Dordrecht, Netherlands

Escaperoom Wielwijk maakt bezwaar tegen sluiting

MJescape aan de Maarten Harpertsz Trompweg maakt bezwaar tegen het besluit van de gemeente om de escaperoom te sluiten. De escaperoom moet van de gemeente dicht omdat het niet de juiste vergunning heeft. Dat kwam bij een controle van de omgevingsdienst aan het licht.
Petra Scheurwater | 17 januari 2019 18:03 | Aangepast op 17 januari 2019 18:03
Volgens de eigenaar is er voor zover zijzelf kunnen achterhalen geen vergunning voor een escaperoom op deze locatie nodig. “We hopen dat we onze onderneming op deze locatie kunnen voortzetten.”


Uit de controle blijkt dat het noodplan niet in orde is en het brandmeldsysteem verouderd is. Eigenaar Vera Bosselaar zegt de brandveiligheid en het noodplan graag aan te willen pakken om de deuren snel weer te kunnen openen. “Wij zetten sowieso de veiligheid van iedereen in het pand voorop en zijn bereid om alles aan te passen wat niet goed is.”


De gemeente heeft de escaperoom een brief gestuurd met het voornemen om een dwangsom van 25 duizend euro op te leggen. Een woordvoerder van de gemeente noemt deze maatregel een stok achter de deur.


“Zolang de deur gesloten blijft of er maatregelen genomen worden is er niets aan de hand. Gaat de escaperoom toch open, dan zullen we een dwangsom op moeten leggen anders komt de veiligheid in het geding.”


Volgens de escaperoom is de veiligheid nooit in het geding geweest.

Lees ook

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

De sluiting van het veganistische eetcafé Rebel Rebel in Dordrecht is voor veel Dordtenaren een klap...

Politie zoekt kopschoppers na caféruzie

Bij een eetcafé in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van zaterdag op zondag een vechtpartij geweest...

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...