gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eigen bijdrage van tafel

Inwoners van de Drechtsteden die via de Wmo een beroep doen op individuele begeleiding of groepsbegeleiding, hoeven daar voortaan geen eigen bijdrage meer voor te betalen. Daartoe heeft het Drechtstedenbestuur besloten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het schrappen van de eigen bijdrage kan in sommige gevallen tot honderden euro's per maand schelen. Het Drechtstedenbestuur wil voorkomen dat mensen vanwege de eigen bijdrage afzien van ondersteuning die ze nodig hebben. De maatregel gaat per direct in.


Mogelijk komen er op korte termijn nog meer versoepelingen. Het gaat dan om het verlagen van de eigen bijdrage door aanpassing van de berekening en om het afschaffen van een eigen bijdrage voor woningaanpassingen voor minderjarige kinderen, woonvoorzieningen in gemeenschappelijke ruimtes en voor individuele taxikostenvergoeding.


Tot 2014 bestond er een compensatieregeling voor chronisch zieken en gehandicapten. Na het afschaffen van die regeling en de overdracht van voorzieningen naar de Wmo, gingen vooral voor midden- en hogere inkomens de eigen bijdragen fors omhoog. Het vermoeden bestaat dat om die reden klanten ondersteuning zijn gaan mijden. Dat is één van de mogelijke verklaringen voor het overschot dat gemeenten op de Wmo hebben geboekt.


Door de versoepeling lopen de Drechtsteden 2,6 miljoen euro mis. Dat wordt opgevangen uit de overschotten op de collectieve ziektekostenverzekering en de bijzondere bijstand voor chronisch zieken en gehandicapten.

Foto: wethouder Zorg Karin Lambrechts

Lees ook

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.