Dordrecht, Netherlands

'Eigenwijze´ bakker Mo bakt pepernoten en kerststollen met een Iraans tintje

De Iraanse bakker Mo Saadat van Bakkerij Samen op de Voorstraat kende voor zijn komst naar Nederland tien jaar geleden nog geen pepernoten en kerststollen. Sinterklaas en Kerst worden in Iran dan ook niet gevierd. De feestdag van het jaar is daar het Nieuwjaar. Dat wordt gevierd met allerlei soorten koek en gerechten met veel noten.
Jordy Nijenhuis | 3 december 2020 16:14 | Aangepast op 3 december 2020 16:14
Dat is dus heel anders dan onze Nederlandse lekkernijen tijdens de feestdagen. Toen de Iraniër naar Nederland kwam ging er een wereld voor hem open toen hij de pepernoten en kerststollen in de winkel zag liggen.

"De pepernoten smaakten heel anders dan ik dacht en gewend was, er zat heel veel anijspoeder in. Toch vond ik het lekker. Ik besloot dat ik zelf ook pepernoten wilde gaan bakken in mijn zaak." En dus ging Mo aan de slag met het bakken en geeft aan de oer-hollandse lekkernijen een Iraanse twist.

Bakkersgeheim

"Ik gebruik vier verschillende Iranese kruiden om de pepernoten te bakken. Wat dat precies is kan ik niet zeggen, dat is bakkersgeheim. Ik doe er weinig suiker in zodat het ook goed is voor de kinderen", legt de bakker uit.

Mo is sowieso niet zo van het overnemen van de gebruikelijke recepten. Daarom smaken de kruidnoten en kerststollen bij hem net even iets anders.

"Ik ben een eigenwijze bakker met eigenwijze recepten, zo heb ik in december dus eigenwijze pepernoten en eigenwijze kerststollen. In die kerststollen doe ik handgemaakte amandelspijs en verschillende gedroogde fruitsoorten. Ook doe ik er veel noten in, in Iran krijgen we het namelijk warm als we die eten."

Ondanks dat Mo vanuit zijn thuisland geen kerst vierde, kan hij er inmiddels goed van genieten. "Er zijn veel lichtjes op straat, mensen zijn heel vrolijk. De straten veranderen helemaal met kerstversiering. Ik vind het heel mooi."

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...