gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eric en Anneke bezegelen hun liefde in het ziekenhuis

9cef37fa2b5655fc53d12e5d3b290903.jpg

Het was de bedoeling dat ze maandag hun handtekening zouden zetten onder een geregistreerd partnerschap op het Stadskantoor in Dordrecht. Maar de gezondheid van Anneke gooide roet in het eten. Medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis en de gemeente schoten het paar te hulp, zodat ze toch nog ‘ja’ tegen elkaar konden zeggen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 22 september 2022 vroeg hij Eric Kreukniet zijn Anneke ten huwelijk, terwijl zij opgenomen was op de longafdeling. Precies een jaar erna zouden ze trouwen. Maar Annekes gezondheid bleek zo fragiel, dat ze sinds het aanzoek zelfs niet thuis is geweest. Met haar COPD ging ze op en neer tussen ziekenhuis en verpleeghuis. “September is nog ver weg. We wilden achteraf niet hoeven zeggen: hadden we maar…” En dus kozen ze als tussenstap om eerst te gaan ‘partneren’, laat het ziekenhuis weten.

Maandag zou dus een belangrijke dag worden voor hen maar omdat Anneke inmiddels weer was opgenomen, leek het feest in het water te vallen. Maar de gemeente Dordrecht paste er een mouw aan: de ambtenaar van de burgerlijke stand kwam voor de plechtigheid gewoon naar het ziekenhuis. Overigens staat het huwelijk op 22 september ook nog op de planning, maar dan op het Stadhuis.

“Wij wensen dit bijzondere koppel - dat elkaar 18 jaar geleden nota bene in ons ziekenhuis leerde kennen - heel veel geluk. Eric en Anneke, we gunnen jullie van harte straks ook nog een prachtige bruiloft!”, laat het ziekenhuis op hun Facebookpagina weten.
c25baa0b80c73fc5520c3b70e7966ccb.jpg
Eric en Anneke leerden elkaar 18 jaar geleden kennen, toen ze tegelijk opgenomen waren op afdeling D1. Hij trok in september de stoute schoenen aan en vroeg haar ten huwelijk toen ze weer in het ziekenhuis lag. Ze zei volmondig 'ja'.
729ba7265e6538bd93c7f8cc3e7692ed.jpg

Lees ook

concertannefrank.png

Zondag op TV Dordrecht: Anne Frank herdenkingsconcert

In aanloop naar het 4 mei herdenkingsconcert van dit jaar in de Trinitatiskapel is deze zondag het Anne Frank concert uit 2024 te zien op TV Dordrecht.

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.