gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Eisen invoeren betaald parkeren onduidelijk'

2fb944166535b72edfd90f4dc44cd748

Het nieuwe parkeerplan dat het gemeentebestuur heeft gepresenteerd is te onduidelijk. Dat bleek dinsdagavond in de commissievergadering van de gemeenteraad. In het parkeerplan staan procedures vermeld die doorlopen moeten worden als er ergens betaald parkeren ingevoerd gaat worden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De wethouder wil betaald parkeren in wijken mogelijk maken waar nu nog vrij geparkeerd wordt. Daarvoor zijn onder andere 50 handtekeningen van buurtbewoners nodig die voor betaald parkeren zijn.

"Het moet om minstens 150 parkeerplaatsen gaan, maar het kan ook om 300 parkeerplaatsen gaan. Waar wordt dan de grens getrokken?", vraagt Frans-Bauke de Meer van GroenLinks zich af. "Dat is een onduidelijke zaak. Wij hebben denk ik in de commissie met meerdere partijen druk uitgeoefend op de wethouder om maatwerk toe te passen."

De VVD vindt de uitbreiding van het betaald parkeren naar de wijken toe niet direct nodig, maar laat de beslissing over aan de burger. "Dat betaald parkeren is er niet voor de gemeente, maar dat moet er zijn voor bewoners die last hebben van parkeeroverlast", zegt Alexander Kuhlmann van de VVD.

"Wij willen dat er eerst wordt gekeken of er extra parkeerplekken bij kunnen. Als er dan nog steeds een grote parkeerdruk is wordt als service voor de mensen betaald parkeren ingevoerd."

Lees ook

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

moldor

Dordrecht zet in op gezamenlijke vuurwerkshow, verenigingen en clubs krijgen geen vergunning

De gemeente Dordrecht gaat voor de jaarwisseling geen vergunningen voor een vuurwerkshow verlenen aan clubs en verenigingen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in de uitzending van 'In Gesprek Met' op TV Rijnmond. Met die beslissing sluit Dordt zich aan bij tal van andere gemeenten in de regio.

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."