gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eis: anderhalf jaar cel voor wegsluizen miljoen naar 'internetliefde'

83ea57513951644c152655d22a1a98da

Een 51-jarige vrouw uit Hoogvliet heeft maandagochtend twee jaar celstraf tegen zich horen eisen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ze wordt verdacht van het wegsluizen van ruim 1 miljoen euro van bouwmarkt Karwei in Dordrecht, waarvoor ze de boekhouding deed. Ook wordt ze verdacht van oplichting en valsheid in geschrifte.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De vrouw had al bekend. Ze verklaarde in januari dat ze al het geld had overgemaakt naar een geheime internetliefde. Ze brak eerst haar eigen spaargeld aan, maar toen dat op was begon ze met het frauderen van haar baas. De internetliefde vroeg de vrouw om het geld voor zijn zieke vader en later voor zichzelf, omdat hij zogenaamd in het ziekenhuis lag.

"Zelfs toen ik meer dan een miljoen aan hem geleend had, geloofde ik nog dat hij terug zou betalen", zei de verdachte destijds tegen de rechter. Uiteindelijk heeft de vrouw niets meer van haar internetliefde vernomen.

"Ik neem de verdachte kwalijk dat ze op diverse momenten kon stoppen met geld wegsluizen, maar dat deed ze niet", zegt de officier van justitie maandag. De vrouw werkte al 32 jaar voor Karwei en genoot vertrouwen. "Dat heeft ze ernstig beschaamd."

De advocaat noemt de vrouw een slachtoffer van datingfraude. "Dat het zo enorm mis kon gaan, komt mede doordat het twee jaar lang niet werd opgemerkt. Ook niet door een gerenommeerd accountantskantoor."

De vrouw heeft inmiddels veertigduizend euro terugbetaald aan haar voormalig werkgever. In een civiele rechtszaak is ze al eerder veroordeeld om terug te betalen, is maandag gebleken. Ze heeft inmiddels een nieuwe baan en een betalingsregeling. De rechter doet op 25 maart uitspraak.

Lees ook

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

internetstoring

Storing bij Ziggo treft ook deze streekomroep en RTV Dordrecht

Door een storing bij Ziggo zitten tweeduizend zakelijke klanten sinds begin deze week moment zonder internet, waaronder ook RTV Dordrecht en de streekomroep. Wij worden hierdoor beperkt in ons werk voor deze website en de app, de sociale media, radio en televisie.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met filmmaker Martijn Vonck

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met de jonge filmmaker Martijn Vonck. Hij bracht onlangs een video uit waarin Dordrecht centraal staat en waar de liefde voor de stad vanaf straalt.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”