gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Eisen invoeren betaald parkeren onduidelijk'

2fb944166535b72edfd90f4dc44cd748.jpg

Het nieuwe parkeerplan dat het gemeentebestuur heeft gepresenteerd is te onduidelijk. Dat bleek dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad. In het parkeerplan staan procedures vermeld die doorlopen moeten worden als er ergens betaald parkeren ingevoerd gaat worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De wethouder wil betaald parkeren in wijken mogelijk maken waar nu nog vrij geparkeerd wordt. Daarvoor zijn onder andere 50 handtekeningen van buurtbewoners nodig die voor betaald parkeren zijn.

"Het moet om minstens 150 parkeerplaatsen gaan, maar het kan ook om 300 parkeerplaatsen gaan. Waar wordt dan de grens getrokken?", vraagt Frans-Bauke de Meer van GroenLinks zich af. "Dat is een onduidelijke zaak. Wij hebben denk ik in de commissie met meerdere partijen druk uitgeoefend op de wethouder om maatwerk toe te passen."

De VVD vindt de uitbreiding van het betaald parkeren naar de wijken toe niet direct nodig, maar laat de beslissing over aan de burger. "Dat betaald parkeren is er niet voor de gemeente, maar dat moet er zijn voor bewoners die last hebben van parkeeroverlast", zegt Alexander Kuhlmann van de VVD.

"Wij willen dat er eerst wordt gekeken of er extra parkeerplekken bij kunnen. Als er dan nog steeds een grote parkeerdruk is wordt als service voor de mensen betaald parkeren ingevoerd."

Lees ook

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van vier jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.

Koos Wieman poppenspeler.png

Koos vermaakt al bijna 50 jaar jong en oud met zijn poppentheater

"Janus, Janus, kom je nog een keer?" Het vertrouwde geluid galmt weer over het Rotterdamse Binnenwegplein. Sinds vorige week zijn de luiken van het poppentheater weer open. Al 46 jaar staat Jacobus Wieman uit Dordrecht, ook wel Koos genoemd, hier van mei tot oktober bijna elke week om Rotterdammers te vermaken.

5a186b107b87fc9659d2d58399a887a2.jpg

Ruim 130 instellingen uit onze streek brengen dakloosheid in beeld: ‘Het is hard nodig'

Om het aantal daklozen in onze streek goed in beeld te krijgen, worden in negen gemeenten speciale tellingen gehouden. Er wordt gezocht naar onzichtbare dak- en thuislozen, met als doel om in kaart te brengen hoeveel het er precies zijn. “Men denkt vaak aan de man op het bankje op straat of de mensen in de opvang, maar het is echt een stuk breder dan dat."

tempFileForShare_20260513-171909.jpg

Noordtunnel dicht na ongeluk, meer dan een uur vertraging op A15

De Noordtunnel is woensdagmiddag tijdelijk dicht geweest in de richting van Gorinchem. Dit na een ongeluk tussen drie voertuigen. Wel leverde de botsing een lange file op: volgens Rijkswaterstaat was de vertraging op de A15 meer dan een uur.

opma breidel.png

‘Iedereen verdient een plek’, Ad bezoekt Cultureel Educatief Centrum Dordrecht

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad duikt in de wereld van het Cultureel Educatief Centrum Dordrecht (CECD). Gevestigd op de plek waar ooit treinkaartjes werden verkocht, heeft het centrum een belangrijke functie in de verhalen rond diversiteit en inclusie. Maar het streeft ook naar aandacht voor en erkenning van de slavernijgeschiedenis van de stad.