gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk weer voetballen met publiek: FC Dordt – Excelsior Maassluis

6eb671d40b94cc3676c08eddf847c7d8

Er kon eindelijk weer naar een voetbalwedstrijd worden gekeken aan de Krommedijk: Afgelopen zaterdag speelde FC Dordrecht een oefenwedstrijd tegen Excelsior Maassluis. De week ervoor werd de wedstrijd tegen NAC nog afgeblazen; twee spelers van die ploeg testten positief op corona.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Dordtse team had er duidelijk zin in, zegt trainer Harry van den Ham: “Ze waren bijna te gretig, waardoor je soms de verkeerde keuzes gaat maken. Dat is zeker in de eindfase niet handig. Maar over het geheel genomen ben ik erg tevreden over vandaag, zeker met deze tegenstander.” De wedstrijd eindigde met een 3-1 zege voor de Dordtse club.

Daar had meer ingezeten, vindt van den Ham: “We kwamen al snel op een voorsprong, en dat hadden we moeten uitbouwen naar 4-0. Helaas kregen we een penalty tegen, we hadden dat echt moeten voorkomen. Wel een leermoment.”

Door de coronamaatregelen zijn er voor het publiek wel een aantal nieuwe spelregels: Op anderhalve meter afstand van elkaar zitten, en niet juichen. Supporterscoördinator Jan van Nieuwenhoven heeft maar een houten ratel meegenomen: “Hij kan linksom hard, en rechtsom zacht. Da’s het enige dat we mogen doen!”

Rassupporter Richard Bouwman vindt het niet mogen juichen maar vervelend: “We mogen wel klappen, maar ja...‘een Dordtenaar zal altijd blijven zingen’, dat gaat nu dus mooi niet op.” Toch is het beter dan niets, vinden zowel Jan als Richard: “Het is zoals het is. Liever dit dan een lege tribune, dat is al helemaal niks.”

Volgende week zaterdag speelt FC Dordrecht uit tegen Cambuur.

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.