gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eric en Anneke bezegelen hun liefde in het ziekenhuis

9cef37fa2b5655fc53d12e5d3b290903

Het was de bedoeling dat ze maandag hun handtekening zouden zetten onder een geregistreerd partnerschap op het Stadskantoor in Dordrecht. Maar de gezondheid van Anneke gooide roet in het eten. Medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis en de gemeente schoten het paar te hulp, zodat ze toch nog ‘ja’ tegen elkaar konden zeggen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Op 22 september 2022 vroeg hij Eric Kreukniet zijn Anneke ten huwelijk, terwijl zij opgenomen was op de longafdeling. Precies een jaar erna zouden ze trouwen. Maar Annekes gezondheid bleek zo fragiel, dat ze sinds het aanzoek zelfs niet thuis is geweest. Met haar COPD ging ze op en neer tussen ziekenhuis en verpleeghuis. “September is nog ver weg. We wilden achteraf niet hoeven zeggen: hadden we maar…” En dus kozen ze als tussenstap om eerst te gaan ‘partneren’, laat het ziekenhuis weten.

Maandag zou dus een belangrijke dag worden voor hen maar omdat Anneke inmiddels weer was opgenomen, leek het feest in het water te vallen. Maar de gemeente Dordrecht paste er een mouw aan: de ambtenaar van de burgerlijke stand kwam voor de plechtigheid gewoon naar het ziekenhuis. Overigens staat het huwelijk op 22 september ook nog op de planning, maar dan op het Stadhuis.

“Wij wensen dit bijzondere koppel - dat elkaar 18 jaar geleden nota bene in ons ziekenhuis leerde kennen - heel veel geluk. Eric en Anneke, we gunnen jullie van harte straks ook nog een prachtige bruiloft!”, laat het ziekenhuis op hun Facebookpagina weten.
c25baa0b80c73fc5520c3b70e7966ccb
Eric en Anneke leerden elkaar 18 jaar geleden kennen, toen ze tegelijk opgenomen waren op afdeling D1. Hij trok in september de stoute schoenen aan en vroeg haar ten huwelijk toen ze weer in het ziekenhuis lag. Ze zei volmondig 'ja'.
729ba7265e6538bd93c7f8cc3e7692ed

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

Point Blur_Jul052026_091920

Lichaam vermiste man (48) gevonden in auto in rivier

Aan de Merwekade in Dordrecht is zaterdag laat in de avond het lichaam aangetroffen van de vermiste Bart Ponte (48). Dat bevestigt de politie zondagochtend.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.