gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eis: anderhalf jaar cel voor wegsluizen miljoen naar 'internetliefde'

83ea57513951644c152655d22a1a98da

Een 51-jarige vrouw uit Hoogvliet heeft maandagochtend twee jaar celstraf tegen zich horen eisen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ze wordt verdacht van het wegsluizen van ruim 1 miljoen euro van bouwmarkt Karwei in Dordrecht, waarvoor ze de boekhouding deed. Ook wordt ze verdacht van oplichting en valsheid in geschrifte.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De vrouw had al bekend. Ze verklaarde in januari dat ze al het geld had overgemaakt naar een geheime internetliefde. Ze brak eerst haar eigen spaargeld aan, maar toen dat op was begon ze met het frauderen van haar baas. De internetliefde vroeg de vrouw om het geld voor zijn zieke vader en later voor zichzelf, omdat hij zogenaamd in het ziekenhuis lag.

"Zelfs toen ik meer dan een miljoen aan hem geleend had, geloofde ik nog dat hij terug zou betalen", zei de verdachte destijds tegen de rechter. Uiteindelijk heeft de vrouw niets meer van haar internetliefde vernomen.

"Ik neem de verdachte kwalijk dat ze op diverse momenten kon stoppen met geld wegsluizen, maar dat deed ze niet", zegt de officier van justitie maandag. De vrouw werkte al 32 jaar voor Karwei en genoot vertrouwen. "Dat heeft ze ernstig beschaamd."

De advocaat noemt de vrouw een slachtoffer van datingfraude. "Dat het zo enorm mis kon gaan, komt mede doordat het twee jaar lang niet werd opgemerkt. Ook niet door een gerenommeerd accountantskantoor."

De vrouw heeft inmiddels veertigduizend euro terugbetaald aan haar voormalig werkgever. In een civiele rechtszaak is ze al eerder veroordeeld om terug te betalen, is maandag gebleken. Ze heeft inmiddels een nieuwe baan en een betalingsregeling. De rechter doet op 25 maart uitspraak.

Lees ook

Nanning Mol Europarcs

Bewoners vakantiepark moeten weg, handhaving gaat door ondanks bezwaren

De gemeente Dordrecht blijft optreden tegen permanente bewoning op vakantiepark Europarcs. Dat schrijft burgemeester Nanning Mol in antwoord op vragen van politieke partij Beter voor Dordt, die had gevraagd de handhaving voorlopig stil te leggen.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.