gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

EU-subsidie voor aanpak jeugdwerkloosheid

Vanuit het Europees Sociaal Fonds (ESF) is een subsidie toegekend voor de aanpak van jeugdwerkloosheid in de Drechtsteden. Gisteren is een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met partijen die de komende twee jaar aanspraak kunnen maken op een deel van het geld.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De toegekende subsidie van 1,2 miljoen euro wordt gebruikt voor de realisatie van leer- en werkplekken. Eerder kwam vanuit het ESF al 600.000 euro naar onze regio voor het onderwijs. De Dordtse wethouder Bert van de Burgt heeft gisteren in zijn functie als regionaal portefeuillehouder zijn handtekening gezet onder acht overeenkomsten met leerwerkbedrijven en organisaties. Hun projecten mogen slechts voor de helft worden betaald met deze subsidie.

De Drechtsteden kunnen tot 2020 in totaal aanspraak maken op 5,5 miljoen euro. Dat moet in gedeelten worden aangevraagd. De nu toegekende subsidie is voor een periode van twee jaar. Voor heel Europa is bijna 114 miljoen beschikbaar voor het terugdringen van jeugdwerkloosheid en het aan het werk helpen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Tot die laatste groep behoren ook 50-plussers, ex-gedetineerden en mensen met een arbeidsbeperking. Een groot deel van de subsidie is ook bedoeld voor leerlingen uit het speciaal onderwijs en praktijkonderwijs.

Lees ook

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

moestuininbraak

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.