gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Elke Dordtenaar 2000 euro schuld

De winst van 8 mln euro die de gemeente Dordrecht in haar jaarrekening over 2014 claimt bestaat volgens de VVD alleen op papier. Volgens de liberale fractie is in 2014 juist 3 mln euro méér uitgegeven dan er aan inkomsten is binnengekomen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
„Het positieve resultaat voelt dan ook een beetje als constateren dat je 200 euro verdiend hebt aan het eind van een dagje winkelen in Dordrecht, terwijl je in werkelijkheid toch echt ook 200 euro hebt uitgegeven aan het met 50% afgeprijsde artikel," zegt VVD gemeenteraadslid Maarten Burggraaf.


Dordrecht heeft volgens de VVD de afgelopen jaren forse investeringen in de stad gedaan en “daar zijn mooie dingen uit voortgekomen.” Ondanks eerdere bezuinigingen in de afgelopen 5 jaar zijn de schulden bij de gemeente toegenomen. De schuld per inwoner steeg het afgelopen jaar met 239 euro tot ruim 2.000 euro per Dordtenaar, zo berekent de VVD. Eén ding staat voor VVD Dordrecht als een paal boven water: het lek moet gedicht worden bij de uitgaven, zodat “de Dordtenaren hun geld zoveel mogelijk zélf kunnen blijven besteden. Het is nu wel zaak om financieel strak beleid te voeren zodat niet onze kinderen hiervan de rekening gepresenteerd gaan krijgen,” aldus de VVD.

Lees ook

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.