gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eetbare en medicinale bloemen in Stadslandbouwkas

7b1eeba6e3645c4058435dbffa698b0b

In stadslandbouwkas De Oude Beer aan de Rijksstraatweg is een speciale strook met allerlei eetbare en medicinale bloemen. Ze zijn niet allemaal even lekker, maar wel gezond.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In de kas zijn allerlei gezonde planten te vinden zoals moederkruid, dat goed is tegen hoofdpijn. Zo is zijn bijna alle onderdelen van de weegbree te eten en is die weer goed voor de spijsvertering.

Nettie Dekker was eerst thuis in de tuin bezig met medicinale planten. “Ik kreeg toen de kans om hier een groter stuk te beplanten. Dat heb ik samen met mijn broer Richard gedaan. Je kunt hier beregenen en het is hier warm, dus er zijn planten die het hier heel goed doen.”

“Er staan nu 70 verschillende soorten en er komen er waarschijnlijk nog een paar bij. Veel plante vind je ook gewoon buiten in de berm of in het park. De meeste kun je gewoon eten.”

Aan het woord ‘onkruid’ heeft Dekker een hekel. “Onkruid hebben we niet. We noemen dingen die we niet op en bepaalde plek willen hebben bijkruid. Wat veel mensen onkruid noemen, noemen wij wilde planten. Sommige zijn geneeskrachtig, andere kun je goed gebruiken tegen allerlei klachtjes. Ze kunnen ook je gezondheid verbeteren of je immuunsysteem verhogen. Dat willen we graag uitdragen met deze tuin.

Lees ook

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

pluktuin1

De Pluktuin is weer open en trekt meteen veel bezoekers

Een boeketje bloemen scoren voor een feestje, een uitreiking of gewoon als presentje. Daarvoor moet je normaal gesproken naar een bloemist. Maar je kunt ze de komende periode ook ‘gewoon’ in de natuur plukken. Voor het negende jaar op rij kun je deze zomer bij de Pluktuin in Dordrecht terecht.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.