Dordrecht, Netherlands

'Eisen invoeren betaald parkeren onduidelijk'

Het nieuwe parkeerplan dat het gemeentebestuur heeft gepresenteerd is te onduidelijk. Dat bleek dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad. In het parkeerplan staan procedures vermeld die doorlopen moeten worden als er ergens betaald parkeren ingevoerd gaat worden.
Petra Scheurwater | 15 mei 2019 16:06 | Aangepast op 15 mei 2019 16:06
De wethouder wil betaald parkeren in wijken mogelijk maken waar nu nog vrij geparkeerd wordt. Daarvoor zijn onder andere 50 handtekeningen van buurtbewoners nodig die voor betaald parkeren zijn.

"Het moet om minstens 150 parkeerplaatsen gaan, maar het kan ook om 300 parkeerplaatsen gaan. Waar wordt dan de grens getrokken?", vraagt Frans-Bauke de Meer van GroenLinks zich af. "Dat is een onduidelijke zaak. Wij hebben denk ik in de commissie met meerdere partijen druk uitgeoefend op de wethouder om maatwerk toe te passen."

De VVD vindt de uitbreiding van het betaald parkeren naar de wijken toe niet direct nodig, maar laat de beslissing over aan de burger. "Dat betaald parkeren is er niet voor de gemeente, maar dat moet er zijn voor bewoners die last hebben van parkeeroverlast", zegt Alexander Kuhlmann van de VVD.

"Wij willen dat er eerst wordt gekeken of er extra parkeerplekken bij kunnen. Als er dan nog steeds een grote parkeerdruk is wordt als service voor de mensen betaald parkeren ingevoerd."

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...