gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

EU-subsidie voor aanpak jeugdwerkloosheid

Vanuit het Europees Sociaal Fonds (ESF) is een subsidie toegekend voor de aanpak van jeugdwerkloosheid in de Drechtsteden. Gisteren is een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met partijen die de komende twee jaar aanspraak kunnen maken op een deel van het geld.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De toegekende subsidie van 1,2 miljoen euro wordt gebruikt voor de realisatie van leer- en werkplekken. Eerder kwam vanuit het ESF al 600.000 euro naar onze regio voor het onderwijs. De Dordtse wethouder Bert van de Burgt heeft gisteren in zijn functie als regionaal portefeuillehouder zijn handtekening gezet onder acht overeenkomsten met leerwerkbedrijven en organisaties. Hun projecten mogen slechts voor de helft worden betaald met deze subsidie.

De Drechtsteden kunnen tot 2020 in totaal aanspraak maken op 5,5 miljoen euro. Dat moet in gedeelten worden aangevraagd. De nu toegekende subsidie is voor een periode van twee jaar. Voor heel Europa is bijna 114 miljoen beschikbaar voor het terugdringen van jeugdwerkloosheid en het aan het werk helpen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Tot die laatste groep behoren ook 50-plussers, ex-gedetineerden en mensen met een arbeidsbeperking. Een groot deel van de subsidie is ook bedoeld voor leerlingen uit het speciaal onderwijs en praktijkonderwijs.

Lees ook

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

streetviewmaps

Indringer steelt kleding van Dordtse voetbalclub

Een man is vorige week woensdag binnengedrongen bij VV Wieldrecht in Dordrecht, meldt de Dordtse politie woensdag op Instagram. De man heeft kledingstukken van de voetbalvereniging meegenomen.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.