gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

EU-subsidie voor aanpak jeugdwerkloosheid

Vanuit het Europees Sociaal Fonds (ESF) is een subsidie toegekend voor de aanpak van jeugdwerkloosheid in de Drechtsteden. Gisteren is een samenwerkingsovereenkomst ondertekend met partijen die de komende twee jaar aanspraak kunnen maken op een deel van het geld.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De toegekende subsidie van 1,2 miljoen euro wordt gebruikt voor de realisatie van leer- en werkplekken. Eerder kwam vanuit het ESF al 600.000 euro naar onze regio voor het onderwijs. De Dordtse wethouder Bert van de Burgt heeft gisteren in zijn functie als regionaal portefeuillehouder zijn handtekening gezet onder acht overeenkomsten met leerwerkbedrijven en organisaties. Hun projecten mogen slechts voor de helft worden betaald met deze subsidie.

De Drechtsteden kunnen tot 2020 in totaal aanspraak maken op 5,5 miljoen euro. Dat moet in gedeelten worden aangevraagd. De nu toegekende subsidie is voor een periode van twee jaar. Voor heel Europa is bijna 114 miljoen beschikbaar voor het terugdringen van jeugdwerkloosheid en het aan het werk helpen van mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt. Tot die laatste groep behoren ook 50-plussers, ex-gedetineerden en mensen met een arbeidsbeperking. Een groot deel van de subsidie is ook bedoeld voor leerlingen uit het speciaal onderwijs en praktijkonderwijs.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.