gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Elke Dordtenaar 2000 euro schuld

De winst van 8 mln euro die de gemeente Dordrecht in haar jaarrekening over 2014 claimt bestaat volgens de VVD alleen op papier. Volgens de liberale fractie is in 2014 juist 3 mln euro méér uitgegeven dan er aan inkomsten is binnengekomen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
„Het positieve resultaat voelt dan ook een beetje als constateren dat je 200 euro verdiend hebt aan het eind van een dagje winkelen in Dordrecht, terwijl je in werkelijkheid toch echt ook 200 euro hebt uitgegeven aan het met 50% afgeprijsde artikel," zegt VVD gemeenteraadslid Maarten Burggraaf.


Dordrecht heeft volgens de VVD de afgelopen jaren forse investeringen in de stad gedaan en “daar zijn mooie dingen uit voortgekomen.” Ondanks eerdere bezuinigingen in de afgelopen 5 jaar zijn de schulden bij de gemeente toegenomen. De schuld per inwoner steeg het afgelopen jaar met 239 euro tot ruim 2.000 euro per Dordtenaar, zo berekent de VVD. Eén ding staat voor VVD Dordrecht als een paal boven water: het lek moet gedicht worden bij de uitgaven, zodat “de Dordtenaren hun geld zoveel mogelijk zélf kunnen blijven besteden. Het is nu wel zaak om financieel strak beleid te voeren zodat niet onze kinderen hiervan de rekening gepresenteerd gaan krijgen,” aldus de VVD.

Lees ook

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

Sidney Breidel Keti Koti

keti koti

Dordrecht staat stil bij rol slavernij: ‘Patronen van uitsluiting doorbreken'

Tussen het groen van het Weizigtpark klinken woorden van bezinning en verbondenheid. In Dordrecht, ooit derde suikerstad van Nederland met een grote rol in de koloniale suikerhandel, wordt dinsdagmiddag en avond stilgestaan bij het slavernijverleden en de afschaffing van de slavernij - Keti Koti - gevierd. Het is de vierde keer dat dat gebeurt.