gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eindelijk weer voetballen met publiek: FC Dordt – Excelsior Maassluis

6eb671d40b94cc3676c08eddf847c7d8

Er kon eindelijk weer naar een voetbalwedstrijd worden gekeken aan de Krommedijk: Afgelopen zaterdag speelde FC Dordrecht een oefenwedstrijd tegen Excelsior Maassluis. De week ervoor werd de wedstrijd tegen NAC nog afgeblazen; twee spelers van die ploeg testten positief op corona.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het Dordtse team had er duidelijk zin in, zegt trainer Harry van den Ham: “Ze waren bijna te gretig, waardoor je soms de verkeerde keuzes gaat maken. Dat is zeker in de eindfase niet handig. Maar over het geheel genomen ben ik erg tevreden over vandaag, zeker met deze tegenstander.” De wedstrijd eindigde met een 3-1 zege voor de Dordtse club.

Daar had meer ingezeten, vindt van den Ham: “We kwamen al snel op een voorsprong, en dat hadden we moeten uitbouwen naar 4-0. Helaas kregen we een penalty tegen, we hadden dat echt moeten voorkomen. Wel een leermoment.”

Door de coronamaatregelen zijn er voor het publiek wel een aantal nieuwe spelregels: Op anderhalve meter afstand van elkaar zitten, en niet juichen. Supporterscoördinator Jan van Nieuwenhoven heeft maar een houten ratel meegenomen: “Hij kan linksom hard, en rechtsom zacht. Da’s het enige dat we mogen doen!”

Rassupporter Richard Bouwman vindt het niet mogen juichen maar vervelend: “We mogen wel klappen, maar ja...‘een Dordtenaar zal altijd blijven zingen’, dat gaat nu dus mooi niet op.” Toch is het beter dan niets, vinden zowel Jan als Richard: “Het is zoals het is. Liever dit dan een lege tribune, dat is al helemaal niks.”

Volgende week zaterdag speelt FC Dordrecht uit tegen Cambuur.

Lees ook

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

nieuwlekkerland

Bekladdingen met hakenkruizen in Israëlische vlag, gemeente doet aangifte

Op meerdere plekken in Nieuw-Lekkerland zijn woensdag bekladdingen van Israëlische vlaggen met hakenkruizen aangetroffen. De gemeente Molenlanden heeft aangifte gedaan.