Dordrecht, Netherlands

Eric en Anneke bezegelen hun liefde in het ziekenhuis

Het kersverse paar is dolgelukkig met elkaar. ©Albert Schweitzer ziekenhuis.
Het was de bedoeling dat ze maandag hun handtekening zouden zetten onder een geregistreerd partnerschap op het Stadskantoor in Dordrecht. Maar de gezondheid van Anneke gooide roet in het eten. Medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis en de gemeente schoten het paar te hulp, zodat ze toch nog ‘ja’ tegen elkaar konden zeggen.
Marjolein Vos | 24 januari 2023 11:02 | Aangepast op 24 januari 2023 11:02
Op 22 september 2022 vroeg hij Eric Kreukniet zijn Anneke ten huwelijk, terwijl zij opgenomen was op de longafdeling. Precies een jaar erna zouden ze trouwen. Maar Annekes gezondheid bleek zo fragiel, dat ze sinds het aanzoek zelfs niet thuis is geweest. Met haar COPD ging ze op en neer tussen ziekenhuis en verpleeghuis. “September is nog ver weg. We wilden achteraf niet hoeven zeggen: hadden we maar…” En dus kozen ze als tussenstap om eerst te gaan ‘partneren’, laat het ziekenhuis weten.

Maandag zou dus een belangrijke dag worden voor hen maar omdat Anneke inmiddels weer was opgenomen, leek het feest in het water te vallen. Maar de gemeente Dordrecht paste er een mouw aan: de ambtenaar van de burgerlijke stand kwam voor de plechtigheid gewoon naar het ziekenhuis. Overigens staat het huwelijk op 22 september ook nog op de planning, maar dan op het Stadhuis.

“Wij wensen dit bijzondere koppel - dat elkaar 18 jaar geleden nota bene in ons ziekenhuis leerde kennen - heel veel geluk. Eric en Anneke, we gunnen jullie van harte straks ook nog een prachtige bruiloft!”, laat het ziekenhuis op hun Facebookpagina weten.
De ceremonie werd verplaatst van het Stadskantoor naar het ziekenhuis. ©Albert Schweitzer ziekenhuis
Eric en Anneke leerden elkaar 18 jaar geleden kennen, toen ze tegelijk opgenomen waren op afdeling D1. Hij trok in september de stoute schoenen aan en vroeg haar ten huwelijk toen ze weer in het ziekenhuis lag. Ze zei volmondig 'ja'.
Het huwelijksaanzoek. Albert Schweitzer ziekenhuis

Meest gelezen

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Lees ook

Prijs voor restaurant dat mensen met reuk- of smaakstoornis een topavond bezorgt

Restaurant Bij de Burgemeester uit Bleskensgraaf heeft een bijzondere primeur te pakken. Zij zijn he...

Maarten is wanhopig, na twee jaar wachten woont hij nog steeds in de vleeslucht

Alsof je naast een braadpan woont: zo voelen de bewoners van de Ringdijk in Ridderkerk zich al bijna...

Bijzondere verhalen kleven aan goals FC Dordrecht: ‘Ik begreep niet waarom ik niet scoorde’

Bijzondere treffers bezorgden FC Dordrecht vrijdagavond een 3-2 zege op FC Den Bosch. De fraaiste kw...

FC Dordrecht in spektakelstuk langs FC Den Bosch: 3-2

FC Dordrecht won begin oktober voor het laatst thuis, maar daar kwam vrijdagavond verandering in. Te...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...