gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Er zit te veel plastic in het Dordtse water

a9943d7c03919018f9c00d41d045ae0c

Stukjes scheepstouw, verpakkingsmateriaal, hard plastic, zacht plastic… In de Dordtse rivieren is een heel scala aan plastic afvaldeeltjes te vinden. En dat is niet zo best voor onze flora en fauna.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het te veel aan plastic is weliswaar een landelijk probleem, maar Anne Mollema van Water Natuurlijk maakt zich zorgen om de Dordtse wateren. Vanuit zijn organisatie probeert hij die schoner te maken: “De scheepsschroeven vermalen het plastic waardoor het steeds kleinere stukjes worden. Hetzelfde effect hebben grasmaaiers op plastic aan wal. Zo ontstaan uiteindelijk microplastics, en die worden door ons lichaam opgenomen.” En die zijn schadelijk voor mens én dier.

Mollema ziet wel een oplossing voor het water rondom ons eiland: “Het water moet van en naar de polder via een gemaal. Daar zou je het plastic dus makkelijk kunnen verzamelen. Dat is goedkoper dan belastinggeld besteden aan medewerkers van het waterschap om deze rommel op te ruimen. Dit kan echt efficiënter.” Verder noemt hij als oplossingen opruimacties met burgers en het produceren van milieuvriendelijk plastic om te voorkomen dat microplastics schade aanrichten.

Lees ook

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

foto artikel zonsverduistering

Voor het eerst sinds 1999 een grote zonsverduistering in Nederland: hier moet je op letten

Woensdag is het zover: een zonsverduistering die vrijwel naadloos overgaat in de piek van een meteorenzwerm. Een bijzonder verschijnsel, dat al jaren rood omcirkeld staat in de agenda van Erik Blokland van de Dordtse Sterrenwacht. “In 1999 was zo’n grote verduistering voor het laatst in ons land goed te zien.”

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

Foto Artikel Web

Piet (89) blikt terug op bouw en transport Papendrechtse brug

Het is bijna zes decennia geleden als de Papendrechtsebrug wordt geopend. Voormalig Rijkswaterstaat toezichthouder Piet Kraal (89) uit Dubbeldam is nauw betrokken bij de bouw en het transport van de boog van de brug en blikt terug. “Ik ben op dit werk het meest trots. Mijn kleinkinderen zeggen: ‘Dat is de brug van opa.’”

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.