gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Er zit te veel plastic in het Dordtse water

a9943d7c03919018f9c00d41d045ae0c

Stukjes scheepstouw, verpakkingsmateriaal, hard plastic, zacht plastic… In de Dordtse rivieren is een heel scala aan plastic afvaldeeltjes te vinden. En dat is niet zo best voor onze flora en fauna.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het te veel aan plastic is weliswaar een landelijk probleem, maar Anne Mollema van Water Natuurlijk maakt zich zorgen om de Dordtse wateren. Vanuit zijn organisatie probeert hij die schoner te maken: “De scheepsschroeven vermalen het plastic waardoor het steeds kleinere stukjes worden. Hetzelfde effect hebben grasmaaiers op plastic aan wal. Zo ontstaan uiteindelijk microplastics, en die worden door ons lichaam opgenomen.” En die zijn schadelijk voor mens én dier.

Mollema ziet wel een oplossing voor het water rondom ons eiland: “Het water moet van en naar de polder via een gemaal. Daar zou je het plastic dus makkelijk kunnen verzamelen. Dat is goedkoper dan belastinggeld besteden aan medewerkers van het waterschap om deze rommel op te ruimen. Dit kan echt efficiënter.” Verder noemt hij als oplossingen opruimacties met burgers en het produceren van milieuvriendelijk plastic om te voorkomen dat microplastics schade aanrichten.

Lees ook

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

archieffotopolitie

Moeder springt met baby van balkon om te ontsnappen aan mishandeling: man opgepakt

De politie heeft zondagavond in Ridderkerk iemand aangehouden voor het mishandelen van een vrouw in een flatwoning. Die sprong met haar baby in paniek vanaf het balkon naar beneden. Een speciaal team van de politie wist de 35-jarige man in de buurt van de woning te arresteren, meldt Rijnmond.