gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Escaperoom Wielwijk maakt bezwaar tegen sluiting

522891478f721f4138bb3cb6678ba4bd

MJescape aan de Maarten Harpertsz Trompweg maakt bezwaar tegen het besluit van de gemeente om de escaperoom te sluiten. De escaperoom moet van de gemeente dicht omdat het niet de juiste vergunning heeft. Dat kwam bij een controle van de omgevingsdienst aan het licht.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens de eigenaar is er voor zover zijzelf kunnen achterhalen geen vergunning voor een escaperoom op deze locatie nodig. “We hopen dat we onze onderneming op deze locatie kunnen voortzetten.”


Uit de controle blijkt dat het noodplan niet in orde is en het brandmeldsysteem verouderd is. Eigenaar Vera Bosselaar zegt de brandveiligheid en het noodplan graag aan te willen pakken om de deuren snel weer te kunnen openen. “Wij zetten sowieso de veiligheid van iedereen in het pand voorop en zijn bereid om alles aan te passen wat niet goed is.”


De gemeente heeft de escaperoom een brief gestuurd met het voornemen om een dwangsom van 25 duizend euro op te leggen. Een woordvoerder van de gemeente noemt deze maatregel een stok achter de deur.


“Zolang de deur gesloten blijft of er maatregelen genomen worden is er niets aan de hand. Gaat de escaperoom toch open, dan zullen we een dwangsom op moeten leggen anders komt de veiligheid in het geding.”


Volgens de escaperoom is de veiligheid nooit in het geding geweest.

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.