Dordrecht, Netherlands

Enige versoepeling van coronamaatregelen gaat vanavond in

De avondklok gaat vanaf vanavond een uur later in. Het was de enige versoepeling die demissionair premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge vorige week aankondigden. Andere coronamaatregelen zijn verlengd tot 20 april.
Dennis Koorevaar | 31 maart 2021 17:30 | Aangepast op 31 maart 2021 17:30
De avondklok is een vergaande maatregel die is ingevoerd tegen het coronavirus, de maatregel is ingegaan op 23 januari. Daarvoor zijn extra vergaderingen geweest in de Tweede Kamer. Veel partijen waren kritisch over de maatregel, om dat het grote maatschappelijke impact zou hebben.

Rellen

Tijdens de eerste paar dagen van de maatregel zijn er in onder andere Rotterdam en in Eindhoven rellen geweest met veel vernielingen, plunderingen en geweld. Ook in Dordrecht leek het tot rellen te komen, maar de gemeente kon dat samen met de politie voorkomen.

Hoelang de avondklok nog van kracht blijft is onduidelijk. Rutte heeft tijdens de invoering van de avondklok gezegd dat deze maatregel ook als eerste zou verdwijnen, maar daar is hij van teruggekomen.

Op dinsdag 13 april komen de premier en minister met een nieuwe persconferentie.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

De Stemming in Alblasserdam: ‘Wonen is nu natuurlijk wel een probleem’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Weer levenslang geëist tegen ‘Lucky’, die afwezig was bij hoger beroep na inslikken scheermes

Het Openbaar Ministerie ziet het als typerend gedrag voor moordverdachte ‘Lucky’: hij wordt boos als...

Moordverdachte ‘Lucky’ slikt scheermes in vlak voor hoger beroep

Moordverdachte Minh V., alias ‘Lucky’, is maandagochtend niet verschenen bij zijn hoger beroep, na h...

Dubbel pech op deze snelweg: in beide richtingen ongeluk gebeurd

Het was op de A15 tussen Hardinxveld-Giessendam en knooppunt Gorinchem maandagochtend al vroeg erg d...

Dit terrein lag jaren braak, nu komen er tientallen huizen te staan

De woningbouw langs het spoor in Zwijndrecht komt eindelijk op gang. Het terrein aan de Koninginnewe...

Schoen met voet van vermiste Yoran (16) gevonden bij Beneden-Merwede

Een schoen met voet die maandag werd gevonden in een aftakking van de Beneden-Merwede is van de al b...