Dordrecht, Netherlands

Even mee bemoeien, riet moet je snoeien

Hij noemt zich De Schouwer en hij plaatst borden op plekken waar de gemeente verzuimt onderhoud uit te voeren. Zijn laatste bord staat in een vijver langs de Nassauweg.
Peter Tromp | 29 maart 2018 16:53 | Aangepast op 29 maart 2018 16:53
"Even mee bemoeien, riet moet je snoeien. Wiens taak het ook is, hier is het goed mis." Deze tekst staat op het bordje in de vijver tegenover de begraafplaats. Volgens Huib Stiegelis, de echte naam van De Schouwer, moet hier het riet hoognodig gesnoeid worden. Anders zakt het naar de bodem en krijg je laag op laag. Dat veroorzaakt bagger.

Op meer plekken in de stad zijn dingen mis. Daar plaatst hij ook borden."Ze werken", zegt hij. Op een andere plek lag veel rommel. Stiegelis plaatste een bord en twee dagen later werd de rommel opgeruimd.

De Wijklijn bellen is Stiegelis niet goed bevallen. Dan kan het maanden duren, voordat er eens iets gebeurt. Zo is zijn ervaring.

Het bord bij de vijver aan de Nassauweg staat er nu een week.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

Gemeente wil verzakte buurten 35 centimeter verhogen

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht wil de buurten Amandel-, Bramen- en Dadelgaarde onder handen nemen i...

Treinverkeer tijd ontregeld van en naar Breda, bus was alternatief

Er was dinsdagochtend vanaf 06.30 uur geen treinverkeer van en naar Breda mogelijk door een systeems...

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...