Dordrecht, Netherlands

Europees Kampioen leert kinderen waterpolo

De BSO-kinderen van COKD leren in de herfstvakantie waterpolo spelen van de Europees Kampioen en hun bondscoach. De clinic wordt georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB).
Lois Haanskorf | 12 oktober 2018 14:11 | Aangepast op 12 oktober 2018 14:11
Het Nederlands dameswaterpoloteam werd afgelopen zomer voor het eerst in 25 jaar Europees Kampioen. In de EK-finale, die in Barcelona plaatsvond, waren de Nederlandse dames met 6-4 te sterk voor Griekenland.


Na de warming-up krijgen de kinderen de techniek van waterpolo uitgelegd. Na wat oefening gaan ze een wedstrijdje spelen samen met de Europees Kampioen.


Waterpolo is een sport met veel duels, weerbaarheid en samenwerking. Het doel is om de de kinderen te laten werken aan hun fysieke en mentale kracht. Door waterpolo te spelen leren ze zich staande te houden, wat ook in de praktijk kan helpen.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...