Dordrecht, Netherlands

Euthanasieaanvragen ASZ voor het eerst gedaald

Het aantal euthanasieaanvragen in het Albert Schweitzerziekenhuis is dit jaar gedaald. Werd er vorig jaar nog 109 keer een beroep gedaan op de euthanasieconsulenten van het ziekenhuis, dit jaar werden ze maar 94 keer geraadpleegd. Daarmee is een jarenlange stijging van de aanvragen doorbroken
Petra Scheurwater | 5 augustus 2015 14:49 | Aangepast op 5 augustus 2015 14:49
Er is zes keer daadwerkelijk euthanasie toegepast. Van de groep mensen die een aanvraag hadden gedaan zijn er 32 mensen overleden zonder euthanasie.


De euthanasieconsulenten van het ASZ denken dat het verzadigingspunt is bereikt. ‘Bij de omvang van ons ziekenhuis, zou het goed kunnen dat jaarlijks structureel zo’n honderd patiënten euthanasie willen bespreken.’


De meest genoemde redenen om euthanasie te willen bespreken is het voorkomen van ondraaglijk lijden, niet langer pijn lijden volgt op de tweede plaats.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...