gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eurogrit gebruikte straalmiddel al langer

Onderzoeksbedrijf KIWA uit Rotterdam heeft geconstateerd dat het asbesthoudende straalmiddel van het Dordtse bedrijf Eurogrit toch niet zo gevaarlijk was dan verwacht. Dat komt omdat het asbestgehalte in het grit lager is dan gedacht. Maar het goedje is wel langer op de markt dan het bedrijf vertelde.

Peter Tromp |  | Aangepast op
KIWA zegt dat door het regenachtige weer de kans klein is dat jhet materiaal wordt verspreid. De mensen die met het grit hebben gewerkt liepen wel een wat groter risico, maar ook aanzienlijk laag omdat ze meestal goed geweerd zijn tegen straling.

Vooralsnog lijkt het materiaal niet in Dordrecht gebruikt te zijn, maar het wordt wel overgeslagen bij Eurogrit aan de Kilkade. Daar is het materiaal afgedekt en er wordt niet gewerkt. Bij het bedrijf aan de Kilkade zouden 15 mensen in dienst zijn.

Onderzocht wordt of het bij omliggende bedrijven terecht gekomen is. KIWA is sinds afgelopen vrijdag al bezig met het onderzoeken van het grit.

Lees ook

sportdocentamberrijnmond

Na dagen in file gooit sportdocent Amber het roer om: ‘Ben gaan hardlopen naar huis’

Het is een bekende frustratie voor veel streekgenoten. Na een lange werkdag is het op de bomvolle wegen aansluiten geblazen. Amber van der Elst uit Dordrecht was de dagelijkse avondspits beu en besloot van de nood een deugd te maken. “Ik heb mijn rugzak omgedaan en ben 17 kilometer naar huis gaan hardlopen.”

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”

Schietpartij Evenaar Rotterdam (foto: Politie)

Dordtenaar (36) omgekomen bij schietpartij in auto

Bij een schietpartij in Rotterdam-Oosterflank is maandagavond een 36-jarige man uit Dordrecht omgekomen. Drie verdachten zijn opgepakt. Eén van de verdachten raakte gewond bij de schietpartij.