Dordrecht, Netherlands

Enorm karwei in Stadskantoor: tellen van vijfduizend poststemmen

In de gemeente is ook fanatiek gebruikgemaakt van het kunnen stemmen per post door zeventigplussers. Ruim vijfduizend kiesgerechtigde Dordtenaren vulden op die manier hun stem in: een flink karwei voor de stemmentellers dus.
Corrado Francke | 17 maart 2021 10:17 | Aangepast op 17 maart 2021 10:17
Stemgeheim

Per container worden de poststemmen in de ruimte gebracht waar wordt geteld. De aangeleverde enveloppen, met daarin de stemmen, worden opengemaakt. De stempas is er dinsdag al uitgehaald: die moeten immers van de stembiljetten gescheiden blijven vanwege het stemgeheim.

In totaal gaan de medewerkers liefst 5250 stemmen tellen. "Het zijn flinke formulieren", vindt ook een medewerkster. "Dat moet vandaag gebeuren, dus we gaan door. Het wordt vast nachtwerk."

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

Weg met het taboe op de driewielfiets: 'Het is heel anders dan ik gewend ben'

Vraag een willekeurig iemand op straat of een driewielfiets iets voor hem is, en het antwoord zal wa...

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...