gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

En... actie! Filmopnames in Dordrecht

Een deel van het historisch centrum van Dordrecht wordt omgetoverd tot een filmset. De Grotekerksbuurt en het Stadhuisplein dienen als decor voor een Amerikaanse speelfilm over meestervervalser Han van Meegeren.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dinsdag en woensdag zijn de opnames in Dordrecht. In totaal zijn er elf draaidagen, want ook Leiden, Amsterdam en Ede dienen als decor. De producent doet nogal krampachtig over de film, want in Dordrecht mag niemand - op straffe van een boete - er over praten.

Bewoners van de tijdelijke filmlocatie mogen wél praten en vinden het "gewoon leuk". Het is voor hen ook niet echt nieuw, want de oude binnenstad van Dordrecht was al vaker het decor van speelfilms, zoals Pietje Bel, Kruimeltje, Zwartboek en Ciske de Rat.

Na Nederlandse producenten weet ook 'Hollywood' Dordt te vinden. In 1998 werd de film Who am I, met Jacky Chan, deels opgenomen in de Vleeshouwersstraat. De nieuwe speelfilm gaat 'Een echte Vermeer' heten, al wordt in Dordt nog de werktitel 'Lying Bird' gebruikt.

De filmtitel refereert aan de grote Nederlandse schilder, van wie enkele werken door meester-vervalser Han van Meegeren werden nagemaakt. Hij verkocht ze voor vele miljoenen. In de film fungeert het Dordtse Stadhuis als de rechtbank waar hij terecht stond.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

2608116585

Bestuurder rijdt van dijk en belandt in rivier, hulpdiensten groots uitgerukt

Een automobilist is dinsdagavond in de Lek beland bij het dorpje Waal, in de gemeente Molenlanden. De bestuurder kon op eigen kracht uit het voertuig komen en raakte niet gewond.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.