gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eilandleven: Big Rivers 2023 en ‘doorkijkje’

e85ffe50bc8ad365b3cee8731e09c151

Deze donderdag in 'Eilandleven’ het optreden van het Dylan Vos Quartet tijdens Big Rivers 2023 en een reportage over de grote aanwinst van het Dordrechts Museum van dit jaar, 'doorkijkje' van Samuel van Hoogstraten.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
We trappen deze Eilandleven af met het concert van het Dylan Vos Quartet op het podium bij de Houttuinen tijdens Big Rivers 2023. Op de zaterdagmiddag ging Ameezing niet door vanwege de hitte, maar de nieuwe jonge generatie talentvolle ‘jazz cats’ -zoals ze worden genoemd- stond te spelen alsof er niets aan de hand was.

Samuel van Hoogstraten is een bekende naam in de kunstwereld. Het Dordrechts Museum heeft meerdere werken van hem in bezit en in 2023 is daar een groot schilderij aan toegevoegd. “Een aanwinst voor de stad en een icoon voor de collectie van het Dordrechts Museum”, aldus conservator Sander Paarlberg. Het werk is aangekocht met behulp van fondsen en biedt een mooi doorkijkje. Door de manier van schilderen wordt je als het ware in het schilderij getrokken. Het is een echt doorkijkje, met een lezende jongen en een hondje dat de toeschouwer recht aankijkt.

Van Hoogstraten maakte het schilderij toen hij in Engeland werkte, maar heeft zich ongetwijfeld ook laten inspireren door zijn andere woonplaats Dordrecht. Paarlberg: “hij heeft hier in de 17de eeuw rondgelopen, hij woonde en werkte hier in onze stad”. In de door het Dordrechts Museum zelf gemaakte reportage vertelt de conservator meer over Van Hoogstraten, zijn manier van schilderen en zijn tijd hier.

Eilandleven, met deze week het optreden van het Dylan Vos Quartet op Big Rivers 2023 en de grote aanwinst van het Dordrechts Museum van dit jaar, is deze donderdag 21 september vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht, direct na het Nieuws. Het concert van het Dylan Vos Quartet is ook op ons YouTube-kanaal en hieronder te bekijken.

Lees ook

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5

vermissing

Zoektocht naar vermiste Erik (53) op Saba voorbij: 'We leven intens mee'

De zoektocht naar Erik Matthijsen op het Caribische eiland Saba is gestaakt. De 53-jarige ambulanceverpleegkundige van de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid keerde vorige week woensdag niet terug van een wandeling, waarna er intensief naar hem werd gezocht. Zonder resultaat. "Dit is niet de uitkomst waar we op hadden gehoopt."

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

drone

Van straatraces tot diefstal: deze drone bewaakt 24/7 dit bedrijventerrein

Een drone die de veiligheid op een bedrijventerrein extra kan waarborgen. Het gebeurt nu in onze streek alleen nog in Zwijndrecht, waar bedrijventerrein De Geer en Groote Lindt een pilot draaien met het apparaat. Zo kunnen zaken als diefstal, vandalisme en straatraces beter worden aangepakt.

politie prorail station sliedrecht

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.