreeg toen de kans om hier een groter stuk te beplanten. Dat heb ik samen met mijn broer Richard gedaan. Je kunt hier beregenen en het is hier warm, dus er zijn planten die het hier heel goed doen.”

“Er staan nu 70 verschillende soorten en er komen er waarschijnlijk nog een paar bij. Veel plante vind je ook gewoon buiten in de berm of in het park. De meeste kun je gewoon eten.”

Aan het woord ‘onkruid’ heeft Dekker een hekel. “Onkruid hebben we niet. We noemen dingen die we niet op en bepaalde plek willen hebben bijkruid. Wat veel mensen onkruid noemen, noemen wij wilde planten. Sommige zijn geneeskrachtig, andere kun je goed gebruiken tegen allerlei klachtjes. Ze kunnen ook je gezondheid verbeteren of je immuunsysteem verhogen. Dat willen we graag uitdragen met deze tuin.

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

Vrouwelijke wethouder AI gegenereerd

Hier meer vrouwelijke wethouders dan elders: vooral dit dorp springt eruit

Van de 34 wethouders in de negen gemeenten van onze streek, is 35 procent vrouw. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS en mediapartner Rijnmond. Daarmee scoort onze streek hoger dan het landelijk gemiddelde. Sliedrecht valt het meeste op, met meer vrouwen dan mannen op een wethouderspost in het college.

bigrivers20261

Zondag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2026

De 26ste editie van Big Rivers was één groot feest: drie dagen eten, drinken, gezelligheid en heel veel muziek in het historisch centrum van Dordrecht. Deze zondag kun je op TV Dordrecht nagenieten van het festival, met de leukste nummers van verschillende concerten.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.