gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Eisen invoeren betaald parkeren onduidelijk'

2fb944166535b72edfd90f4dc44cd748

Het nieuwe parkeerplan dat het gemeentebestuur heeft gepresenteerd is te onduidelijk. Dat bleek dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad. In het parkeerplan staan procedures vermeld die doorlopen moeten worden als er ergens betaald parkeren ingevoerd gaat worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De wethouder wil betaald parkeren in wijken mogelijk maken waar nu nog vrij geparkeerd wordt. Daarvoor zijn onder andere 50 handtekeningen van buurtbewoners nodig die voor betaald parkeren zijn.

"Het moet om minstens 150 parkeerplaatsen gaan, maar het kan ook om 300 parkeerplaatsen gaan. Waar wordt dan de grens getrokken?", vraagt Frans-Bauke de Meer van GroenLinks zich af. "Dat is een onduidelijke zaak. Wij hebben denk ik in de commissie met meerdere partijen druk uitgeoefend op de wethouder om maatwerk toe te passen."

De VVD vindt de uitbreiding van het betaald parkeren naar de wijken toe niet direct nodig, maar laat de beslissing over aan de burger. "Dat betaald parkeren is er niet voor de gemeente, maar dat moet er zijn voor bewoners die last hebben van parkeeroverlast", zegt Alexander Kuhlmann van de VVD.

"Wij willen dat er eerst wordt gekeken of er extra parkeerplekken bij kunnen. Als er dan nog steeds een grote parkeerdruk is wordt als service voor de mensen betaald parkeren ingevoerd."

Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.