Dordrecht, Netherlands

Enige versoepeling van coronamaatregelen gaat vanavond in

De avondklok gaat vanaf vanavond een uur later in. Het was de enige versoepeling die demissionair premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge vorige week aankondigden. Andere coronamaatregelen zijn verlengd tot 20 april.
Dennis Koorevaar | 31 maart 2021 17:30 | Aangepast op 31 maart 2021 17:30
De avondklok is een vergaande maatregel die is ingevoerd tegen het coronavirus, de maatregel is ingegaan op 23 januari. Daarvoor zijn extra vergaderingen geweest in de Tweede Kamer. Veel partijen waren kritisch over de maatregel, om dat het grote maatschappelijke impact zou hebben.

Rellen

Tijdens de eerste paar dagen van de maatregel zijn er in onder andere Rotterdam en in Eindhoven rellen geweest met veel vernielingen, plunderingen en geweld. Ook in Dordrecht leek het tot rellen te komen, maar de gemeente kon dat samen met de politie voorkomen.

Hoelang de avondklok nog van kracht blijft is onduidelijk. Rutte heeft tijdens de invoering van de avondklok gezegd dat deze maatregel ook als eerste zou verdwijnen, maar daar is hij van teruggekomen.

Op dinsdag 13 april komen de premier en minister met een nieuwe persconferentie.

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...

John (28) kreeg zijn starterswoning te pakken bij proef: ‘Iedereen om de hoek’

Lekker in eigen dorp blijven wonen: uit een proef in Hardinxveld-Giessendam blijkt dat veel starters...

Doortrappen ‘Voor Sara’: jong en oud haalt geld op voor onderzoek spierziektes

Kinderen voor kinderen. Ook de allerkleinste fietsers van Dordrecht reden zaterdag mee om geld op te...

Motocrosser Van Drunen tweede bij GP van Nederland na thriller in het zand

Motocrosser Lotte van Drunen uit Sliedrecht is tweede geworden bij de Grote Prijs van Nederland. In ...

Sliedrechtse woning onbewoonbaar na brand

In een huis aan de Dr. Schaepmanstraat in Sliedrecht heeft zondagavond een grote brand gewoed. Daarb...

Reeks ten einde voor FC Dordrecht: ‘Een paar procentjes scherper en je verliest hier niet’

FC Dordrecht moest zaterdagavond voor het eerst in lange tijd weer een nederlaag slikken in eigen hu...