gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Eisen invoeren betaald parkeren onduidelijk'

2fb944166535b72edfd90f4dc44cd748

Het nieuwe parkeerplan dat het gemeentebestuur heeft gepresenteerd is te onduidelijk. Dat bleek dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad. In het parkeerplan staan procedures vermeld die doorlopen moeten worden als er ergens betaald parkeren ingevoerd gaat worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De wethouder wil betaald parkeren in wijken mogelijk maken waar nu nog vrij geparkeerd wordt. Daarvoor zijn onder andere 50 handtekeningen van buurtbewoners nodig die voor betaald parkeren zijn.

"Het moet om minstens 150 parkeerplaatsen gaan, maar het kan ook om 300 parkeerplaatsen gaan. Waar wordt dan de grens getrokken?", vraagt Frans-Bauke de Meer van GroenLinks zich af. "Dat is een onduidelijke zaak. Wij hebben denk ik in de commissie met meerdere partijen druk uitgeoefend op de wethouder om maatwerk toe te passen."

De VVD vindt de uitbreiding van het betaald parkeren naar de wijken toe niet direct nodig, maar laat de beslissing over aan de burger. "Dat betaald parkeren is er niet voor de gemeente, maar dat moet er zijn voor bewoners die last hebben van parkeeroverlast", zegt Alexander Kuhlmann van de VVD.

"Wij willen dat er eerst wordt gekeken of er extra parkeerplekken bij kunnen. Als er dan nog steeds een grote parkeerdruk is wordt als service voor de mensen betaald parkeren ingevoerd."

Lees ook

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.