Dordrecht, Netherlands

Euthanasieaanvragen ASZ voor het eerst gedaald

Het aantal euthanasieaanvragen in het Albert Schweitzerziekenhuis is dit jaar gedaald. Werd er vorig jaar nog 109 keer een beroep gedaan op de euthanasieconsulenten van het ziekenhuis, dit jaar werden ze maar 94 keer geraadpleegd. Daarmee is een jarenlange stijging van de aanvragen doorbroken
Petra Scheurwater | 5 augustus 2015 14:49 | Aangepast op 5 augustus 2015 14:49
Er is zes keer daadwerkelijk euthanasie toegepast. Van de groep mensen die een aanvraag hadden gedaan zijn er 32 mensen overleden zonder euthanasie.


De euthanasieconsulenten van het ASZ denken dat het verzadigingspunt is bereikt. ‘Bij de omvang van ons ziekenhuis, zou het goed kunnen dat jaarlijks structureel zo’n honderd patiënten euthanasie willen bespreken.’


De meest genoemde redenen om euthanasie te willen bespreken is het voorkomen van ondraaglijk lijden, niet langer pijn lijden volgt op de tweede plaats.

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...

Sliedrechter vast voor grootste drugsvangst ooit

Een Sliedrechter van 52 zit vast voor een van de grootste drugsvangsten die de douane ooit heeft ged...

Let op: dieven hebben het gemunt op auto-emblemen

De politie waarschuwt voor dieven die het hebben gemunt op Volkswagen-emblemen. In korte tijd hebben...

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...