gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Elke Dordtenaar 2000 euro schuld

De winst van 8 mln euro die de gemeente Dordrecht in haar jaarrekening over 2014 claimt bestaat volgens de VVD alleen op papier. Volgens de liberale fractie is in 2014 juist 3 mln euro méér uitgegeven dan er aan inkomsten is binnengekomen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
„Het positieve resultaat voelt dan ook een beetje als constateren dat je 200 euro verdiend hebt aan het eind van een dagje winkelen in Dordrecht, terwijl je in werkelijkheid toch echt ook 200 euro hebt uitgegeven aan het met 50% afgeprijsde artikel," zegt VVD gemeenteraadslid Maarten Burggraaf.


Dordrecht heeft volgens de VVD de afgelopen jaren forse investeringen in de stad gedaan en “daar zijn mooie dingen uit voortgekomen.” Ondanks eerdere bezuinigingen in de afgelopen 5 jaar zijn de schulden bij de gemeente toegenomen. De schuld per inwoner steeg het afgelopen jaar met 239 euro tot ruim 2.000 euro per Dordtenaar, zo berekent de VVD. Eén ding staat voor VVD Dordrecht als een paal boven water: het lek moet gedicht worden bij de uitgaven, zodat “de Dordtenaren hun geld zoveel mogelijk zélf kunnen blijven besteden. Het is nu wel zaak om financieel strak beleid te voeren zodat niet onze kinderen hiervan de rekening gepresenteerd gaan krijgen,” aldus de VVD.

Lees ook

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

scapin-stamps-1214469

Nieuwe postzegelvereniging in aantocht: ‘Postzegels verzamelen hoeft geen solo hobby te zijn’

Liefhebbers van postzegels kunnen vanaf zondag 6 september terecht bij de nieuwe Filatelistenvereniging Zwijndrechtse Waard (FVZW). De vereniging wil postzegelverzamelaars uit Zwijndrecht en omliggende gemeenten bij elkaar brengen, maar hoopt vooral ook jongeren enthousiast te maken voor de hobby.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.