Dordrecht, Netherlands

Escaperoom Wielwijk maakt bezwaar tegen sluiting

MJescape aan de Maarten Harpertsz Trompweg maakt bezwaar tegen het besluit van de gemeente om de escaperoom te sluiten. De escaperoom moet van de gemeente dicht omdat het niet de juiste vergunning heeft. Dat kwam bij een controle van de omgevingsdienst aan het licht.
Petra Scheurwater | 17 januari 2019 18:03 | Aangepast op 17 januari 2019 18:03
Volgens de eigenaar is er voor zover zijzelf kunnen achterhalen geen vergunning voor een escaperoom op deze locatie nodig. “We hopen dat we onze onderneming op deze locatie kunnen voortzetten.”


Uit de controle blijkt dat het noodplan niet in orde is en het brandmeldsysteem verouderd is. Eigenaar Vera Bosselaar zegt de brandveiligheid en het noodplan graag aan te willen pakken om de deuren snel weer te kunnen openen. “Wij zetten sowieso de veiligheid van iedereen in het pand voorop en zijn bereid om alles aan te passen wat niet goed is.”


De gemeente heeft de escaperoom een brief gestuurd met het voornemen om een dwangsom van 25 duizend euro op te leggen. Een woordvoerder van de gemeente noemt deze maatregel een stok achter de deur.


“Zolang de deur gesloten blijft of er maatregelen genomen worden is er niets aan de hand. Gaat de escaperoom toch open, dan zullen we een dwangsom op moeten leggen anders komt de veiligheid in het geding.”


Volgens de escaperoom is de veiligheid nooit in het geding geweest.

Meest gelezen

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 30 jan 2026 10:31

Lees ook

Deze brug gaat maanden dicht vanwege werkzaamheden

De Matenabrug in Wijngaarden (gemeente Molenlanden) wordt tussen 3 februari en eind april volledig a...

1,6 miljoen statiegeldblikjes ingeleverd in 2025: ‘Voldoet aan de verwachtingen’

Er zijn afgelopen jaar 1,6 miljoen statiegeld blikjes en flesjes ingeleverd bij de bulkmachine bij h...

Fenomenale Brand voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden

Lucinda Brand is zaterdag voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. De Dordtse was in ...

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...