Dordrecht, Netherlands

Elfjarige gaat naar vechtsport EK: 'Kan klappen hebben'

De elfjarige Fajén Pieters uit Papendrecht gaat komend weekend Nederland vertegenwoordigen op het Europese Jeugd MMA Kampioenschap. Ze is inmiddels al druk haar koffers aan het pakken, want het kampioenschap wordt in Servië gehouden. Op 15 februari heeft zij haar eerste wedstrijd.
Redactie Streek 56 | Roxane Kroon | 12 februari 2025 12:16 | Aangepast op 12 februari 2025 12:16
Fajén is nog jong, maar gaat toch al het derde jaar van haar carrière als vechter in. Op haar achtste begon ze met kickboxen en op tienjarige leeftijd stroomde ze door naar MMA. Dat is een mix van verschillende vechtsporten. Per week traint zij dan ook erg veel, onder andere in judo, worstelen, jiujitsu en dus kickboxen. Dit helpt haar tijdens wedstrijden veel. “Door al die training kan ik staand vechten, boksen, trappen of iemand naar de grond worstelen”, legt Fajén uit.

Kampioenschap 
Fajén was uitgenodigd om een selectietraining voor het Nederlands team bij te wonen. Daar maakte ze tijdens het sparren indruk op de hoofdtrainer van het team. “Die vertelde dat er een Jeugd MMA kampioenschap in Servië zou zijn, en vroeg of ze daar aan mee wilde doen”, aldus Joy Pieters de vader van Fajén. 

Ondanks dat de vraag onverwachts kwam en het kampioenschap erg kort dag was, reageerden zowel vader als dochter meteen met “ja, natuurlijk!”. Voor de kosten van het kampioenschap, zoals vliegtickets, is er een inzamelactie van 2.500 euro opgezet. Dat bedrag is bijna gehaald. Het is voor Fajén dubbel spannend, want dit zal naast haar eerste internationale wedstrijd ook haar eerste keer in het vliegtuig worden. 

Sport voor doorzetters 
De sport MMA wordt steeds groter in Nederland, ook onder meisjes. Ruthless Fight Company, de sportclub waar Fajén traint, heeft regelmatig volle trainingen, ook voor de groep van leeftijd 6 tot 12.  Amir Ali, trainer op de sportclub, noemt Fajén een apart talent. “Op gebied van techniek pikt ze alles snel op en heeft ze goede controle. Ze is vooral ook leergierig en een erg harde werker”, aldus Ali. 

Jeugd-MMA lijkt erg op de volwassen versie, al is het wel wat veiliger volgens trainer Ali. “De kinderen krijgen een hoofdkap en scheenbeschermers en ze mogen ook niet het hoofd raken", legt hij uit. De wedstrijd wordt gewonnen door punten te scoren op techniek, of als een tegenstander aftikt. Toch is het onder de jeugd ook een sport voor doorzetters. Fajén vertelt dat ze wedstrijden wint door meer schade aan te richten dan de tegenstander. “Bijvoorbeeld als de tegenstander gaat huilen”, zegt ze nuchter.

Ze vertelt dat ze niet nerveus is voor wedstrijden, of voor de klappen die erbij horen. “Ik kan het wel hebben", aldus Fajén. Ze vliegt donderdag al naar Servië om zich voor te bereiden.

Goede kansen 
Voor de aanloop naar de wedstrijd wordt er nog veel getraind en worden de deelnemers ook gewogen. Ze is niet de enige Nederlander van haar leeftijd, maar wel het enige meisje. Haar trainer gaat ook mee naar het kampioenschap. Deze kijkt met enthousiasme naar Fajén´s eerste Europees kampioenschap. “Fajén zal misschien de minst ervaren vechter op het kampioenschap zijn binnen haar groep. Maar ik geloof dat ze goede kansen maakt om te winnen”, besluit hij. 

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...