gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Elke Dordtenaar 2000 euro schuld

De winst van 8 mln euro die de gemeente Dordrecht in haar jaarrekening over 2014 claimt bestaat volgens de VVD alleen op papier. Volgens de liberale fractie is in 2014 juist 3 mln euro méér uitgegeven dan er aan inkomsten is binnengekomen.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
„Het positieve resultaat voelt dan ook een beetje als constateren dat je 200 euro verdiend hebt aan het eind van een dagje winkelen in Dordrecht, terwijl je in werkelijkheid toch echt ook 200 euro hebt uitgegeven aan het met 50% afgeprijsde artikel," zegt VVD gemeenteraadslid Maarten Burggraaf.


Dordrecht heeft volgens de VVD de afgelopen jaren forse investeringen in de stad gedaan en “daar zijn mooie dingen uit voortgekomen.” Ondanks eerdere bezuinigingen in de afgelopen 5 jaar zijn de schulden bij de gemeente toegenomen. De schuld per inwoner steeg het afgelopen jaar met 239 euro tot ruim 2.000 euro per Dordtenaar, zo berekent de VVD. Eén ding staat voor VVD Dordrecht als een paal boven water: het lek moet gedicht worden bij de uitgaven, zodat “de Dordtenaren hun geld zoveel mogelijk zélf kunnen blijven besteden. Het is nu wel zaak om financieel strak beleid te voeren zodat niet onze kinderen hiervan de rekening gepresenteerd gaan krijgen,” aldus de VVD.

Lees ook

weekvandepalliatievezorg

Van bedden opmaken tot diepe gesprekken voeren: André helpt mensen in een hospice

De 63-jarige André Kooiman werkt als vrijwilliger in hospice De Riede in Ridderkerk. Hij zocht er een zinvolle vrijetijdsbesteding. Die vond hij op de plek waar veel mensen hun laatste levensfase doormaken.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”