Aan de Kerkeplaat is vandaag door wethouder Reynvaan een Eucalyptusboom geplant.
Redactie Streekomroep | 16 september 2026 16:00
Corrado Francke | 19 september 2026 11:20
Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | Denise Vlasblom | 17 september 2026 18:00
In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).
De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.
Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.
In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.
De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.
De vierde editie van de Binnenvaartdagen in Zwijndrecht zijn groter dan ooit. Het meerdaagse festival heeft extra kraampjes, foodtrucks en zelfs een hijskraan om vanaf te bungeejumpen. “We hoeven niet alleen naar Dordrecht, we hebben zelf ook wat”, zegt de trotse organisator Piet de Bruin.