gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Elke Dordtenaar 2000 euro schuld

De winst van 8 mln euro die de gemeente Dordrecht in haar jaarrekening over 2014 claimt bestaat volgens de VVD alleen op papier. Volgens de liberale fractie is in 2014 juist 3 mln euro méér uitgegeven dan er aan inkomsten is binnengekomen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
„Het positieve resultaat voelt dan ook een beetje als constateren dat je 200 euro verdiend hebt aan het eind van een dagje winkelen in Dordrecht, terwijl je in werkelijkheid toch echt ook 200 euro hebt uitgegeven aan het met 50% afgeprijsde artikel," zegt VVD gemeenteraadslid Maarten Burggraaf.


Dordrecht heeft volgens de VVD de afgelopen jaren forse investeringen in de stad gedaan en “daar zijn mooie dingen uit voortgekomen.” Ondanks eerdere bezuinigingen in de afgelopen 5 jaar zijn de schulden bij de gemeente toegenomen. De schuld per inwoner steeg het afgelopen jaar met 239 euro tot ruim 2.000 euro per Dordtenaar, zo berekent de VVD. Eén ding staat voor VVD Dordrecht als een paal boven water: het lek moet gedicht worden bij de uitgaven, zodat “de Dordtenaren hun geld zoveel mogelijk zélf kunnen blijven besteden. Het is nu wel zaak om financieel strak beleid te voeren zodat niet onze kinderen hiervan de rekening gepresenteerd gaan krijgen,” aldus de VVD.

Lees ook

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

NaomiLindner

Dordts raadslid Naomi (22) gevolgd voor NPO-documentaire: ‘Het was wel wennen’

Overdag werken bij de Lidl, daarnaast studeren en tussendoor vergaderen in de Dordtse gemeenteraad. Het leven van Naomi Lindner (22), raadslid voor Beter voor Dordt, is te zien in de nieuwe KRO-NCRV-documentaire Jong & Raadslid: 100 dagen politiek. Een bijzondere ervaring, vertelt ze aan RTV Dordrecht. Al moest ze er wel aan wennen dat er voortdurend een cameraploeg bij haar was.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: vooruitblik op DrechtStadLoop met oudgediende en jong talent

Zo’n 2800 elitelopers, liefhebbers en recreanten verzamelen zich zondag op het Statenplein in Dordrecht voor de DrechtStadLoop. Ook Papendrechter Roy Hoornweg (40), die aan het einde van zijn atletenloopbaan zit, loopt zondag mee. Presentator Ben Corino gaat zaterdag in het radioprogramma Studio De Witt in gesprek met hem.