gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Er zit te veel plastic in het Dordtse water

a9943d7c03919018f9c00d41d045ae0c.jpg

Stukjes scheepstouw, verpakkingsmateriaal, hard plastic, zacht plastic… In de Dordtse rivieren is een heel scala aan plastic afvaldeeltjes te vinden. En dat is niet zo best voor onze flora en fauna.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het te veel aan plastic is weliswaar een landelijk probleem, maar Anne Mollema van Water Natuurlijk maakt zich zorgen om de Dordtse wateren. Vanuit zijn organisatie probeert hij die schoner te maken: “De scheepsschroeven vermalen het plastic waardoor het steeds kleinere stukjes worden. Hetzelfde effect hebben grasmaaiers op plastic aan wal. Zo ontstaan uiteindelijk microplastics, en die worden door ons lichaam opgenomen.” En die zijn schadelijk voor mens én dier.

Mollema ziet wel een oplossing voor het water rondom ons eiland: “Het water moet van en naar de polder via een gemaal. Daar zou je het plastic dus makkelijk kunnen verzamelen. Dat is goedkoper dan belastinggeld besteden aan medewerkers van het waterschap om deze rommel op te ruimen. Dit kan echt efficiënter.” Verder noemt hij als oplossingen opruimacties met burgers en het produceren van milieuvriendelijk plastic om te voorkomen dat microplastics schade aanrichten.

Lees ook

IMG_7319.jpg

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

nieuwlekkerlandprotest.jpg

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.

sociale huur ridderkerk.png

Ridderkerk in beroep tegen besluit provincie over eigen woningverdeelsysteem

Het college van Ridderkerk gaat in beroep tegen een besluit van de provincie Zuid-Holland. Die bepaalde eerder dat de gemeente geen eigen verdeelsysteem voor sociale huurwoningen in Ridderkerk mag hebben, maar aangesloten moet blijven bij een regionale variant.

foto artikel pilot game.jpg

Geen boek, maar een game op je leeslijst: bieb experimenteert op middelbare school

Een game uitspelen in plaats van het lezen van een boek voor je leeslijst. Mogelijk wordt dat de toekomst voor middelbare scholieren. Bibliotheek AanZet, die tientallen vestigingen in onze streek heeft, onderzoekt hoe games een serieuze rol kunnen spelen in het onderwijs. Bijvoorbeeld tijdens de Engelse les.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

drugspand.jpg

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..