gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

En... actie! Filmopnames in Dordrecht

Een deel van het historisch centrum van Dordrecht wordt omgetoverd tot een filmset. De Grotekerksbuurt en het Stadhuisplein dienen als decor voor een Amerikaanse speelfilm over meestervervalser Han van Meegeren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dinsdag en woensdag zijn de opnames in Dordrecht. In totaal zijn er elf draaidagen, want ook Leiden, Amsterdam en Ede dienen als decor. De producent doet nogal krampachtig over de film, want in Dordrecht mag niemand - op straffe van een boete - er over praten.

Bewoners van de tijdelijke filmlocatie mogen wél praten en vinden het "gewoon leuk". Het is voor hen ook niet echt nieuw, want de oude binnenstad van Dordrecht was al vaker het decor van speelfilms, zoals Pietje Bel, Kruimeltje, Zwartboek en Ciske de Rat.

Na Nederlandse producenten weet ook 'Hollywood' Dordt te vinden. In 1998 werd de film Who am I, met Jacky Chan, deels opgenomen in de Vleeshouwersstraat. De nieuwe speelfilm gaat 'Een echte Vermeer' heten, al wordt in Dordt nog de werktitel 'Lying Bird' gebruikt.

De filmtitel refereert aan de grote Nederlandse schilder, van wie enkele werken door meester-vervalser Han van Meegeren werden nagemaakt. Hij verkocht ze voor vele miljoenen. In de film fungeert het Dordtse Stadhuis als de rechtbank waar hij terecht stond.

Lees ook

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.