gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Er werd in Dordrecht flink gerockt tijdens Record Store Day

d3c68331942a227b7b8e08863f9316dd.jpg

Velvet Music Dordrecht vierde afgelopen zaterdag Record Store Day met onder andere optredens van de Dordtse band Tusky. Tijdens Record Store Day worden onafhankelijke platenzaken in het zonnetje gezet. “Op deze manier kunnen we op een leuke manier aandacht vestigen op onze handel en winkel. Deze dag is voor de hele platenindustrie belangrijk”, vertelt Peter Paul van der Hout, eigenaar Velvet Music Dordrecht.

Emmely Kokshoorn |  | Aangepast op
Volgens Peter Paul is Record Store Day in een tijd van Spotify en Apple Music van groot belang. Op streamingdiensten is het soms lekker om een afspeellijst eens flink te shuffelen, maar muziek luisteren via een plaat is volgens de eigenaar veel bijzonderder: “Een plaat haal je uit de hoes, je legt ‘m op de platenspeler en je gaat lekker zitten. Je neemt er echt de tijd voor”, vertelt hij. Wanneer je naar een plaat luistert, luister je de nummers op de volgorde die de artiest voor ogen had. “Via streamingdiensten ‘hoor’ je de muziek. Via een platenspeler ‘luister’ je naar de muziek”, maakt Peter Paul duidelijk. Reden genoeg om de platen industrie te ondersteunen, vindt hij.

Tijdens deze dag werd er in de winkel van Peter Paul een goed feestje gebouwd. De sfeer zat er goed in. Veel bandjes zijn deze dag namelijk bereid om optredens te doen om de platenwinkels extra te ondersteunen. Zo ook de Dordtse band Tusky. Hun nieuwe plaat is net uit, en dat vierden ze tijdens deze dag bij Velvet Music Dordrecht. “We zijn een band die muziek op vinyl uitbrengt en we vinden het vet om groter uit te pakken”, vertelt Sjors van Reeuwijk, bandlid van Tusky. “Zo’n dag als vandaag is dus erg belangrijk voor ons.” De band kan het publiek op deze manier kennis laten maken met hun muziek. Record Store Day is dus goed voor zowel de platenwinkel als de artiest.

Lees ook

nk20264620260406-SCCDOR-NKS00830.jpg

FC Dordrecht deelt knap bij Cambuur, maar ziet concurrentie uitlopen

FC Dordrecht liet op paasmaandag zien zich niet zomaar neer te leggen bij een seizoen zonder playoff-deelname. Toch wordt dat scenario steeds realistischer, want ondanks een knappe 1-1 bij SC Cambuur zag de ploeg het gat naar de nacompetitieplekken groeien.

stichtingshareandshine.png

Peter geeft voetbaltraining aan kinderen in azc's: 'Ze vinden het geweldig als de bal gaat rollen'

Ieder kind heeft recht op beweging en plezier, ongeacht achtergrond of verblijfsstatus, vindt Peter van den Heuvel uit Hardinxveld-Giessendam. Met de stichting Share and Shine verzorgt hij gratis voetbaltrainingen bij asielzoekerscentra in onder meer Zwijndrecht, Gorinchem en 's-Gravendeel.

20260403 Ouwe Jonges Krentebrood.jpg

‘Ouwe Jonges’ volledig in het teken van de verkiezingsuitslag

De verkiezingen zijn geweest, de eerste stappen richting een Dordtse coalitie zijn gezet en natuurlijk vinden de ‘Ouwe Jonges’ daar ook wat van. Het zal je niet verbazen, maar ook in deze uitzending nemen Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom geen blad voor de mond.

lenarijnmond.png

Lena (67) werd thuis slachtoffer van babbeltruc: 'Ik ben bang als de deurbel gaat'

Op de bank in haar woning in Dordrecht zit de 67-jarige Lena*. Naast haar ligt hondje Remy, haar steun en toeverlaat sinds haar man is overleden. Lena is afhankelijk van thuiszorg en krijgt persoonlijke begeleiding. De afgelopen weken werd haar wereld plotseling een stuk kleiner nadat ze werd opgelicht door een nep-wijkagent, voor duizenden euro's.

paasconcert.png

Eerste Paasdag op TV Dordrecht: de Messiah van Händel

In het kader van het 20-jarig jubileum van stichting Dordtissimo was er op 28 februari een bijzondere uitvoering van de Messiah van Händel. Het concert met tweehonderd zangers uit heel Nederland in een volle Wilheminakerk is Paaszondag in twee delen te zien op TV Dordrecht.

IMG_8167.JPG

Klimaat en aanleg warmtenet oorzaak verzakking talud: 'Het is een combinatie van factoren'

Sensoren die afwijkingen aan het spoor meten en een politieagent die de snelheid van een trein controleert. Het gebeurt allemaal op treinstation Sliedrecht Baanhoek en is nodig om ongelukken bij het nabijgelegen talud te voorkomen, aldus ProRail. “Mocht een trein te hard rijden en een kleine vervorming van het spoor ontstaan, dan zou die kunnen ontsporen.”