gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eis: anderhalf jaar cel voor wegsluizen miljoen naar 'internetliefde'

83ea57513951644c152655d22a1a98da

Een 51-jarige vrouw uit Hoogvliet heeft maandagochtend twee jaar celstraf tegen zich horen eisen, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ze wordt verdacht van het wegsluizen van ruim 1 miljoen euro van bouwmarkt Karwei in Dordrecht, waarvoor ze de boekhouding deed. Ook wordt ze verdacht van oplichting en valsheid in geschrifte.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
De vrouw had al bekend. Ze verklaarde in januari dat ze al het geld had overgemaakt naar een geheime internetliefde. Ze brak eerst haar eigen spaargeld aan, maar toen dat op was begon ze met het frauderen van haar baas. De internetliefde vroeg de vrouw om het geld voor zijn zieke vader en later voor zichzelf, omdat hij zogenaamd in het ziekenhuis lag.

"Zelfs toen ik meer dan een miljoen aan hem geleend had, geloofde ik nog dat hij terug zou betalen", zei de verdachte destijds tegen de rechter. Uiteindelijk heeft de vrouw niets meer van haar internetliefde vernomen.

"Ik neem de verdachte kwalijk dat ze op diverse momenten kon stoppen met geld wegsluizen, maar dat deed ze niet", zegt de officier van justitie maandag. De vrouw werkte al 32 jaar voor Karwei en genoot vertrouwen. "Dat heeft ze ernstig beschaamd."

De advocaat noemt de vrouw een slachtoffer van datingfraude. "Dat het zo enorm mis kon gaan, komt mede doordat het twee jaar lang niet werd opgemerkt. Ook niet door een gerenommeerd accountantskantoor."

De vrouw heeft inmiddels veertigduizend euro terugbetaald aan haar voormalig werkgever. In een civiele rechtszaak is ze al eerder veroordeeld om terug te betalen, is maandag gebleken. Ze heeft inmiddels een nieuwe baan en een betalingsregeling. De rechter doet op 25 maart uitspraak.

Lees ook

lachgaspoleenheidrdam

Vondst van bijna 5000 lachgasflessen: Ridderkerker en Zwijndrechtenaar vast

De politie heeft vorige week een 20-jarige Ridderkerker en een 46-jarige vrouw uit Zwijndrecht aangehouden na een drugsdeal. Het gaat om de vermoedelijke koper en verkoper van lachgas.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.