gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ellende houdt aan bij FC Dordrecht, dat ook in Den Bosch door het ijs zakt

9c5952bb5030bb6a83ffb0fc06a2aaea.jpg

FC Dordrecht heeft zichzelf opnieuw een slechte dienst bewezen in de Keuken Kampioen Divisie. Bij mede-laagvlieger FC Den Bosch was de hoop op een resultaat vrijdag slechts van korte duur en leed de ploeg van trainer Michele Santoni de zesde nederlaag in successie: 3-1.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In de basiself had Santoni flink wat wijzigingen in petto. Aanvoerder Toine van Huizen keerde terug van zijn schorsing, Tim Receveur was weer fit en ook Benjamin Reemst, Abdallah Aberkane en Elso Brito konden op een basisplek rekenen.

Maar het was doelman Liam Bossin – niet voor het eerst dit seizoen – die als eerste opviel aan Dordtse zijde. De Ierse Belg kwam op tijd zijn doelgebied uit om FC Den Bosch-spits Faris Hammouti van scoren af te houden, die goed was weggelopen uit de rug van de Dordtse verdediging.

Na een kwartier werden de bezoekers iets gevaarlijker. Middenvelder Benjamin Reemst kwam na een prima aanval niet tot een schot, terwijl Toine van Huizen en collega-verdediger Jop van der Avert uit een corner ook geen doel troffen.

Dordt mist, Den Bosch scoort
Maar waar FC Dordrecht duidelijk het beslissende zetje mist in de voorste linie, lukte dat bij FC Den Bosch wel. Faris Hammouti gaf Elso Brito een duw en frommelde de bal via de Dordtse linksback binnen: 1-0. Het protest van Dordtenaren bij arbiter Ingmar Oostrom leverde niets op.

Zo reageerde trainer Michele Santoni:
Middenvelder Jari Schuurman schoot vlak na de openingstreffer op de paal, maar vervolgens waren de Brabanders weer aan zet. Routinier Danny Verbeek werd geen strobreed in de weg gelegd en Hammouti hoefde alleen maar binnen te tikken: 2-0. Het dieptepunt van FC Dordrecht leek bereikt en de eerste witte zakdoeken (of eigenlijk: vlaggen) kwamen tevoorschijn.

De tweede helft begon veelbelovend, want al na tien minuten maakte FC Dordrecht de aansluitingstreffer. Schuurman vond Feyenoord-huurling Tidjany Touré, die wegdraaide en de verre hoek vond: 2-1.

Van hoop naar onmacht
De opleving was echter van zeer korte duur. Van Huizen ging de mist in en luttele seconden later omspeelde Verbeek doelman Bossin: 3-1. Zo veranderde de hoop op een resultaat al snel in balende gezichten: zo ook bij Santoni, die als een volleerd Dordts standbeeld geen vin verroerde.

Ook de Bossche defensie oogde wankel, maar FC Dordrecht vond maar geen opening in de muur van blauwe shirts. Aan de overkant lieten verschillende Bosschenaren het na om het duel definitief in het slot te gooien, al bleek de marge van twee doelpunten ruim voldoende om FC Dordrecht de zesde nederlaag op rij toe te dienen.

Door de nederlaag blijft de ploeg voorlaatste en lijkt een beter resultaat dan vorig jaar moeilijker dan ooit.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Aberkane (Schippers/46), Van Huizen, El Azzouzi, Van der Avert, Brito; Receveur, Schuurman, Reemst (Miceli/46); Longo (Doesburg/80), Touré (De Bie/80)

Lees ook

fotomerwedestraatweg.png

Brandgevaar: verenigingen moeten halsoverkop pand uit. 'Waar moeten we naartoe?'

Een brief op de mat krijgen dat je binnen een week je pand wordt uitgezet. Dit overkwam verschillende verenigingen en organisaties uit Dordrecht. Ze zitten tot eind deze week nog in het oude schoolgebouw langs de N3 op de Staart. Daarna worden ze op straat gezet, want het gebouw voldoet niet aan brandveiligheidseisen.

dd20251017DSC00742.jpg

Illegale kaartjes te koop in aanloop naar FC Dordrecht – ADO

ADO Den Haag kan zondag op bezoek bij FC Dordrecht kampioen worden, maar in het uitvak mogen slechts 200 supporters. Er is daarom veel vraag naar kaarten, óók op thuistribunes, maar doorverkoop is ten strengste verboden. “Er zijn pogingen gedaan, die hebben we kunnen tackelen”, laat algemeen directeur Hans de Zeeuw weten.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_01_38_02.Still001.png

Piepjonge fietser naar het ziekenhuis na aanrijding

Op de Merwedestraat in Dordrecht is woensdagmiddag een jonge fietser gevallen. Bij het oversteken werd het jongetje geschept door een bestuurder.

spuiweg--spuiboulevard.jpg

Een deel van de Spuiweg 10 dagen afgesloten

Nu de Hellingen weer open is, is de afslag Spuiweg-Spuiboulevard afgesloten voor auto’s en fietsers. Van 7 april tot en met 17 april zal de weg onbereikbaar zijn. Er wordt gewerkt aan kabels en leidingen, in opdracht van Stedin.

fotodeetos.png

DeetosSnel heeft na spektakelstuk nog één zege nodig voor promotie

Speelt DeetosSnel/QLS volgend seizoen op het hoogste korfbalniveau van Nederland? De Dordtenaren rekenden dinsdagavond in een beslissende confrontatie af met het Hardinxveldse HKC/Creon Kozijnen (26-23) en zijn nog maar één zege verwijderd van promotie.

Wantijbad foto 3

Grote renovatie Wantijbad in volle gang: tenten bedekken zwembad

Het Wantijbad in Dordrecht wordt gerenoveerd. Alle attributen die het bad veilig en schoon moeten houden worden aangepakt, net als de uitstraling. Zo kan het zwembad nog veiliger worden gemaakt. Voor de zomer begint is het bad weer open.