gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk weer voetballen met publiek: FC Dordt – Excelsior Maassluis

6eb671d40b94cc3676c08eddf847c7d8.jpg

Er kon eindelijk weer naar een voetbalwedstrijd worden gekeken aan de Krommedijk: Afgelopen zaterdag speelde FC Dordrecht een oefenwedstrijd tegen Excelsior Maassluis. De week ervoor werd de wedstrijd tegen NAC nog afgeblazen; twee spelers van die ploeg testten positief op corona.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Dordtse team had er duidelijk zin in, zegt trainer Harry van den Ham: “Ze waren bijna te gretig, waardoor je soms de verkeerde keuzes gaat maken. Dat is zeker in de eindfase niet handig. Maar over het geheel genomen ben ik erg tevreden over vandaag, zeker met deze tegenstander.” De wedstrijd eindigde met een 3-1 zege voor de Dordtse club.

Daar had meer ingezeten, vindt van den Ham: “We kwamen al snel op een voorsprong, en dat hadden we moeten uitbouwen naar 4-0. Helaas kregen we een penalty tegen, we hadden dat echt moeten voorkomen. Wel een leermoment.”

Door de coronamaatregelen zijn er voor het publiek wel een aantal nieuwe spelregels: Op anderhalve meter afstand van elkaar zitten, en niet juichen. Supporterscoördinator Jan van Nieuwenhoven heeft maar een houten ratel meegenomen: “Hij kan linksom hard, en rechtsom zacht. Da’s het enige dat we mogen doen!”

Rassupporter Richard Bouwman vindt het niet mogen juichen maar vervelend: “We mogen wel klappen, maar ja...‘een Dordtenaar zal altijd blijven zingen’, dat gaat nu dus mooi niet op.” Toch is het beter dan niets, vinden zowel Jan als Richard: “Het is zoals het is. Liever dit dan een lege tribune, dat is al helemaal niks.”

Volgende week zaterdag speelt FC Dordrecht uit tegen Cambuur.

Lees ook

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.