gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

En... actie! Filmopnames in Dordrecht

Een deel van het historisch centrum van Dordrecht wordt omgetoverd tot een filmset. De Grotekerksbuurt en het Stadhuisplein dienen als decor voor een Amerikaanse speelfilm over meestervervalser Han van Meegeren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dinsdag en woensdag zijn de opnames in Dordrecht. In totaal zijn er elf draaidagen, want ook Leiden, Amsterdam en Ede dienen als decor. De producent doet nogal krampachtig over de film, want in Dordrecht mag niemand - op straffe van een boete - er over praten.

Bewoners van de tijdelijke filmlocatie mogen wél praten en vinden het "gewoon leuk". Het is voor hen ook niet echt nieuw, want de oude binnenstad van Dordrecht was al vaker het decor van speelfilms, zoals Pietje Bel, Kruimeltje, Zwartboek en Ciske de Rat.

Na Nederlandse producenten weet ook 'Hollywood' Dordt te vinden. In 1998 werd de film Who am I, met Jacky Chan, deels opgenomen in de Vleeshouwersstraat. De nieuwe speelfilm gaat 'Een echte Vermeer' heten, al wordt in Dordt nog de werktitel 'Lying Bird' gebruikt.

De filmtitel refereert aan de grote Nederlandse schilder, van wie enkele werken door meester-vervalser Han van Meegeren werden nagemaakt. Hij verkocht ze voor vele miljoenen. In de film fungeert het Dordtse Stadhuis als de rechtbank waar hij terecht stond.

Lees ook

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.