gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk weer voetballen met publiek: FC Dordt – Excelsior Maassluis

6eb671d40b94cc3676c08eddf847c7d8

Er kon eindelijk weer naar een voetbalwedstrijd worden gekeken aan de Krommedijk: Afgelopen zaterdag speelde FC Dordrecht een oefenwedstrijd tegen Excelsior Maassluis. De week ervoor werd de wedstrijd tegen NAC nog afgeblazen; twee spelers van die ploeg testten positief op corona.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Dordtse team had er duidelijk zin in, zegt trainer Harry van den Ham: “Ze waren bijna te gretig, waardoor je soms de verkeerde keuzes gaat maken. Dat is zeker in de eindfase niet handig. Maar over het geheel genomen ben ik erg tevreden over vandaag, zeker met deze tegenstander.” De wedstrijd eindigde met een 3-1 zege voor de Dordtse club.

Daar had meer ingezeten, vindt van den Ham: “We kwamen al snel op een voorsprong, en dat hadden we moeten uitbouwen naar 4-0. Helaas kregen we een penalty tegen, we hadden dat echt moeten voorkomen. Wel een leermoment.”

Door de coronamaatregelen zijn er voor het publiek wel een aantal nieuwe spelregels: Op anderhalve meter afstand van elkaar zitten, en niet juichen. Supporterscoördinator Jan van Nieuwenhoven heeft maar een houten ratel meegenomen: “Hij kan linksom hard, en rechtsom zacht. Da’s het enige dat we mogen doen!”

Rassupporter Richard Bouwman vindt het niet mogen juichen maar vervelend: “We mogen wel klappen, maar ja...‘een Dordtenaar zal altijd blijven zingen’, dat gaat nu dus mooi niet op.” Toch is het beter dan niets, vinden zowel Jan als Richard: “Het is zoals het is. Liever dit dan een lege tribune, dat is al helemaal niks.”

Volgende week zaterdag speelt FC Dordrecht uit tegen Cambuur.

Lees ook

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.