gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Er zit te veel plastic in het Dordtse water

a9943d7c03919018f9c00d41d045ae0c.jpg

Stukjes scheepstouw, verpakkingsmateriaal, hard plastic, zacht plastic… In de Dordtse rivieren is een heel scala aan plastic afvaldeeltjes te vinden. En dat is niet zo best voor onze flora en fauna.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het te veel aan plastic is weliswaar een landelijk probleem, maar Anne Mollema van Water Natuurlijk maakt zich zorgen om de Dordtse wateren. Vanuit zijn organisatie probeert hij die schoner te maken: “De scheepsschroeven vermalen het plastic waardoor het steeds kleinere stukjes worden. Hetzelfde effect hebben grasmaaiers op plastic aan wal. Zo ontstaan uiteindelijk microplastics, en die worden door ons lichaam opgenomen.” En die zijn schadelijk voor mens én dier.

Mollema ziet wel een oplossing voor het water rondom ons eiland: “Het water moet van en naar de polder via een gemaal. Daar zou je het plastic dus makkelijk kunnen verzamelen. Dat is goedkoper dan belastinggeld besteden aan medewerkers van het waterschap om deze rommel op te ruimen. Dit kan echt efficiënter.” Verder noemt hij als oplossingen opruimacties met burgers en het produceren van milieuvriendelijk plastic om te voorkomen dat microplastics schade aanrichten.

Lees ook

OPMA Vita Kovalenko.png

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37.jpeg

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

archieffotopolitie.png

Ambachtse woning doorzocht in drugsonderzoek, zeven mensen vast

Bij doorzoekingen van acht woningen, waarvan één in Hendrik-Ido-Ambacht, zijn eind vorige maand drugs, wapens en contant geld aangetroffen en in beslag genomen. Zeven mensen zijn aangehouden, meldt de politie deze week.

soeteman foto.png

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.

fatbike1.png

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.