gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Eisen invoeren betaald parkeren onduidelijk'

2fb944166535b72edfd90f4dc44cd748

Het nieuwe parkeerplan dat het gemeentebestuur heeft gepresenteerd is te onduidelijk. Dat bleek dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad. In het parkeerplan staan procedures vermeld die doorlopen moeten worden als er ergens betaald parkeren ingevoerd gaat worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De wethouder wil betaald parkeren in wijken mogelijk maken waar nu nog vrij geparkeerd wordt. Daarvoor zijn onder andere 50 handtekeningen van buurtbewoners nodig die voor betaald parkeren zijn.

"Het moet om minstens 150 parkeerplaatsen gaan, maar het kan ook om 300 parkeerplaatsen gaan. Waar wordt dan de grens getrokken?", vraagt Frans-Bauke de Meer van GroenLinks zich af. "Dat is een onduidelijke zaak. Wij hebben denk ik in de commissie met meerdere partijen druk uitgeoefend op de wethouder om maatwerk toe te passen."

De VVD vindt de uitbreiding van het betaald parkeren naar de wijken toe niet direct nodig, maar laat de beslissing over aan de burger. "Dat betaald parkeren is er niet voor de gemeente, maar dat moet er zijn voor bewoners die last hebben van parkeeroverlast", zegt Alexander Kuhlmann van de VVD.

"Wij willen dat er eerst wordt gekeken of er extra parkeerplekken bij kunnen. Als er dan nog steeds een grote parkeerdruk is wordt als service voor de mensen betaald parkeren ingevoerd."

Lees ook

buddingh

Kees Buddingh' krijgt standbeeld, met zijn poëzie op voetstuk

Kees Buddingh' wordt geëerd met een standbeeld. Het eerbetoon van de in 1918 geboren Dordtse dichter komt op de Leuvebrug te staan en wordt gemaakt door Natasja Bennink.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.