gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eigen bijdrage van tafel

Inwoners van de Drechtsteden die via de Wmo een beroep doen op individuele begeleiding of groepsbegeleiding, hoeven daar voortaan geen eigen bijdrage meer voor te betalen. Daartoe heeft het Drechtstedenbestuur besloten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het schrappen van de eigen bijdrage kan in sommige gevallen tot honderden euro's per maand schelen. Het Drechtstedenbestuur wil voorkomen dat mensen vanwege de eigen bijdrage afzien van ondersteuning die ze nodig hebben. De maatregel gaat per direct in.


Mogelijk komen er op korte termijn nog meer versoepelingen. Het gaat dan om het verlagen van de eigen bijdrage door aanpassing van de berekening en om het afschaffen van een eigen bijdrage voor woningaanpassingen voor minderjarige kinderen, woonvoorzieningen in gemeenschappelijke ruimtes en voor individuele taxikostenvergoeding.


Tot 2014 bestond er een compensatieregeling voor chronisch zieken en gehandicapten. Na het afschaffen van die regeling en de overdracht van voorzieningen naar de Wmo, gingen vooral voor midden- en hogere inkomens de eigen bijdragen fors omhoog. Het vermoeden bestaat dat om die reden klanten ondersteuning zijn gaan mijden. Dat is één van de mogelijke verklaringen voor het overschot dat gemeenten op de Wmo hebben geboekt.


Door de versoepeling lopen de Drechtsteden 2,6 miljoen euro mis. Dat wordt opgevangen uit de overschotten op de collectieve ziektekostenverzekering en de bijzondere bijstand voor chronisch zieken en gehandicapten.

Foto: wethouder Zorg Karin Lambrechts

Lees ook

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

stille tocht Kalilu 02.jpg

Tweehonderd mensen lopen stille tocht voor neergestoken Kalilu (21): 'Dit doet mij goed'

Een stille tocht voor de 21-jarige Kalilu in Zwijndrecht heeft zo'n 200 mensen op de been gebracht. De jongeman werd vorige week neergestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in het dorp en overleed later aan zijn verwondingen. Vrienden, familie en buurtbewoners bewezen Kalilu de laatste eer. "Dit laat zien dat veel mensen om hem gaven."

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik. 

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.