gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

EU-subsidie voor aanpak jeugdwerkloosheid

Vanuit het Europees Sociaal Fonds (ESF) is een subsidie toegekend voor de aanpak van jeugdwerkloosheid in de Drechtsteden. Gisteren is een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met partijen die de komende twee jaar aanspraak kunnen maken op een deel van het geld.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De toegekende subsidie van 1,2 miljoen euro wordt gebruikt voor de realisatie van leer- en werkplekken. Eerder kwam vanuit het ESF al 600.000 euro naar onze regio voor het onderwijs. De Dordtse wethouder Bert van de Burgt heeft gisteren in zijn functie als regionaal portefeuillehouder zijn handtekening gezet onder acht overeenkomsten met leerwerkbedrijven en organisaties. Hun projecten mogen slechts voor de helft worden betaald met deze subsidie.

De Drechtsteden kunnen tot 2020 in totaal aanspraak maken op 5,5 miljoen euro. Dat moet in gedeelten worden aangevraagd. De nu toegekende subsidie is voor een periode van twee jaar. Voor heel Europa is bijna 114 miljoen beschikbaar voor het terugdringen van jeugdwerkloosheid en het aan het werk helpen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Tot die laatste groep behoren ook 50-plussers, ex-gedetineerden en mensen met een arbeidsbeperking. Een groot deel van de subsidie is ook bedoeld voor leerlingen uit het speciaal onderwijs en praktijkonderwijs.

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

IMG_8044

‘Spannend, maar ook heel leuk’: Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester

Oguzhan Batasun (11) is de nieuwe kinderburgemeester van Dordrecht. Hij werd dinsdag officieel geïnstalleerd en volgt Isabeth van Heusden op.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

webfoto

Roep om ingreep na fataal ongeluk bij pont, wethouder vraagt nog even geduld

Komen er extra maatregelen bij de veerstoep van Dordrecht naar Werkendam? Lokale politici eisen een snelle ingreep na een nieuw fataal ongeluk, maar het Dordtse stadsbestuur wil eerst een onderzoek van de politie afwachten.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.