Dordrecht, Netherlands

Euthanasieaanvragen ASZ voor het eerst gedaald

Het aantal euthanasieaanvragen in het Albert Schweitzerziekenhuis is dit jaar gedaald. Werd er vorig jaar nog 109 keer een beroep gedaan op de euthanasieconsulenten van het ziekenhuis, dit jaar werden ze maar 94 keer geraadpleegd. Daarmee is een jarenlange stijging van de aanvragen doorbroken
Petra Scheurwater | 5 augustus 2015 14:49 | Aangepast op 5 augustus 2015 14:49
Er is zes keer daadwerkelijk euthanasie toegepast. Van de groep mensen die een aanvraag hadden gedaan zijn er 32 mensen overleden zonder euthanasie.


De euthanasieconsulenten van het ASZ denken dat het verzadigingspunt is bereikt. ‘Bij de omvang van ons ziekenhuis, zou het goed kunnen dat jaarlijks structureel zo’n honderd patiënten euthanasie willen bespreken.’


De meest genoemde redenen om euthanasie te willen bespreken is het voorkomen van ondraaglijk lijden, niet langer pijn lijden volgt op de tweede plaats.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Meer dan 400 waarschuwingen voor rijden in voetgangersgebied: boetes in aantocht

De gemeente Dordrecht heeft in nog geen twee maanden tijd ruim vierhonderd waarschuwingen uitgedeeld...

Van Drunen, Dorsman en veel PKC-korfballers in de race voor nationale sportprijs

Lotte van Drunen staat op de shortlist met kanshebbers op de titel Sportvrouw van het jaar. Dat maak...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Drechtsteden, Stedin en HVC werken samen aan oplossing overbelast elektriciteitsnet

Netbeheerder Stedin, publiek warmtebedrijf HVC en Smart Delta Drechtsteden gaan meer samenwerken om ...

'Hoe dichter bij Dordt...': wat wordt dé slogan van Dordrecht?

Dordrecht krijgt voor het eerst een stadsmerk. Veel andere steden gingen haar al voor, maar nu vindt...

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...