Dordrecht, Netherlands

Essenhof gaat markt op

Het crematorium op de begraafplaats wordt geprivatiseerd. Ook de dienstverlening bij uitvaarten en de aula’s en koffiekamers komen in commerciële handen. Voorwaarde is dat de dienstverlening niet verslechtert.
Peter Tromp | 6 juli 2016 11:59 | Aangepast op 6 juli 2016 11:59
Essenhof moet activiteiten afstoten aan een marktpartij, omdat dat de gemeente meer financiële zekerheid geeft. Dat staat in een startnotitie die het college heeft gepresenteerd. Essenhof blijft wel opdrachtgever.


De begraafplaats kreeg vorig jaar al de opdracht om gedeeltelijke privatisering te onderzoeken. Er is gesproken met mogelijk geïnteresseerde ondernemers.


Onderzocht wordt of de aanbesteding voor diensten gecombineerd kan worden met de exploitatie van een nog te bouwen crematorium in Zwijndrecht.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...