gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Energieneutraliteit een stap dichterbij

De gemeente Dordrecht heeft samen met 30 lokale ondernemers subsidie gekregen om 57.000 zonnepanelen te kunnen plaatsen. Hiermee wordt een vermogen opgewekt dat vergelijkbaar is met het energieverbruik van 4.700 huishoudens.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wethouder Duurzaamheid Rik van der Linden: “Met deze grote hoeveelheid zonnepanelen zetten we weer een flinke stap naar een energieneutraal Dordrecht in 2050.” 28.500 panelen worden op bedrijfsdaken op de Westelijke Dordtse Oevers geplaatst. Daarnaast worden er 1.800 zonnepanelen op het gemeentelijke pand Stadsbeheer op de Kerkeplaat gelegd. De rest wordt geplaatst op Dordtse bedrijven buiten de gemeente.

Adviesbureau ECONNETIC zorgt samen met de gemeente Dordrecht ervoor dat het voor ondernemers makkelijker wordt om zonnepanelen aan te vragen. Zij nemen het administratieve gedeelte voor hun rekening. Bedrijven hoeven alleen hun dak voor vijftien jaar beschikbaar te stellen.

Binnenkort start er een tweede subsidieronde. Bedrijven die geïnteresseerd zijn kunnen zich aanmelden bij de gemeente.

Lees ook

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.

Calvin Raatsie FC Dordrecht

Na jaar op de bank wil nieuwe FC Dordrecht-goalie laten zien wat hij kan: 'Waren hectische dagen'

Na een succesvol promotieseizoen bij Excelsior hoopte Calvin Raatsie (24) ook in de eredivisie op een doorbraak. De doelman werd echter tweede keus en mikt bij FC Dordrecht, waar hij afgelopen week werd gepresenteerd, op een succesvol hoofdstuk in zijn carrière. "Ik weet van mezelf dat ik het aankan."

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.