gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Er zit te veel plastic in het Dordtse water

a9943d7c03919018f9c00d41d045ae0c

Stukjes scheepstouw, verpakkingsmateriaal, hard plastic, zacht plastic… In de Dordtse rivieren is een heel scala aan plastic afvaldeeltjes te vinden. En dat is niet zo best voor onze flora en fauna.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het te veel aan plastic is weliswaar een landelijk probleem, maar Anne Mollema van Water Natuurlijk maakt zich zorgen om de Dordtse wateren. Vanuit zijn organisatie probeert hij die schoner te maken: “De scheepsschroeven vermalen het plastic waardoor het steeds kleinere stukjes worden. Hetzelfde effect hebben grasmaaiers op plastic aan wal. Zo ontstaan uiteindelijk microplastics, en die worden door ons lichaam opgenomen.” En die zijn schadelijk voor mens én dier.

Mollema ziet wel een oplossing voor het water rondom ons eiland: “Het water moet van en naar de polder via een gemaal. Daar zou je het plastic dus makkelijk kunnen verzamelen. Dat is goedkoper dan belastinggeld besteden aan medewerkers van het waterschap om deze rommel op te ruimen. Dit kan echt efficiënter.” Verder noemt hij als oplossingen opruimacties met burgers en het produceren van milieuvriendelijk plastic om te voorkomen dat microplastics schade aanrichten.

Lees ook

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.